reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na kaszel?

krokusik121

Mama Adasia:)
Dołączył(a)
5 Luty 2009
Postów
25
Miasto
Polska
Synuś ma 3 latka, od miesiąca nie chodzi do przedszkola.Wczoraj napił się zimnej coli, tylko trochę, ale jak widać to wystarczyło.Dziś ma nieładny kaszel.Co może pomóc, jakieś sposoby domowe są?Zaparzyłam mu zioła septosan,ale nie za bardzo mały umie płukać gardło.Nie chcę znów iść do lekarza, bo syropy z reguły słabo mu pomagają.
 
reklama
krokusik? czy nasze dzieci przez kalke robione? ;-)

Jasiek kaszle od.... dawna... nic nie pomaga - nawet dwie kuracje antybiotykami nie pomogly ;-( daalam mu syrop Malia, syrop z cebuli i w sumie nic wiecej... sprawdzalismy tez czy nie jest to kaszel astmatyczny - Jasiek dostawal tabletki do ssania i gdyby przyczyna miala byc astma to powino przejsc ale... kaszel zostal ;-( jest lagodniejszy (nie doprowadza juz do wymiotow) ale kilka razy dziennie go meczy - glownie rano, wieczorem i w nocy... oskrzela i plucka czuste i tak na dobra sprawe lekarka nie wie dlaczego Jasiek kaszle ;-(

mam nadzieje ze ktos nam pomoze ;-)

pozdrawiam!!!
 
U mnie też mały często kaszle, a jeśli nawet nie, to na pewno raz, dwa razy w ciągu dnia.Na szczęście nie kaszle w nocy.No chyba, że ma już wirus.U nas w domu jest kot i też się z lekarzem zastanawialiśmy, czy może on nie jest przyczyną tego kaszlu.Ale testy możemy wykonać jak synek skończy 4 lata.Syrop z cebuli też przerabiałam, ale w ogóle mu nie pomagał.Wiem, że na kaszel bańki są dobre, ale boję się mu przyłożyć i musiałabym kupić takie bezogniowe i mały musiałby wyleżeć, a to jest mało prawdopodobne:)A oskrzela i płuca też zawsze ma czyste.Najczęściej właśnie ma problemy z gardłem i krtanią.
 
ja kaszlu nie staram się zahamować, jak kaszle - to znaczy, że musi odkasłać: coś go drażni, albo zalega w gardle
inhaluję - pod kontrolą lekarza - jak jest obturacja
jak kaszel suchy - daję mucosolwan
wieczorem - parówki, żeby odkasłał z kroplą olejku
i wentylowac trzeba - rozciągać rączki, żeby glęboko oddychał
nasz pediatra ciągle powtarza, że ludzie za bardzo wierzą w leki a za mało w leczenie klimatwem i gimnastykę oddechową - z tego, co widzę, wie, co gada, więc go słucham
i co Wy na to?
 
Ja syropów na własna rękę nie podaję, nawet jeśli chcę podać witaminy, to zawsze konsultuję to z pediatrą. U mnie w pokoju zawsze jest przewietrzone, jest dobra wilgotność.I ja nie należę do tych osób, które ślepo wierzą tylko i wyłącznie w medykamenty.:-)Pozdrawiam
P.S. Mucosolwan jest to syrop wykrztuśny, pryz kaszlu mokrym, nie suchym.
 
Ostatnia edycja:
TAKANATALIA:-)Mucosolvan jest na kaszel mokry:tak::tak::tak:nie suchy
Ja tez staram sie nie dawac syropow na wlasna reke.
Na kaszel suchy dobre sa kropelki Sinecod
 
Mucosolvan tylko na kaszel mokry i można go podawać tylko do godziny 16, nie później. Na suchy dobre są kropelki albo syrop Sinecod. Widziałam że piszecie o syropie Malia ale ja mam z nim przykre doświadczenie bo kiedyś podałam go starszemu synowi (8 lat) i kaszel się znacznie nasilił a pani doktor powiedziała że najprawdopodobniej uczulał, a po odstawieniu dopiero zaczęło się uspakajać, ale to może tylko nam się tak przytrafiło, bo wiem, że inne mamy go chwalą.
 
Drogie mamy, a czy te krople Sinecod można podawać dziecku bez konsultacji z lekarzem?Bo wiele dobrego o nich słyszę.Może i małemu by pomogły...
 
Drogie mamy, a czy te krople Sinecod można podawać dziecku bez konsultacji z lekarzem?Bo wiele dobrego o nich słyszę.Może i małemu by pomogły...


Te krople mozna kupic bez recepty wiec mysle ze moglabys podac:tak:Ale lepiej dla pewnosci zapytaj sie chociaz w aptece:tak::tak::tak:

"U dzieci w wieku od 2 miesiecy do 2 lat mozna stosowac lek sinecod krople tylko na zalecenie lekarza"-to informacja z opakowania tych kropli
 
reklama
Małemu dziecku raczej bałabym się podawać tak bez żadnego ustalenia szczególnie leku podawanego pierwszy raz
 
Do góry