reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@Ania72821 dziękuje, u mnie juz lepiej. Wzięłam Nospe i po prostu sie położyłam, w nocy ból ustał, dzis jest juz w porządku. Możliwe ze trochę przesadziłam z chodzeniem i takim ogólnym brakiem odpoczynku i to dało o sobie znać. Ale strachu sie najadłam i będę bardziej ostrożna.
 
reklama
Ale lanolina chroni przed pękaniem i podrażnianiem brodawek , dlatego smaruję. Nie wiem czy rzeczywiście będzie to miało jakiś wpływ na karmienie czy będzie bolało mniej lub cokolwiek ale jeśli jest taka szansa to spróbuje. A nie sądzę żeby zaszkodziło. Może właśnie jak pisze Effa rozmiękczy no sama nie wiem. Na necie jak czytałam to masa różnych opinii, smarować nie smarować ale to jak ze wszystkim ;)
 
Gdzieś czytałam że można poznać pozycję dziecka po czkawce, w sensie, tam gdzie czujesz czkawkę tam jest główka dziecka. Myślicie że to prawda? Bo ja czuję to podskakiwanie ewidentnie na samej górze pod żebrami, a dziś już 33+6... wizytę mam dopiero 11.05.
Ja chyba czkawki nie uswiadczylam.. nigdy nie czulam nic podobnego.
U mnie tez w wczwartek zaczynamy 34 i mlody glowa do gory, ponoć ma duzo miejsca i czasu wiec trzymam za niego kciuki[emoji16]
 
Gdzieś czytałam że można poznać pozycję dziecka po czkawce, w sensie, tam gdzie czujesz czkawkę tam jest główka dziecka. Myślicie że to prawda? Bo ja czuję to podskakiwanie ewidentnie na samej górze pod żebrami, a dziś już 33+6... wizytę mam dopiero 11.05.
Może to być prawda bo u mnie Mała ułożona glowkowo, często ma czkawke (mam nadzieję że to normalne...) i właśnie czuje to bardzo nisko. A noge mi wpycha pod prawe zebro. U ciebie ma jeszcze sporo czasu żeby się obrocic!
@myllenne myślę, że smarowanie brodawek to nie głupi pomysł, na pewno nie zaszkodzi szczególnie jak masz tam suchą skórę, tylko koleżanka mi na temat lanoliny mówiła tyle, żeby uważac na ciuchy bo moga się zrobić tluste plamy i ciężko je odprac
 
Hmmm, może to tak jak że skórą na pięcie, jak jest zbyt twarda, to zaczyna pękać. A lanolina może działać rozmiekczajaco [emoji848]

Ale moim zdaniem, to bzdura, że jak dziecko jest dobrze przystawione, to kp nie boli. Boli, tylko w znośny sposób. I to jest jedna z oznak, że dziecko naprawdę je, a nie robi sobie z cycka smoczek (tak jak mój syn).

Jeśli ból jest nie do zniesienia, wtedy jest coś nie tak.

No niestety kp jest trochę na wyczucie. Dlatego nie jest łatwe.
Nam mowila polozna i doradczyni laktacyjna w jednym - przysrawienie moze bolec, jak dziecko sie zasysa, ale samo karmienie juz nie ma prawa, a jeśli tak jest to trzeba szukac pezyczyny bo cos jest nie tak.
 
Ja chyba czkawki nie uswiadczylam.. nigdy nie czulam nic podobnego.
U mnie tez w wczwartek zaczynamy 34 i mlody glowa do gory, ponoć ma duzo miejsca i czasu wiec trzymam za niego kciuki[emoji16]
Ja tez bardzo długo czkawki nie czulam ale jak już będzie to będziesz wiedziała że to to, czyli takie rytmiczne podskakiwanie. Ja pytałam lekarza i powiedział że czuję się ja w miejscu mniej więcej klatki piersiowej maluszka. I faktycznie teraz by mi się zgadzalo bo jak ma główkę na dole to czuję ja po prawej stronie w okolicy pępka. Ale to różnie czasami kilka dni spokoju a potem 2*dziennie.
 
Ja tez bardzo długo czkawki nie czulam ale jak już będzie to będziesz wiedziała że to to, czyli takie rytmiczne podskakiwanie. Ja pytałam lekarza i powiedział że czuję się ja w miejscu mniej więcej klatki piersiowej maluszka. I faktycznie teraz by mi się zgadzalo bo jak ma główkę na dole to czuję ja po prawej stronie w okolicy pępka. Ale to różnie czasami kilka dni spokoju a potem 2*dziennie.
Moze po prostu jej nie bedzie mial [emoji23] nie wiem, zobaczymy. Do 20 czerwca jeszcze kawal czasu
 
Gdzieś czytałam że można poznać pozycję dziecka po czkawce, w sensie, tam gdzie czujesz czkawkę tam jest główka dziecka. Myślicie że to prawda? Bo ja czuję to podskakiwanie ewidentnie na samej górze pod żebrami, a dziś już 33+6... wizytę mam dopiero 11.05.
Czkawka jest niby tam gdzie przepona, moje dziecię jest głową do dołu, a czkawkę czuję w różnych miejscach, zależy jak się ułoży, przed usg ostatnio z boku w okolicach pępka czułam. Mój ma od 2 tygodni czkawkę po 3 razy dziennie, lekarz mówi, że to objaw dobrostanu, chyba dobrze go karmię :D
 
reklama
Nam mowila polozna i doradczyni laktacyjna w jednym - przysrawienie moze bolec, jak dziecko sie zasysa, ale samo karmienie juz nie ma prawa, a jeśli tak jest to trzeba szukac pezyczyny bo cos jest nie tak.
Ja to pamiętam inaczej. Najbardziej bolało przy przyssaniu, ale później też bolało, tylko że już nie zwracałam uwagi. Nie pamiętam po jakim czasie sutki mi się zahartowały. A podkresle, że sutek krwawił mi tylko raz, jak mnie Mikołaj udziabł pierwszym zębem [emoji28]
 
Do góry