reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zabrać ze sobą do apteczki na wyjazd

basia_paw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2013
Postów
174
Witam wszystkie Mamy, jestem tutaj nowa ale mam nadzieję, że uzyskam pomoc. Niedługo szykuje się nam dłuższy wyjazd, do tej pory zawsze nocowaliśmy w naszym mieszkaniu, obawiam się jak Maluszek będzie się zachowywał w dłuższej podróży i czy nie będziemy mieć problemów z brzuszkiem, biegunek (zmiana wody itd.) Co powinnam zabrać do apteczki na wszelki wypadek? Możecie coś polecić?
 
reklama
a jak duży jest ten maluszek? My wyjeżdżamy często i zawsze zabieram ze sobą praktycznie całą apteczkę:
lek przeciwgorączkowy (ostatnio zabieram nurofen i pedicitamol)
smecta (wiadomo inna woda i jedzenie może się skończyć różnie)
wapno w syropku (mały u babci zawsze coś zje i go wysypuje)
probiotyk (na wypadek gdyby mały zachorował i potrzebny by był antybiotyk)
syropki na kaszel (na suchy dexa pico na mokry flegamina)
oczywiście coś na odparzenia (bepanten)
fenistil na oparzenia (w zimę nie zabieram)
sól morska do noska (ostatnio używamy firmy nose frida)

Właściwie to tak ogólnie wszystko. Ja zawsze wole mieć więcej przy sobie niż później jeździć do apteki 20 km (moi teście mieszkają na wsi a do miasta daleko). Większość z tych rzeczy używaliśmy w czasie wyjazdów do teściów.
 
dokładnie zależy ile miesięcy/lat ma dzidzia. ja się powtórzę, ale zawsze biorę:
- frida, sól morska
- wapno, cebion, syrop przeciwgorączkowy, smecta, probiotyk
- termometr, nożyczki do paznokci (jak na min.tydzień jadę)
- krem do pupy (Bepanthen)
- krem silnie nawilżający (czasem coś zje i wysypka lub czerwone policzki np. oilatum lub emolium)
- moja obecnie próbuje chodzić, więc żel z arniką na stłuczenia i siniaki :)
- żel na dziąsełka dla dzieci ząbkujących
 
Ostatnia edycja:
9 m-cy, właśnie najbardziej boję się zmiany wody (biegunek, odwodnienia). Dzięki za rady, właśnie wyposażam apteczkę, mam nurofen, sudocrem, bobodent na ząbki (własnie mu wychodzą), kupiłam na odwodnienie adicolac baby podobno jest dobry i przy odwodnieniu i przy antybiotykach (zawsze to trochę mniej do zabrania), cebion i fridę też już mam
 
na gorączkę zabrałabym coś jeszcze bo "biegunka nie lubi nurofenu" tak powiedziała mi lekarka i jak mały ma biegunki (np przy zatruciu) to nie podajemy nurofenu tylko pedicitamol (na bazie paracetamolu). Na biegunkę kupiłabym smecte jest dobra w smaku i szybko działa (nie musisz kupować całego opakowania wystarczy kilka saszetek) i koniecznie termometr!
 
właśnie smecta nie bardzo mu podpasowała, tak samo pedicetamol (wypluwa), ledwo udaje nam się przy gorączce wcisnąć nurofen
 
Basiu, jeśli się do niego przymierzasz, to bierz śmiało. Bardzo fajny termometr z wyświetlaczem LCD. Mierzysz temperaturę w 10 sekund. Poręczny i łatwy w obsłudze. Ja jestem zadowolona.
 
reklama
veryanka wrzuć mi tu szybko linka, akurat siostra szuka jakiegoś fajnego to może skorzysta z twojego pomysłu. W 10 s??? Szybko:tak:
 
Do góry