reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego nie możemy jeść, pić, robić w ciąży?

Dziewczyny ponoć po porodzie jak nas przestanie boleć to sa jakies pasy na brzuch takie ściągające...wiecie cos bliżej?? bo ja tylko slyszalam o tym a nie wiem jak to wygląda nawet...

są to pasy poporodowe dostepne w sklepach medycznych, aptekach i na allegro:-) można je nosić najwcześniej tydzień po porodzie (chyba że widzimy ze np rana po cieciu cały czas się papra to pozniej) i na maxymalnie 3 godziny dziennie. Oczywiście można je na dłużej zakładać, ale wtedy nasza macica rozleniwi się i nie będzie sie chciala sama obkurczać. Natomiast bielizne poporodowa mozna nosic non stop :-)
 
reklama
Ja mialam takie majtki poporodowe obciskające,ale do końca nie byłam zadowolona z efektu...jednak brzuch mi nie wrócił do normalnego wyglądu.Podejrzewam ze podstawa to ćwiczenia cwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia na wzmocnienie m.brzucha a do tego jako dodatek ujędrniające specyfiki i te pasy i majty
 
Dziewczyny ponoć po porodzie jak nas przestanie boleć to sa jakies pasy na brzuch takie ściągające...wiecie cos bliżej?? bo ja tylko slyszalam o tym a nie wiem jak to wygląda nawet...

Na ciekawostkach jest o pasie :) można tak miesiac , dwa po porodzie i max 3 godzinie dziennie. Ogólnie w okresie połogu czyli 6 tygodni nie powinno się pasów używać
 
Na ciekawostkach jest o pasie :) można tak miesiac , dwa po porodzie i max 3 godzinie dziennie. Ogólnie w okresie połogu czyli 6 tygodni nie powinno się pasów używać

u nas z kolei położna mówiła, że tydzień po porodzie można już pasy używać... myślę, że każda z nas sama zadecyduje kiedy założy "antygwałty" na pupcię :-D
 
Ja to każde majtki założę po porodzie , byle by wrócić do siebie
Teraz noszę po domu i do spania majtki babcine takie, nie uwierają i są mega wygodne :-D
A muszę chodzić w bieliźnie bo nosze wkładki , mam dużo śluzu strasznie i często już teraz mi się nawet usikuje

Wątek będzie na 100%
Każda z nas pewnie się potem chętnie podzieli sukcesami i tym jak traci wagę, nawet suwaczek sobie potem ustawię, hehhehe
 
Tak dziewczyny też się martwię czy skóra na brzusiu wroci do normy, zawsze brzuch był dla mnie wazny, miałam plasciutki i jędrniutki, a po ciazy .... hm, pomarzyc pewnie, żeby wrócił:-)

Claudia - ja to tylko stringi od zawsze do teraz innych nawet nie mam, tez nosze wkładki :-)

Któras z Was pisala kiedys, że MANTI mozna pić w ciązy, ja niestety miałam jakieś opakowanie (chyba kiedyś mąz kupil dla siebie) w środku nie bylo ulotki, wiec ssałam tablety jak miałam mega zgage, czasem dzieliłam na pół sobie, co prawda tylko 9 tabl do tej pory wyssałam...
natomiast wczoraj kupiłam całe opakowanie 30 tabl, zadowolona, a tam na ulotce czytam że nie wolno w ciązy i podczas karmienia:-( wystraszyłam się:-( <szOOOk>
 
Tak dziewczyny też się martwię czy skóra na brzusiu wroci do normy, zawsze brzuch był dla mnie wazny, miałam plasciutki i jędrniutki, a po ciazy .... hm, pomarzyc pewnie, żeby wrócił:-)

Claudia - ja to tylko stringi od zawsze do teraz innych nawet nie mam, tez nosze wkładki :-)

Któras z Was pisala kiedys, że MANTI mozna pić w ciązy, ja niestety miałam jakieś opakowanie (chyba kiedyś mąz kupil dla siebie) w środku nie bylo ulotki, wiec ssałam tablety jak miałam mega zgage, czasem dzieliłam na pół sobie, co prawda tylko 9 tabl do tej pory wyssałam...
natomiast wczoraj kupiłam całe opakowanie 30 tabl, zadowolona, a tam na ulotce czytam że nie wolno w ciązy i podczas karmienia:-( wystraszyłam się:-( <szOOOk>

Ja nie wiem ja biorę rennie i lekarz też mi pozwolił to brać...
 
Mi lekarz tez pozwolił brać Manti co mnie zdziwiło bo wcześniej przeczytalam na ulotce to co mówi Blondi, że dla kobiet w ciąży nie wskazane....więc mimo to nie biore....za to renni ratuje mi zycie.....Zgage potrafie miec po pare razy dziennie i to codziennie...naprawdę męcząca dolegliwość...
 
Mi lekarz tez pozwolił brać Manti co mnie zdziwiło bo wcześniej przeczytalam na ulotce to co mówi Blondi, że dla kobiet w ciąży nie wskazane....więc mimo to nie biore....za to renni ratuje mi zycie.....Zgage potrafie miec po pare razy dziennie i to codziennie...naprawdę męcząca dolegliwość...

Ja mam zgagę po kawie , więc sobie odpuściłam
A tak to prawie codziennie wieczorem mnie męczy i wtedy to rennie biorę , nic więcej
 
reklama
Ja to juz sie boje jeść... bo nie ważne co zjem to zaraz jest zgaga...nawet po wodzie mineralnej mam....okropność...czasem to aż mi sie plakać z bolu chce i tak mnie męczy gdzieś od 3 miesiaca ciązy. Wtedy co kilka dni a teraz codziennie....
 
Do góry