reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Córcia 4tyg problem z kupką

Pierwszymaluszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2017
Postów
74
Witam
Moja mała ma 4 tyg i ostatnim czasem ciężko jej zrobić kupę, nie ma twardego stolca tylko normalny ale wyjść nie chce. Nie wiemy jak jej pomoc, karmiona piersią. Dajemy jej kropelki BioGaia i herbatkę z kopru ale jej pic nie chce już nie wiem jak jej ulżyć. Macie jakieś sposoby ?
 
reklama
Nie podaje sie kopru takim maluszkom bo on nie pomaga na kupe...Dzieci tez moga miec tak ze preza sie robiąc kupke bo sie ja ucza robic dopiero .Skoro nie ma twardej to nie ma zatwardzenia i jest ok.
 
Witam
Moja mała ma 4 tyg i ostatnim czasem ciężko jej zrobić kupę, nie ma twardego stolca tylko normalny ale wyjść nie chce. Nie wiemy jak jej pomoc, karmiona piersią. Dajemy jej kropelki BioGaia i herbatkę z kopru ale jej pic nie chce już nie wiem jak jej ulżyć. Macie jakieś sposoby ?
Jeśli jest karmione piersią to nie podawaj żadnego kopru itp. Możesz przed jedzeniem położyć dziecko chwilkę na brzuszek. Poprawi się perystalryka jelit.
Tak jak pisze @olcia1718 dziecko musi się tego nauczyć, więc może stekac, puszczać baczki. Spróbuj ograniczyć nabiał w diecie, bo czasami to też jest przyczyna.
 
Te krople poleciła mi położna która do nas przychodzi
Ja pisalam.o koprze..kochana.. a jak wyzej pisalam skoro nie ma twardej kupy to znaczy ze nie ma zatwardzenia a maluszek steka bo uczy sie ja robić:) Polozne to czesto nie wyrocznia bo sie nie doszkalaja :)
A mi to właśnie mowila naprawde dobra położna czasem jak sobie rozmawialam z nia ,lekarz jeszcze w ciazy i w ciąży czytalam to samo :-). Synek tak nie mial ,ale wiedziałam ze to tak moze byc.
Ale wiadomo znam tylko przypadek z tego co opisalas.
 
Może faktycznie uczy się robić kupę ale martwię się o nią bo wcześniej robiła prawie w każda pieluszkę a teraz raz lub dwa dziennie
Kochana to normalne na piersi.Dzieci na piersi moga nie robic kupki do 10 dni jesli je samo mleko i dieta nie jest rozszezana bo mleko mamy ma zdolności przyswajac sie w całości polowa dzieci kolaznek KP tak robiło .polowa codzinnie zalezy od maluszka:) Na mm powinna byc codzinnie
Poczytaj u Hafiji:)
 
Mam jeszcze pytanie odnośnie mojego mleka, Mała leży przy cycu jednym drugim i za minutę Max 5 jest ryk i znów do cyca i tak non stop nawet jak zasypia to tylko na 15 min i spi bardzo niespokojnie, czy jest taka możliwość ze ona Nie jest po nim syta? Możliwe by było za mało wartościowe na jej obecna potrzebę ?
 
reklama
Mam jeszcze pytanie odnośnie mojego mleka, Mała leży przy cycu jednym drugim i za minutę Max 5 jest ryk i znów do cyca i tak non stop nawet jak zasypia to tylko na 15 min i spi bardzo niespokojnie, czy jest taka możliwość ze ona Nie jest po nim syta? Możliwe by było za mało wartościowe na jej obecna potrzebę ?
Nie ma czegos takiego jak malo wartościowe mleko .......to mit z czasow babek i dziadkow..Dziecko wisi bo ma potrzebe ssania i bliskości i tak sobie laktacje wypracowuje..poczytaj o 4 trymestrze. Niektore dzieci na poczatku moga byc przy cycu non stop bo maja potrzebe ssania porownywalna z głodem...
Mleko mamy tez jest lekkostrawne a maluszek ma maly zoladek:).
Teraz najważniejsza jest mama i cyc.
Polowa dzieci na poczatku chce byc non stop przy piersi. Kolezanki coreczka do 3 miesiąca chciala byc co chwile przy piersi nic nie pomagało tylko mama i cyc.Lekarz kazal wziac jej dobra ksiazke usiasc i pozwolic ssac:).Dzieci juz ten odruch cwicza w brzuszku.
Pamiętam jak wyszla na spacer mala co 5 min plakala bo chciala do cyca i tylko to ja uspokajalo..
Poczytaj blog hafija:). Tam tez mnóstwo mam pisze. opowiada.;)
To wszytsko to normalne zachowanie dziecka na piersi .A z reguły tak jest ze mm zapycha po prostu i szybciej leci z butelki.
To wszytko minie .Pozwol jej ssac .Dziecko traktuje mame zwlaszcza do 3 miesiąca jakby byli jednym ciałem.
Duze dzieci lubią sobie powisiec a co dopiero maluszek.
Czuc kiedy ssa a kiedy je.I duzo dzieci najada sie w 5 min.
Jesli moczy pieluszki przybiera to oznak ze sie najada
Wszytsko jest ok:) Caly czas przy piersi nie ma siły zeby mleka nie bylo.;)
Mleko mamy doatosowuje sie do potrzeb dziecka.
 
Do góry