reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa a poród

Bubu93

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2019
Postów
70
Hej dziewczyny mam takie pytanie
Mam cukrzycę ciążowa i biorę insulinę słyszałam że przy cukrzycy trzeba wcześniej być w szpitalu i raczej jest to poród przed CC??
 
reklama
Cukrzyca nie jest wyznacznikiem do cc.Ja mam cukrzycę ciazowa i biore insuline i nie bede miala cc tylko dlatego ze jest cukrzyca.
Dziecko ulozone jest do porodu naturalnego a co będzie w szpitalu sie okaze.
 
Hej dziewczyny mam takie pytanie
Mam cukrzycę ciążowa i biorę insulinę słyszałam że przy cukrzycy trzeba wcześniej być w szpitalu i raczej jest to poród przed CC??
Ja miałam poród wywolywany 5 dni przed terminem i normalnie miałam się zgłosić do szpitala dzień przed wywołaniem. Niestety przez spadki cukru musiałam się położyć do szpitala jeszcze tydzień wcześniej.
 
Wg mojego ginekologa i diabetologa cukrzyca nie jest wsakazniem do wcześniejszego wywoływania porodu czy cc. Wyznacznikiem jest stan dziecka i matki (przede wszystkim wydolność łożyska).
Nie ma znaczenia czy cukrzyca regulowana dietą czy insuliną. Warto jednak zorientować się jaki stopień referyncyjnisci posiada oddział polozniczy i noworodkowy (neonatologiczny) w szpitalu w którym chce się rodzic. Warto by był to III st. W moim mieście szpital ma II st a neonatologia III więc bez problemu rodzą w nim kobiety mające wprowadzoną insulinę.
 
Wg mojego ginekologa i diabetologa cukrzyca nie jest wsakazniem do wcześniejszego wywoływania porodu czy cc. Wyznacznikiem jest stan dziecka i matki (przede wszystkim wydolność łożyska).
Nie ma znaczenia czy cukrzyca regulowana dietą czy insuliną. Warto jednak zorientować się jaki stopień referyncyjnisci posiada oddział polozniczy i noworodkowy (neonatologiczny) w szpitalu w którym chce się rodzic. Warto by był to III st. W moim mieście szpital ma II st a neonatologia III więc bez problemu rodzą w nim kobiety mające wprowadzoną insulinę.
Ja wlasnie też zauważyłam ze odkad biorę insulinę na noc.To cukier w dzień się ładnie normuje.Dla mnie to super sprawa.
 
Ja miałam rozwiązana ciążę w 38 tygodniu ponoć przez cukrzuce ale miałam też nadciśnienie.Cukrzuca nie jest wskazaniem do cięcia.Moj syn byl ułożony miednicowo
 
Do góry