reklama

Cukrzyca

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez ZwariowanaSol, 14 Luty 2012.

 1. ZwariowanaSol

  ZwariowanaSol Fanka BB :)

  Witam - jak w temacie.
  Sama jestem hipoglikemikiem i muszę kontrolować raz na jakiś czas poziom cukru u siebie. Któregoś dnia - jakiś tydzień temu chciałam zrobić czteroletniej córce na złość i kazałam jej ukłuć paluszek zanim dostanie słodycze. Była dwie godziny po śniadaniu - płatki z mlekiem - więc wynik 140 mnie nie poraził ale żeby mieć czyste sumienie zrobiłam jej dzień diety i sprawdziłam następnego dnia rano na czczo - 133 pierwszy wynik, drugi 128 3 minuty później bo nie mogłam uwierzyć. Ale córka znowu spłatała mi figla - miała 39,5 gorączki. Znowu odroczenie ze względu na temperaturę. Ale... od tamtej pory ma dietę cukrzyka i zero słodyczy. Dzisiaj rano nie zdążyłam jej złapać ale.. o 8 zjadła kanapkę z masłem i szynką i piła tylko wodę - cukier o 13.45 wynosił 148 - ale ... jest ciągle na antybiotyku Amoksiklav - nie mam pojęcia czy ma on jakikolwiek wpływ na poziom cukru we krwi.
  Tu moje pytanie - czy mogę jutro zabrać dziecko na badania krwi - glukoza bądź krzywa i morfologia jeśli nadal bierze antybiotyk i na ile takie wyniki będą miarodajne? I czy zrobić sama glukozę czy od razu zaaplikować jej krzywą? Wiem że będzie pełno krzyku ale chyba lepiej zrobić to od razu niż ją kilka dni kłuć.
   
 2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Czy córka ma jakiekolwiek objawy cukrzycy; jest senna apatyczna, częściej oddaje mocz, szybko się męczy?
   
 3. reklama
 4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Na pewno badanie wykonane glukometrem nie stanowi kryterium diagnostyczne, więc badanie należałoby zrobić w laboratorium, na początek samą glukozę na czczo, są jednak warunki które muszą być spełnione żeby takie badanie wykonać, po pierwsze dziecko musi być zdrowe czyli przynajmniej przez ostatniej 2 tyg nie chorowało, nie bierze leków sterydowych, jest na normalnej diecie. Jeśli te 3 warunki są spełnione może Pani dziecku wykonać badanie w laboratorium i wynik będzie miarodajny. Dobrze jest również sprawdzić glukometr w laboratorium z pobranej krwi zrobić test przy użyciu glukometru.Krzywa cukrowa jest ostatecznością. Podane przez Panią wartości po posiłkowe są w granicach błędu natomiast ta wartość na czczo jest podwyższona ale może ona być konsekwencji zastosowanej wcześniej diety lub infekcji.
   
 5. ann112

  ann112 Zaciekawiona BB

  Witajcie. Ja miałam dwukrotnie robione badanie poziomu cukru po wypiciu glukozy. Dwa razy wyniki wyszły bardzo wysokie. Dostałam skierowanie do szpitala z rozpoznaniem „cukrzyca”. Na oddziale spędziłam 5 dni, podczas, których kilka razy dziennie miałam badany poziom cukru. W efekcie, czego okazało się, że jestem zdrowa jak ryba. Od tego czasu wszystkim powtarzam, aby każdą diagnozę dla pewności potwierdzić.
   

Poleć forum