reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

My dziś po drugim szczepieniu. Mała trochę marudzi ale nie jest źle . Waży prawie 4600 g przybrała od 14 lipca 800 g niby ok ale niby też niezbyt. W sumie jest długa i drobna . Lekarka kazała wprowadzić 2 karmienia modyfikowanym szkods bo chciałam karmić piersią tylko. Ale no skoro tak to niech tak będzie . Już dostała 150 ml mleczka i wypiła więc smakuje na początku robiła miny zobaczymy czy nic jej nie będzie po tym mleku . Za 2 tygodnie mamy być w przychodni na ważenie i nie wiadomo czy dostmke skierowanie na rehabilitację bo podobno słabo utrzymuje się na łokciach gdy jest na brzuszku . To tyle w sumie A szczepienie 6w1 my mamy . Mniej ukłucia i mniej bólu dla niej
 
reklama
My dziś po drugim szczepieniu. Mała trochę marudzi ale nie jest źle . Waży prawie 4600 g przybrała od 14 lipca 800 g niby ok ale niby też niezbyt. W sumie jest długa i drobna . Lekarka kazała wprowadzić 2 karmienia modyfikowanym szkods bo chciałam karmić piersią tylko. Ale no skoro tak to niech tak będzie . Już dostała 150 ml mleczka i wypiła więc smakuje na początku robiła miny zobaczymy czy nic jej nie będzie po tym mleku . Za 2 tygodnie mamy być w przychodni na ważenie i nie wiadomo czy dostmke skierowanie na rehabilitację bo podobno słabo utrzymuje się na łokciach gdy jest na brzuszku . To tyle w sumie A szczepienie 6w1 my mamy . Mniej ukłucia i mniej bólu dla niej
Oo.. ze pediatra każe dokarmiać modyfikowanym.. ja bym na twoim miejscu próbowała bardziej rozkrecix laktacje - ja tak zrobiłam bo mialam moim zdaniem malo pokarmu i mala srednio przybrala przez 3tyg bo tylko jakies 450g. Ale teraz rozkręciłam i w tydzien juz 300 poszlo😁 jakbys chciala rozkrecic to musisz pic duzo slodu je jeczmiennego (********** i piwa karmi ) oraz karmic z dwóch piersi podczas jednego karmienia oraz nie ograniczać jedzenia w nocy - po tygodniu powinno być juz o jakieś 50ml wiecej na butelkę odciąganego
 
Oo.. ze pediatra każe dokarmiać modyfikowanym.. ja bym na twoim miejscu próbowała bardziej rozkrecix laktacje - ja tak zrobiłam bo mialam moim zdaniem malo pokarmu i mala srednio przybrala przez 3tyg bo tylko jakies 450g. Ale teraz rozkręciłam i w tydzien juz 300 poszlo😁 jakbys chciala rozkrecic to musisz pic duzo slodu je jeczmiennego (********** i piwa karmi ) oraz karmic z dwóch piersi podczas jednego karmienia oraz nie ograniczać jedzenia w nocy - po tygodniu powinno być juz o jakieś 50ml wiecej na butelkę odciąganego
Ok dzięki za rady z tym słowem jęczmiennym w sumie to mam 1 lub 2 karmienia modyfikowanym wprowadzać :) nie więcej ale z tym piwem też spróbuję
 
My dziś po drugim szczepieniu. Mała trochę marudzi ale nie jest źle . Waży prawie 4600 g przybrała od 14 lipca 800 g niby ok ale niby też niezbyt. W sumie jest długa i drobna . Lekarka kazała wprowadzić 2 karmienia modyfikowanym szkods bo chciałam karmić piersią tylko. Ale no skoro tak to niech tak będzie . Już dostała 150 ml mleczka i wypiła więc smakuje na początku robiła miny zobaczymy czy nic jej nie będzie po tym mleku . Za 2 tygodnie mamy być w przychodni na ważenie i nie wiadomo czy dostmke skierowanie na rehabilitację bo podobno słabo utrzymuje się na łokciach gdy jest na brzuszku . To tyle w sumie A szczepienie 6w1 my mamy . Mniej ukłucia i mniej bólu dla niej
Mi doradca kazala odciagac pokarm 3 razy dziennie i dokarmiac odciaganym, a ewentualnie jak zabraknie to wtedy mm. No i butelka nie zamiast karmienia tylko po karmieniu. Aaa i zbadaj mocz, bo u nas najpierw byl problem z wędzidełkiem, a potem z moczem i jedno i drugie mialo gigantyczny wpływ na wage. Teraz sie ogarnęła i w końcu lepiej przybrała i wazy 5200g. A pieesi faktycznie trzeba zmieniać nawet kilka razy.
@Natqaa a Ty karmisz piersią czy odciaganym? Bo po kp 50ml więcej to bardzo duzo. Nie udało mi się aż tak rozkręcić laktacji...
 
Mi doradca kazala odciagac pokarm 3 razy dziennie i dokarmiac odciaganym, a ewentualnie jak zabraknie to wtedy mm. No i butelka nie zamiast karmienia tylko po karmieniu. Aaa i zbadaj mocz, bo u nas najpierw byl problem z wędzidełkiem, a potem z moczem i jedno i drugie mialo gigantyczny wpływ na wage. Teraz sie ogarnęła i w końcu lepiej przybrała i wazy 5200g. A pieesi faktycznie trzeba zmieniać nawet kilka razy.
@Natqaa a Ty karmisz piersią czy odciaganym? Bo po kp 50ml więcej to bardzo duzo. Nie udało mi się aż tak rozkręcić laktacji...
Karmie piersia ale czasami dla sprawdzenia ile mam pokarmu odciągam mleko,przez jakis czas z dnia na dzień mialam mniej, az doszło do 60ml tylko. Obecnie tez szalu nie ma ale odciagam 110. