reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś gryzie moje dziecko.

G

goszczaca

Gość
Witam. Dawno mnie tu nie bylo. Mam przeogromny problem. Od dwóch dni coś gryzie moje dziecko, szlag mnie trafia bo nic nie widzę. Syna absolutnie nic nie swedzi nie marudzi, robi się zaczerwienienie pecherzyki (nawet 40 na jednej nodze) i znika wygląda jak pokrzywka. Jestem przerażona. W wakacje miałam problem podobny ale to były takie cienkie 1mm robaczki tzw. Przecinki
 
reklama
andzelika a ile Twój synek ma lat/miesięcy? Słyszałam kiedyś, że czasami z materacy gryka - kokos wychodzą robaki, ale nie wiem czy to bujda i czy jeśli prawda to czy gryzą.. Może warto sprawdzić?
 
Sopek to prawda z tym materacem. U kolezanki widzialam. Gdy dziecko ulewa lub siusia na materac robia sie robaczki (od wilgoci ) Nalezy sciagnac material jesli sie da ,zgiac materac w pol I obserwowac czy malutkie (naprawde maciupkie)robaczki wychodza.
Mam nadzieje ze pomoglam;-) pozdrawiam
 
Pojawia się to kilkanaście razy w ciągu dnia, w przeciągu 30 minut znika. Zazwyczaj pojawia się na nogach tzn. kostka, kolano udo lub łydka) i na nadgarstkach. Dziecko ma 21 miesięcy, no i do wczoraj miałam taki materac ale wyrzuciłam i kupiłam dzisiaj drugi, ale to i tak nic bo i tak gryzie, ręce mi opadają, wszystko myje, czyszczę, piorę odkurzam do 3 razy dziennie i tak nic i tak. Dzisiaj jeden osobnik go ugryzł koło oka w sklepie, po tym jak do mnie się przytulił, wzięłam go w folię i jutro jadę do weterynarza, żeby rzucił okiem pod mikroskopem co to za dziadostwo jest. Boję się, że może nu ta ilość ugryzień zaszkodzić, jestem tak zdenerwowana i przerażona. Na 3 zdjęciu jest to coś, które znalazłam po wypraniu na jego spodenkach.
 

Załączniki

  • nóżka1.jpg
    nóżka1.jpg
    209,8 KB · Wyświetleń: 5 452
  • rączka.jpg
    rączka.jpg
    176,2 KB · Wyświetleń: 1 512
  • cos.jpg
    cos.jpg
    201,7 KB · Wyświetleń: 1 417
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zaniosłam dziś 3 rodzaje robaków które widziałam przy dziecku, jedno z nich jest z rodziny wszołowatych, a dwa pozostałe pod mikroskopem wyglądają jak plamki i są nie czytelne(jeden zabrany z materaca kokos-gryka, jestem pewna w 100 % że to się ruszało, a drugi zabrany z policzka przy miejscu ugryzienia) nie wiem co robić co myśleć, czy moje dziecko może mieć wszy:/na włosach nic nie widzę, albo nie wiem czego szukać, żadnych ran na głowie, to go gryzie tylko w nogi.
 
reklama
No mamy psa i kota a reszta psów na dworze i dziecko nie ma z nimi kontaktu. Te zwierzęta domowe są na bieżąco odpchlone i odrobaczone. Nigdy nie było takiej sytuacji.,zastanawiam się czy nie iść z tym albo do pediatry albo do dermatologa. A te uczulenie na coś tak szybko by zeszło po kilku minutach? widzę, że to że jest pogryziony absolutnie mu nie przeszkadza, ani się nie drapie ani nie marudzi, nie wiem co już myśleć.

Te ugryzienia jak się przyjrzeć wygląda jak jakaś ścieżka gryzienia. Co fakt dzisiaj znacznie mniej miał tego raptem kilka. Dodam, że wczoraj zwinęłam w domu wszystkie dywany (na nich najwięcej miał takich śladów) jest na prawdę o wiele mniej, a dzisiaj bawił się w pokoiku przy zjeżdżalni to dwa takie jakby ugryzienia były i znikły.
 
reklama
Do góry