reklama

Coś do czytania nt. opieki i wychowania

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2007' rozpoczęty przez ruda-iza, 6 Czerwiec 2007.

1. ruda-iza

ruda-iza wrzesień '07 grudzień '12

Dziewczyny, zastanawiam się czy czytacie jakiś książki o maluchach, czy mogłybyście cos polecić. Wiem, że książek na rynku jest wiele, ale co jest godne uwagi przyszłej mamy?
    Ja starałam się unikać wszelkich poradników, bo podobno wiele jest w nich nieścisłości jednak zdecydowalam sie na książkę Tracy Hogg i Melindy Blau "Język niemowląt" i doszłam do wniosku, że warto jest czytać ;-).
    Możecie polecić jakąś książeczkę?

2. maraniko

maraniko Wrześniowe mamy'07 lipcowo-wrzesniowa mama:)

Szczerze mówiąc ja przeczytałam, a dokładniej pochłonęłam tylko tę o której wspomniałaś, plus z rozpędu "Język dwulatka" tej samej autorki. Teraz jestem raczej na etapie czytania wierszyków Brzechwy i bajeczek mojemu maluszkowi w brzuszku więc niestety żadnej poważniejszej lektury nie polecę:no:

3. reklama
  4. Xeone

Xeone Wrześniowe mamy'07

Też czytam maluszkowi wierszyki Brzechwy :-D i Tuwima i większośc juz znam na pamięć.

5. Ainaheled

Ainaheled marzec 2005/Wrześniowe mamy'07

Ja mam (nistety w Krakowie,więc na razie nie czytam) "W oczekiwaniu na dziecko" i z tej samej serii "Pierwszy rok z życia dziecka". Dobre, duzo wiadomości,chociaż znalazłam parę może nie błędów,ale można się przyczepić ;-). Ale ogólnie książka warta polecenia, zwłaszcza dla osób będących pierwszy raz w ciąży.

6. katiNJ

katiNJ Fanka BB :)

Tez goraco polecam te dwie pozycje.

7. Xeone

Xeone Wrześniowe mamy'07

Przyszłam z pracy i przejrzałam moje książki i okazało się, że tez mam "W oczekiwaniu na dziecko" i "Pierwszy rok z życia dziecka". Podoba mi się również "Ciąża - 40 kolejnych tygodni". Ponoc te dwie pierwsze ksiazki sa badzo polecane na calym świecie, a u mnie w pracy dostawali ją wszyscy "młodzi" rodzice

8. ruda-iza

ruda-iza wrzesień '07 grudzień '12

Byłam ostatnio w księgarni i przeraziły mnie ceny książek. Nie lubię kupować przez internet ale chyba będę musiała. Bardzo spodobała mi się książka "Pierwszy rok z życia dziecka" i na allegro można ją taniej kupić (ale biorac pod uwagę fakt, że zaciskam pasa bo na bobaskowe rzeczy nie starczy kaski, nie wiem czy się zdecyduję).
    Jeśli któraś z was będzie zainteresowana książką "Język niemowląt" to radzę kupować przez internet w wydawnictwie. Baaardzo dużo można zaoszczędzić.
    Mężuś mi ją kupił za 35 zł (on nigdy nie patrzy na cenę) a na stronce KDC jest za 9,90 (Polak mądry po szkodzie).

9. Inez81

Inez81 Wrześniowe mamy'07

Ja polecam dwie książki:
    1) Paula Spencer "Macierzyństwo. Ciąża i poród"
    2) M.C.Delahaye "Zdrowa ciąża"
    Ksiażki przydatne szczegolnie dla kobiet bedacych po raz pierwszy w ciąży.

10. reklama
  11. Tata Misia

Tata Misia Zaangażowana w BB

A ja polecam gorąco wszystko co znajdziecie tych autorów: Glenn Doman, Janet Doman.

pzdrw
    Krzysztof Kwiecień
    www.ZabawnaNauka.pl

12. AleAle

AleAle Początkująca w BB

Zafascynowana metodami Tracy Hogg próbowałam kiedyś usypiać w ten sposób mojego synka i przyznam się, że źle wspominam ten czas. Więcej było moich nerwów, żeby wreszcie się udało (uśpić go bez karmienia i rąk) niż cierpliwego bycia przy dziecku. Po prawie 7 latach od tamtego czasu wiem, że każdy maluszek reaguje inaczej i po prostu potrzebuje bliskości mamy, a nie "sprawdzonych metod" i to, co dla jednego dziecka okaże się rewelacją, dla innego będzie trudne.

Poleć forum