reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co lepsze na zimę dla 2 latka-kombinezon czy kurtka i spodnie?

Dołączył(a)
28 Wrzesień 2011
Postów
3
Witam wszystkich:)
Jestem nowa więc na początku się przedstawie-mam na imię Marlena i jestem od ponad 2 lat szczęśliwą mamą Mai:)
Mam taki malutki dylemat...wiem że jeszcze dobrze nie zaczęła się jesień a ja już myślę o zimie ale to dlatego że w zeszłym roku nie tylko drogowców zaskoczyła zima ale też mnie:) W tym roku chce wcześniej kupić córce...no właśnie kombinezon czy kurtkę i spodnie osobno? Jak myślicie co jest lepsze?Co jest wygodniejsze dla dziecka?Co Wy drogie mamy i drodzy tatusiowie kupujecie swoim pociechom??
Pozdrawiamy:)
 
reklama
Chyba temat nie przypadł Wam do gustu:) Dla tych którzy czytają napiszę że my jednak zdecydowaliśmy się na spodnie i kurtę:) Ten komplet wydaje mi się wygodniejszy.
Pozdrawiamy
 
Moimzdaniem kurta ispodnie bo jak jest cieplej to mozna ubrac kurtke i cos innego na dol np spodniczke, cale kombinezony moimzdaniem sa najpraktyczniejsze u niemowlaczkow
 
dla mnie tylko caly kombinezon, moje maluchy duzo czasu spedzaja na dworze i duzo wygodniej im w kombinezonie. nie ma tez mozliwoscie zeby snieg dostal sie do srodka. ale osobno maja tez kurtki:)
 
moim zdaniem kombinezony są dobre dla dzieci malutkich, ewentualnie takich które jeszcze noszą pieluszki. Julka woła na dworze siku więc nie wyobrażam sobie rozbierać jej z kombinezonu. Nie żebym wysadzała ją jesienią czy zimą na dworze, robi siusiu albo w galerii albo u mnie w pracy (te miejsca mamy przeważnie po drodze). No i jak napisała Martusia, jak jest cieplej można założyć inne spodnie czy spódniczkę. Rok temu Julka chodziła w kombinezonie, to było super rozwiązanie, ale w tym roku będzie mieć kurtkę i spodnie.
 
Z tego co zauważyłam,to dzieciakom nie jest wygodnie w kombinezonach,więc lepiej wybrać kurtkę i spodnie. Chodzi w gruncie rzeczy o to,aby dziecko nie zmarzło.
 
Kombinezon dwuczęściowy, czyli kurtka i spodnie, to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Mój syn ma w tym roku taki kombinezon z kolekcji Foka:

Zobacz załącznik 417125

i jestem z niego super zadowolona. Cieplutki, nie brudzi się tak szybko, dziecku jest w nim wygodnie, bo ubranko nie jest ciężkie.
 
reklama
kurtki i spodnie są wygodniejszym wyborem, no i jak cieplej lub na krótsze wyprawy mozna założyć samą kurtkę, ale z doświadczenia wiem ze kombinezony na zabawy w śniegu bardziej się sprawdzają, szczególnie u 2latków którym ciężko chodzi się w śniegu a dużo lepiej kula wiec śnieg może dostać się między kurtkę a spodnie a w kombinezonie dziecko jest bezpieczniejsze jeżeli chodzi o dojście śniegu do środka.
 
Do góry