reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
reklama
witam sie tylko i lece leniuchować,wczoraj bylismy z mężem u rodzinki na obiadku ,dzis na kolejnym badani krwi a jutro zadzwonia z wynikami i bedziemy wiedziec wszystko .miłego popołudnia dziewczyny i koniec pesymistycznych postów ok??!!
 
hej dziewczyny,
zaglądam do was z doskoku, ale chwilowo siedzę u rodziców na wsi, pracuję i nie mam kiedy spokojnie napisać choćby parę słów.

jestem po 3 cyklach z hormonami - brałam Cyclo progynova, potem miałam 1 cykl bez wspomagania i niestety od razu się wydłużył do 34 dni :( w piątek byłam u gina, na USG wyszły niby 2 pęcherzyki, ale za małe jak na 12 dzień cyklu, więc prawdopodobnie znów będzie bezowulacyjnie :(
w związku z powyższym mam brać przez 3 kolejne cykle Duphaston od 15 dnia cyklu i starać się dalej, a jeśli w ciągu tego czasu nie uda się 'zaskoczyć', to w listopadzie zaczynamy ostrą stymulację i monitoring cyklu.

za niecałe 3 tygodnie bierzemy ślub cywilny, więc mam czym zająć myśli. ale i tak jakoś niewesoło się czuję...

ściskam was wszystkie mocno i wciąż wierzę, że UDA nam się!
 
ooo dzięki za info!!!!to ja zawsze myślałam ze rano sie robi a mam te testy z allegro i nie pisze po polsku na nich nic;-(to zaczne robic o 17 tak jak 2sweet mowiłaś;-)

prosze bardzo:) oby zadzialalo :)

hej dziewczyny,
zaglądam do was z doskoku, ale chwilowo siedzę u rodziców na wsi, pracuję i nie mam kiedy spokojnie napisać choćby parę słów.

jestem po 3 cyklach z hormonami - brałam Cyclo progynova, potem miałam 1 cykl bez wspomagania i niestety od razu się wydłużył do 34 dni :( w piątek byłam u gina, na USG wyszły niby 2 pęcherzyki, ale za małe jak na 12 dzień cyklu, więc prawdopodobnie znów będzie bezowulacyjnie :(
w związku z powyższym mam brać przez 3 kolejne cykle Duphaston od 15 dnia cyklu i starać się dalej, a jeśli w ciągu tego czasu nie uda się 'zaskoczyć', to w listopadzie zaczynamy ostrą stymulację i monitoring cyklu.

za niecałe 3 tygodnie bierzemy ślub cywilny, więc mam czym zająć myśli. ale i tak jakoś niewesoło się czuję...

ściskam was wszystkie mocno i wciąż wierzę, że UDA nam się!

gratuluje slubu :) i trzymam kciuki za fasolke
moze jak myslami bedziesz oderwana od planowania dzidzi i sie zrelaksujesz to uda sie od razu!!


dziewczyny wiecie moze jak sie bierze castagnus? w sensie do kiedy? czy powinnam go brac do owulacji czy caly czas? nie mozna go brac bedac w ciazy wiec boje sie ze gdyby sie udalo zafasolkowac to czy sobie nie zaszkodze i moze w takim przypadku (gdy ktos sie stara) to sie bierze jak wiesiolek do owulki tylko? bo wiem ze sie tym robi kuracje 3 miesieczna, ale co z tymi co sie staraja? jak to sie wtedy stosuje?
znalazlam sobie taka odpowiedz w necie ale wole sie upewnic czy to prawidlowe?
"zaczęłąm brać w połowie bo skończył mi się bromergon i nie miałam czasu iść do lekarza po nową receptę, zaczęłąm brać castagnus i na następnej wizycie lekarka powiedziała, że tak jest ok i mam brać aż mi się znudzi , minimum 3
miesiące potem zrobimy badania prolaktyny i zobaczymy, czy nie wystarczy już teraz brać go stale zamiast bromergonu. Co do ciąży to nie tak, że dziecku w razie czego zaszkodzi, po prostu nikt nie testuje leków na kobietach w ciąży , a skoro tak to lepiej napisać w ulotce, że ni zażywać . Dla porównania- bromergon (chemiczny odpowiednik castagnusa) dość ciężki lek ze skutkami
ubocznymi teoretycznie jest zakazany w ciąży , a ja( i wiele kobiet) z powodu wysokiej prolaktyny musiałam go brać do końca I trymestru aby nieporonić. I nikt z moich lekarzy, a to były prawdziwe sławy nie obawiał się , że to zaszkodzi dziecku , bo jest to praktykowane od lat i często jest jedynym wyjściem, bo prolaktyna( w zwiększonej ilości) działa naskurczowo i ma
działanie poronne. Nie obawiaj się więc i jeśli uda Ci sie zajść, od razu poinformuj lekarza, a on już Cię dalej poprowadzi. Powodzenia . "....
 
