reklama

Cukrzyca

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez ZwariowanaSol, 14 Luty 2012.

1. ZwariowanaSol

ZwariowanaSol Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam - jak w temacie.
    Sama jestem hipoglikemikiem i muszę kontrolować raz na jakiś czas poziom cukru u siebie. Któregoś dnia - jakiś tydzień temu chciałam zrobić czteroletniej córce na złość i kazałam jej ukłuć paluszek zanim dostanie słodycze. Była dwie godziny po śniadaniu - płatki z mlekiem - więc wynik 140 mnie nie poraził ale żeby mieć czyste sumienie zrobiłam jej dzień diety i sprawdziłam następnego dnia rano na czczo - 133 pierwszy wynik, drugi 128 3 minuty później bo nie mogłam uwierzyć. Ale córka znowu spłatała mi figla - miała 39,5 gorączki. Znowu odroczenie ze względu na temperaturę. Ale... od tamtej pory ma dietę cukrzyka i zero słodyczy. Dzisiaj rano nie zdążyłam jej złapać ale.. o 8 zjadła kanapkę z masłem i szynką i piła tylko wodę - cukier o 13.45 wynosił 148 - ale ... jest ciągle na antybiotyku Amoksiklav - nie mam pojęcia czy ma on jakikolwiek wpływ na poziom cukru we krwi.
    Tu moje pytanie - czy mogę jutro zabrać dziecko na badania krwi - glukoza bądź krzywa i morfologia jeśli nadal bierze antybiotyk i na ile takie wyniki będą miarodajne? I czy zrobić sama glukozę czy od razu zaaplikować jej krzywą? Wiem że będzie pełno krzyku ale chyba lepiej zrobić to od razu niż ją kilka dni kłuć.

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czy córka ma jakiekolwiek objawy cukrzycy; jest senna apatyczna, częściej oddaje mocz, szybko się męczy?

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na pewno badanie wykonane glukometrem nie stanowi kryterium diagnostyczne, więc badanie należałoby zrobić w laboratorium, na początek samą glukozę na czczo, są jednak warunki które muszą być spełnione żeby takie badanie wykonać, po pierwsze dziecko musi być zdrowe czyli przynajmniej przez ostatniej 2 tyg nie chorowało, nie bierze leków sterydowych, jest na normalnej diecie. Jeśli te 3 warunki są spełnione może Pani dziecku wykonać badanie w laboratorium i wynik będzie miarodajny. Dobrze jest również sprawdzić glukometr w laboratorium z pobranej krwi zrobić test przy użyciu glukometru.Krzywa cukrowa jest ostatecznością. Podane przez Panią wartości po posiłkowe są w granicach błędu natomiast ta wartość na czczo jest podwyższona ale może ona być konsekwencji zastosowanej wcześniej diety lub infekcji.

5. ann112

ann112 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witajcie. Ja miałam dwukrotnie robione badanie poziomu cukru po wypiciu glukozy. Dwa razy wyniki wyszły bardzo wysokie. Dostałam skierowanie do szpitala z rozpoznaniem „cukrzyca”. Na oddziale spędziłam 5 dni, podczas, których kilka razy dziennie miałam badany poziom cukru. W efekcie, czego okazało się, że jestem zdrowa jak ryba. Od tego czasu wszystkim powtarzam, aby każdą diagnozę dla pewności potwierdzić.

Poleć forum