reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czemu nam się nie udaje ?

Karina550

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2021
Postów
15
Staram się z moim partnerem od 7 miesięcy o dziecko lecz cięgle bez efektu a testy cały czas negatywne . Stosunek uprawiamy kiedy tylko możemy 2-3 razy w tygodniu . Regularnie chodzę do ginekologa i wszystko jest w porządku . Momentami tracę już nadzieję :( Kochane poradzicie coś lub opowiedzcie jak to było u was ? (może to mnie podniesie na duchu)
 
reklama
Staram się z moim partnerem od 7 miesięcy o dziecko lecz cięgle bez efektu a testy cały czas negatywne . Stosunek uprawiamy kiedy tylko możemy 2-3 razy w tygodniu . Regularnie chodzę do ginekologa i wszystko jest w porządku . Momentami tracę już nadzieję :( Kochane poradzicie coś lub opowiedzcie jak to było u was ? (może to mnie podniesie na duchu)
A robiliście jakieś badania ? 7 miesięcy to niewiele, w jakim wieku jesteście ? ☺️
 
Staram się z moim partnerem od 7 miesięcy o dziecko lecz cięgle bez efektu a testy cały czas negatywne . Stosunek uprawiamy kiedy tylko możemy 2-3 razy w tygodniu . Regularnie chodzę do ginekologa i wszystko jest w porządku . Momentami tracę już nadzieję :( Kochane poradzicie coś lub opowiedzcie jak to było u was ? (może to mnie podniesie na duchu)
Wpadaj na temat Staraczki 2021 tam jest nas dużo z podobnymi problemami.
Badaliście nasienie partnera?
 
20 i 26 lat . Nie , żadnych badań nie robiliśmy
A czy lekarz dał Tobie skierowanie chociaż na podstawowe hormony? Bo co oznacza, że wszystko jest Ok skoro się nie badaliscie?
Edit: jesteście młodzi, więc pełna diagnostykę lekarze wdrażają po roku nieudanych starań, ale jeśli chcecie przyspieszyć to zapraszam na Staraczki a tam dowiesz się wielu przydatnych informacji.
 
W moim przypadku 1,5 roku starań, udało się zajść po 30-stce. Być może też zbyt wiele od siebie wymagacie. Nam udało się "strzelić gola", gdy ze względu na uraz pleców męża odpuściliśmy na dłuższy czas starania i bodajże po miesiącu spontanicznie zrobiłam test owulacyjny. Okazało się, że można działać, więc zaszaleliśmy (mąż przeklinał potem przez kolejne dwa tygodnie, bo prawie nie mógł się po tym ruszać 😂), ale z tego spontanicznego strzału mamy teraz córkę w drodze i na dniach powinna być już z nami.
 
reklama
Staram się z moim partnerem od 7 miesięcy o dziecko lecz cięgle bez efektu a testy cały czas negatywne . Stosunek uprawiamy kiedy tylko możemy 2-3 razy w tygodniu . Regularnie chodzę do ginekologa i wszystko jest w porządku . Momentami tracę już nadzieję :( Kochane poradzicie coś lub opowiedzcie jak to było u was ? (może to mnie podniesie na duchu)
Nie robiłaś żadnych badań, nawet podstawowych hormonalnych.
Partner nie robił nawet badania nasienia z morfologią.
To jak możesz mówić, że wszystko jest w porządku i na pewno jesteście zdrowi? Nie macie w ogóle takiej pewności...
Skoro chodzisz do ginekologa, to owulację masz potwierdzoną? Na pewno występuje? Miałaś monitoring? Badałaś progesteron około 7 dni po owulacji?
7 miesięcy to też nie tak wcale długo, choć wiem, że może dawać się we znaki. Proponuję zacząć od badania nasienia z morfologią u partnera. Do tego monitoring u Ciebie, czy pęcherzyki rosną i czy pękają prawidłowo. To taka podstawa. Potem zależnie od tego badania hormonalne i dalsze postępowanie.
Powodzenia
 
Do góry