Ostatnia edycja:
risa no tak to jest z tymi naszymi jajnikami, jak ich nie popędzisz lekami to zasypiają i cykle sie wydłużają, dobrze że masz teraz o czym myśleć bo slub to fajna sprawa, taki luz może pomóc.
2sweet ja też się zastanawiam jak brac tego castangusa, już drugi miesiąc zamierzam kupić i zawsze zapomne ale jak brałam bromergon(mam 3 opakowania wogóle nie otwierane bo kupiłam do szkocji na zapas) to doktorka kazała mi brać cały czas na okrągło ale jak bym zaciążyła to od razu kazała odłożyć więc myśle że castangus tak samo można brac cały cykl.
a u mnie dziewczyny coś ta @ dziwna, niby dwa dni normalne a teraz już końcówka a zazwyczaj mam 7 dni a nie ledwie 5 dni i to tak skąpawo, pewnie było kiepskie endo i dla tego
maja jak będziesz znać wyniki to pisz co i jak
 
2sweet ja też się zastanawiam jak brac tego castangusa, już drugi miesiąc zamierzam kupić i zawsze zapomne ale jak brałam bromergon(mam 3 opakowania wogóle nie otwierane bo kupiłam do szkocji na zapas) to doktorka kazała mi brać cały czas na okrągło ale jak bym zaciążyła to od razu kazała odłożyć więc myśle że castangus tak samo można brac cały cykl.
a u mnie dziewczyny coś ta @ dziwna, niby dwa dni normalne a teraz już końcówka a zazwyczaj mam 7 dni a nie ledwie 5 dni i to tak skąpawo, pewnie było kiepskie endo i dla tego

po tym co wkleilam w poscie wyzej jestem spokojniejsza, bede brala castangus az nie zaciaze a jak tylko wyjda dwie kreseczki na tescie to polece do ginka dowiedziec sie co robic :)wiem ze on wplywa na wszystkie hormony, zarowno na prolaktyne jak i progesteron wiec warto go chyba brac caly cykl..
ciekawe czy mi pomoze :) ja go zaczelam brac sama z siebie, bez badan, ale przez plamienia przed @ doszlam do wniosku ze hormony mam do regulacji wiec zadzwonilam do ginka i powiedzial ze faktycznie trzeba prolaktyne zbadac i zeby sobie brac te tabletki bo napewno nie zaszkodza:)
a ja widze ze mi castagnus skrocil @ w sensie ze zaczelam go brac w przeciagu 24h od @ i dwa dni powodz a juz trzeciego dnia @ byl taki ledwo ledwo, gdzie u mnie zawsze 3 dni byly konkretne a potem 2-3 dni resztki :) mam nadzieje ze to dobry znak!
w poprzednim cyklu tez bardziej doskwieral mi bol jajnika (zawsze lewy mnei bolal..) i podbrzusza, teraz jest lagodniej.. zobaczymy jak bedzie z owulka.. czy bedzie i kiedy w ogole ? od piatku zaczynam testy owu
ja sie caly czas zastanawiam jaka jest roznic amiedzy castagnusem a agnus castus (czyli to co ja biore) bo niby oba to samo ale jednak sklad sie rozni i dawkowanie tez... wiem ze castagnus bierze sie 1 tabs przy wadze do 60kg a ten moj srodek bierze sie 2 x po 2 tabsy i nie ma wzmianki o wadze ani o tym ze trzeba stosowac 3 miesiace... dodatkowo to sa takie duze kapulki a wsrodku sprowzkowane ziolo
 
2sweet ja brałam bromergon w ciąży do chyba końca 2 mca. Duża prolaktyna nie jest dobra.
risa po ślubie z duphastonem się uda, musisz mocno w to wierzyć.
 
Czesć dziewczynki, nie było mnie tutaj chwile ale byłam z mężem na urlopie, 2 tygodnie w Czarnogórze...było bosko...ale jutro powrót do rzeczywistosci i do pracy....To był mój pierwszy cykl z CLO...brałam go od 3 dc, poł tabletki...nie miałam monitoringu ze względu na urlop...nie wiem tez kiedy była owulka...działalismy dosc często wiec moze akurat się wstrzelilismy....chociaz odpadły nm 2 dni ze wzlędu n podróż, i obawiam sie ze wlsnie wtedy byla owulka...no ale moze nie bo w sumie od soboty mam bóle podbrzusza, dzisiaj jest 16dc...wiec ostro działalismy z mężem...choc nie wiem czy przy CLO ból brzucha oznacza owulkę...czytałam również ze jak się bierze clo od 3 dc to owulka jest szybciej....no a od jutro zaczynam brac dupka:)
 
reklama
Ikasia mega&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& uda sie!!!
a mi dzis przyszedl aparat ehhh juz sie o niego balam bo mial byc w piatek ale jest:))) a u was dzis swieto wiec pewno wszystkie gdzies pojechaly sie rozerwac a ja dzis ostatni dzien wolnego i wracam jutro do pracy , a wiecie co dzis mialam taki dziwny ciagnacy sluz ,przezroczysty wiec postanowilam zrobic tescik owulacyjny i jest na nim druga kreseczka jasna ale jest i tak mysle ze dziwne to bo dzis 6dc
DSC_0132.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry