reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Coś gryzie moje dziecko.

G

goszczaca

Gość
Witam. Dawno mnie tu nie bylo. Mam przeogromny problem. Od dwóch dni coś gryzie moje dziecko, szlag mnie trafia bo nic nie widzę. Syna absolutnie nic nie swedzi nie marudzi, robi się zaczerwienienie pecherzyki (nawet 40 na jednej nodze) i znika wygląda jak pokrzywka. Jestem przerażona. W wakacje miałam problem podobny ale to były takie cienkie 1mm robaczki tzw. Przecinki

reklama

Kateflower

Zaciekawiona BB
Miasto
Cieszyn
Rozwiązania
1
Ja mialam ten problem z pchłami właśnie, pchły kochają gryźć po nagoach :) I ugryzienia tez nam szybko znikały chociaż baaaardzo swędziały. Męża nie gryzły wcale, a nas ciągle, pomógł dopiero proszek, któy daje się kotom na futerko, rozsypalam go na wszystkie dywany i mamy spokój :) musisz popatrzec przez pare minut na przescieradlo, jak dziecko bedzie w łóżeczku wieczorem to zaraz się zlecą. Pozdrawiam

Sopek

Moderator
Rozwiązania
2
andzelika a ile Twój synek ma lat/miesięcy? Słyszałam kiedyś, że czasami z materacy gryka - kokos wychodzą robaki, ale nie wiem czy to bujda i czy jeśli prawda to czy gryzą.. Może warto sprawdzić?

NowaNatka

Fanka BB :)
Rozwiązania
2
Sopek to prawda z tym materacem. U kolezanki widzialam. Gdy dziecko ulewa lub siusia na materac robia sie robaczki (od wilgoci ) Nalezy sciagnac material jesli sie da ,zgiac materac w pol I obserwowac czy malutkie (naprawde maciupkie)robaczki wychodza.
Mam nadzieje ze pomoglam;-) pozdrawiam

NaNa8

Rozwiązania
3
W jakich odstępach się pojawiają i znikają? Są na całych nogach? Czy np tylko na stopach?
Może masz możliwość zrobić zdjecie

G

goszczaca

Gość
Pojawia się to kilkanaście razy w ciągu dnia, w przeciągu 30 minut znika. Zazwyczaj pojawia się na nogach tzn. kostka, kolano udo lub łydka) i na nadgarstkach. Dziecko ma 21 miesięcy, no i do wczoraj miałam taki materac ale wyrzuciłam i kupiłam dzisiaj drugi, ale to i tak nic bo i tak gryzie, ręce mi opadają, wszystko myje, czyszczę, piorę odkurzam do 3 razy dziennie i tak nic i tak. Dzisiaj jeden osobnik go ugryzł koło oka w sklepie, po tym jak do mnie się przytulił, wzięłam go w folię i jutro jadę do weterynarza, żeby rzucił okiem pod mikroskopem co to za dziadostwo jest. Boję się, że może nu ta ilość ugryzień zaszkodzić, jestem tak zdenerwowana i przerażona. Na 3 zdjęciu jest to coś, które znalazłam po wypraniu na jego spodenkach.

Załączniki

Ostatnio edytowane przez moderatora:
G

goszczaca

Gość
Zaniosłam dziś 3 rodzaje robaków które widziałam przy dziecku, jedno z nich jest z rodziny wszołowatych, a dwa pozostałe pod mikroskopem wyglądają jak plamki i są nie czytelne(jeden zabrany z materaca kokos-gryka, jestem pewna w 100 % że to się ruszało, a drugi zabrany z policzka przy miejscu ugryzienia) nie wiem co robić co myśleć, czy moje dziecko może mieć wszy:/na włosach nic nie widzę, albo nie wiem czego szukać, żadnych ran na głowie, to go gryzie tylko w nogi.

NaNa8

Rozwiązania
3
To wygląda jak pokrzywka. Może ugryzlo go w jedno miejsce a reszta(dookoła) to reakcja alergiczne?

NaNa8

Rozwiązania
3
A macie zwierzęta? Może to ze zwierzaka.
Możliwe też.ze te robaki to przypadek, a to jest uczulenie na coś z czym dziecko miało/ma kontakt

G

goszczaca

Gość
No mamy psa i kota a reszta psów na dworze i dziecko nie ma z nimi kontaktu. Te zwierzęta domowe są na bieżąco odpchlone i odrobaczone. Nigdy nie było takiej sytuacji.,zastanawiam się czy nie iść z tym albo do pediatry albo do dermatologa. A te uczulenie na coś tak szybko by zeszło po kilku minutach? widzę, że to że jest pogryziony absolutnie mu nie przeszkadza, ani się nie drapie ani nie marudzi, nie wiem co już myśleć.

Te ugryzienia jak się przyjrzeć wygląda jak jakaś ścieżka gryzienia. Co fakt dzisiaj znacznie mniej miał tego raptem kilka. Dodam, że wczoraj zwinęłam w domu wszystkie dywany (na nich najwięcej miał takich śladów) jest na prawdę o wiele mniej, a dzisiaj bawił się w pokoiku przy zjeżdżalni to dwa takie jakby ugryzienia były i znikły.

reklama

NaNa8

Rozwiązania
3
Iść, zapytać nie zaszkodzi, a nóż ktoś w okolicy miał coś podobnego i szybko Ci pomogą

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Czy to nadżerka czy coś poważniejszego, uwaga zdjęcia dolaczone Potrzebuję porady 14
M 6 tydzień boje się ze coś jest nie tak Potrzebuję porady 18
Silla Czy tu coś widac Ciąża, poród, połóg 20
L czy tu coś widać? Ciąża, poród, połóg 14
V Coś na komary dla dzieci Potrzebuję porady 5
Magdaa..K123 Coś sie swieci ? Potrzebuję porady 11
A Czy zdarzyło wam się zjeść coś nieswiezego w ciąży! Potrzebuję porady 4
Elencza "Coś" na języku 9-miesieczniaka Potrzebuję porady 0
nowamloda12 Ktora mama potrafi wyczytać coś z wosku? Potrzebuję porady 0
U Każdy znajdzie coś dla siebie.😉😉 Potrzebuję porady 1
mlynik Czy możecie coś poradzić? Potrzebuję porady 68
L Bunt dwulatka czy takie coś istnieje? Potrzebuję porady 12
M Lęk separacyjny? Czy może coś robimy źle? Roczniaki i dwulatki 12
Anulkababy19 Coś na ręce Potrzebuję porady 1
P Czy to coś złego? Któraś z was tez tak miała ? Potrzebuję porady 3
K Coś ze skórą Niemowlaki 6
Blondyneczkkaa 95 Poradzcie coś Staramy się 16
Michalina1993 Kubek niekapek ,bidon czy coś innego dla 6 miesiecznego Dziecka ? Potrzebuję porady 8
Michalina1993 Ząbek czy coś innego ? Potrzebuję porady 4
K Wariuje czy naprawdę coś tam jest...? Potrzebuję porady 17
M Czy 6 tydzien ciąży a brak objawów to coś normalnego? Potrzebuję porady 10
M Coś na włosy? Potrzebuję porady 11
M Dziwne kłucie w pochwie czy coś? ... Potrzebuję porady 1
W Czy na tym teście coś widać? Staramy się 11
M Dziwne coś Roczniaki i dwulatki 6
R ciąża czy coś innego? Potrzebuję porady 13
A gmina a dodatek za urodzenie dziecka jest coś takiego? Potrzebuję porady 6
W czy na tym teście coś widać? Potrzebuję porady 43
Paulinax Coś nie tak z organizmem po poronieniu ? Ciąża po poronieniu 1
gogo113 Poradzcie coś - ciąża i chore zatoki Potrzebuję porady 6
M Pokrzywka u dziecka - pasożyty, alergia coś innego? Potrzebuję porady 25
K Coś nie tak Potrzebuję porady 51
Mniz Coś nie tak? Wychowanie 7
K Czy mogę już coś kupić dla maleństwa? Potrzebuję porady 34
Aralka Czy ciąża to coś dla każdego? Ciąża, poród, połóg 8
A Kolka czy coś innego? Noworodek 5
A Problem z psychiką czy jednak coś innego? Staramy się 4
K Coś nie tak, czyli proszę o pomoc ! Ciąża, poród, połóg 8
ewa981 Pomocy coś dziwnego z moją miesiączką...:( Staramy się 17
xXxIzuLQaxXx Okropne coś na buzi. Jak leczyć przy karmieniu piersią Zdrowa mama 15
A Coś dla babci i dziadka Potrzebuję porady 7
D Czy istnieje coś takiego jak "skok rozwojowy"? Niemowlaki 7
F Powiedzcie co uważacie, czy jest możliwa ciąża ? a może coś innego.. Potrzebuję porady 5
G Dziwny temat. Czy zmieniłybyście coś w swoim ciele po porodzie Pytanie tygodnia 72
G Czy ja robię coś źle? Potrzebuję porady 7
super_mysz17 Poradźcie coś.. ból brodawek w ciąży. Jakieś rady? Potrzebuję porady 1
SweetNovember Martwię się brakiem apetytu, czy to może być coś poważnego? Potrzebuję porady 8
E Partner matki...Dość długie,ale może coś poradzisz... Pytanie tygodnia 5
E problem.... poronienie czy coś jest nie tak? Potrzebuję porady 9
julita1212 Coś o sobie:) czyli przedstawiamy się. Dzieci urodzone w lipcu 2016 83