reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
wrocilam.. jestem załamana... nie ma serduksza ;(
wg usg mam 5 tydzien i 2 dzien ciazy dopiero, dziecko ma 2,5 mm a pecherzyk juz jest duzo wiekszy niz ostatnio ale nie ma serca, beta odpowiada 7 tygodniowi a usg 5 tygodniowi... jak to mozliwe? mowila ze jeszcze nie zakladamy karty ciazy... mowi ze serce widac przy becie 10 000 ale ja bete mam z poniedzialku 5 tysiecy wiec powinna juz byc ponad 10 tysiecy ;/
Mowi ze MOZE sie owulacja przesunela ale ja bralam zastrzyk na pekniecie pecherzyka , zastrzyk dziala do 36 h... wiec przyjmujemy ze kolo 10, 11 listopada byla owulka...
 
reklama
Błonka tylko spokojnie. Czy twoja ginka ma bardzo dobry sprzęt? Mojej kumpeli też gin nie wykrył serduszka i chciał wywołać poronienie, ale poszła najpierw do innego gina, który ma lepszy sprzęt i serducho biło.
A może owulka była w terminie, ale zagnieżdżenie trochę później? I dlatego na usg wygląda zarodek na mniejszy?
Mocno ci kibicuję i trzymam kciuki. Jadę dzisiaj na czuwanie i pomodlę się w twojej intencji
 
Cześć Dziewczyny :blink:
Chciałabym do Was dołączyć, jeśli mnie przygarniecie. Przedwczoraj (po 6 m-cach nieudanych starań) dowiedziałam się u ginekologa, że prawdopodobnie nie mam w ogóle owulacji :baffled: Dostałam CLO na kolejny cykl (który zresztą zacznie się już jutro). CLO mam przyjmować przez 5 dni (2-6 dc). Kolejne USG między 12-14 dc. A potem (pewnie od 16 dc, chyba że coś się zmieni) luteina przez 10 dni.
Powiem Wam, że jak usłyszałam o braku owulki to złapał mnie tak straszliwy dół... Wstyd się przyznać, ale przepłakałam cały wieczór :zawstydzona/y:
Mam nadzieję, że CLO coś pomoże...
 
Błonka SPOKOJNIE...nie możesz się denerwować i zakładac najgorszego...będzie na pewno dobrze...pewnie poprostu za wczesnie...a kiedy kolejna wizyta??
 
Blonka skarbie tylko nie panikuj, please, bo zaszkodzisz, bedzie dobrze, zobaczysz, jak dziewczyny pisaly, moze sprzet do doopy jest, nie wiadomo.
 
Oj... ja tu wchodzę po długaśnej przerwie, i co widzę...
Błonka - dziewczyny mają rację. Nawet jeśli wiesz, kiedy była dokładnie owu - to zagnieżdżenie mogło być nawet do 12 dni po owu! a to bardzo dużo.
 
Błonka będzie dobrze kochana nie denerwuj się !!! o ile dobrze pamiętam to u Suzi był podobny problem !!! lekarz nie widział pęcherzyka a 2 dni później u innego lekarza wszystko już było dobrze!!! tak więc kochan anie myśl o najgorszym nie było by takiej betki !!! będzie dobrze zobaczysz!!! a po zatym właśnei moze jest tak jak dziewczyny pisza że się przesuneła owulka i późneij bylo zagniezdzenie!!! kiedy kolejna wizyta??
Aga witaj wśród nas:) co do CLO to nie wiem nie brałam nigdy mam jedno opakowanie w szufladzie ale u nas problem mamy po stronie armii , bedzie dobrze napewno clo cosi pomoze na brak owulki!!
a ja mam plamienia już ponad tydzień tzn 3dni @ + dziś 5dzień plamień:( denerwuje mnie to
Myśa oj nie kuś nie kuś:) bo się zgodzę i Was odwiedzimy:) fajnie że udało Wam sie jakoś odbiec myślami od staranek i liczenia każdego dnia i wyszukiwania wszelkich objawów ciąży , ja pomimo że bardzo bym chciala to nie daje rady jakoś więc postanowiłam że ide dzis kupic karnet na silownie i basen i .... pady i rękawice i wracam do treningów narazie w domu żeby się rozruszać nabrać kondycji a późneij na treningi w klubie ,bo tak ostatnio właśnei wymyśliłam że treningi dawały mi taki mega spokój wewnetrzny relaksowaly i zajmowaly mnostwo czasu i teraz by cosik takiego bylo wskazane zeby wlasnie zapomniec o liczeniu dni i calym tym staraniem , tylko czy sie uda?? oby bo sfiksuje siedzac w domu i myslac tylko o starankach przez juz dwa lata:(
 
Ostatnia edycja:
Błonka, kochana, nie stresuj się póki co... dziewczyny dobrze radzą, przejdź się do gina z lepszym sprzętem! nie ma co zakładać najgorszego, bo tylko sobie zaszkodzisz. ściskam cię mocno i trzymam kciuki za dobre wieści!

a ja melduję, ze wracam po dłuższej nieobecności.
efektów brak, mimo, że wg USG była owu w poprzednim cyklu. doszliśmy do wniosku, że dajemy na wstrzymanie obecnie, starania trzymają mnie w stresie i napięciu, niedługo minie rok bez żadnych skutków, mam dość... jestem tym zmęczona i zniechęcona. zamierzam skupić się na studiach, będziemy się niedługo starać o kredyt i myśleć o własnym kącie. może jak odpuszczę, to się uda. bez myślenia, bez liczenia i planowania.
a jeśli się nie uda, to za kilka lat spróbujemy adoptować dziecko.
i tyle.

pozwolicie, że będę do was dalej zaglądać :)))
 
czyli jak moja ginka miala dobry sprzet to co?moge sie juz martwic?bo chodze prywatnie i moja lekarka ma nowitkie usg... :( bardzo dobry sprzet maja ogolnie w tej klinice... cze
kam do 19 grudnia, potem kolejne usg moze urosnie, moze sie cos przesunelo tylko
 
reklama
Błonka nawet jeśli Twoja ginka ma dobry sprzęt to i tak nie musi oznaczać najgorszego. Czasami PO PROSTU NIE WIDAĆ tego co najbardziej by się chciało. Może ci się jednak poprzesuwało i ciąża jest mniejsza niż wynika z wyliczeń? A w 5-6 tygodniu może jeszcze nie widać serduszka, ale musi już w 7 tc. Trzymam mocno kciuki, żeby to po prostu teraz był jakiś błąd i abyś tego 19 grudnia ujrzała pulsującą kropeczkę na monitorze &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Do góry