reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia fizyczne podczas ciąży

Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
1
Witam, jestem nową użytkowniczką tego forum. Piszę z pytaniem, ktore mam nadzieję zostanie potraktowane powaznie, gdyz na pierwszy rzut oka pytanie może wydawać się niepoważne. :) Od 8 lat jestem trenerem personalnym Jogi. Z moimi podopiecznymi wykonujemy między innymi takie ćwiczenia jak Salamba Sirsasana. Jest to ćwiczenie polegające na staniu na głowie z podpartymi rękami przez określony czas. Kilka miesięcy temu dowiedziałam się, że będę miała malucha. Jednak nie jestem w stanie zrezygnować z pracy, gdyż jest to moja własna działalność gospodarcza i tylko dzięki tej pracy mogę zagwarantować mojemu Łukaszkowi życie na poziomie. Wracając do tematu, czy ćwiczenie w pozycji Salamba Sirsasana może realnie wpłynąć na zdrowie mojego malucha? Zaznaczam, że jestem w 6 miesiącu ciąży. Proszę o poważne odpowiedzi. Pozdrawiam, Kinga :)
 
reklama
Rozwiązanie
Spytaj się lekarza o każdą pozycję która budzi Twoje wątpliwości. Nawet jeśli będziesz miała przeciwwskazania to nie trzeba rezygnować z pracy, ja też jestem instruktorką i jak czuję że mam dość albo któreś ćwiczenie mnie przerasta pokazuję tylko początek ćwiczenia. No chyba że to joga dla ciężarnych, wtedy głupio się oszczędzać ;>
Nie powinnaś zapytać o to swojego lekarza??? Ja na twoim miejscu zapytałabym o to już na początku wiem że w ciąży można ćwiczyć ale nie wiem jak to jest ze staniem na głowie :)
 
Spytaj się lekarza o każdą pozycję która budzi Twoje wątpliwości. Nawet jeśli będziesz miała przeciwwskazania to nie trzeba rezygnować z pracy, ja też jestem instruktorką i jak czuję że mam dość albo któreś ćwiczenie mnie przerasta pokazuję tylko początek ćwiczenia. No chyba że to joga dla ciężarnych, wtedy głupio się oszczędzać ;>
 
Rozwiązanie
Do góry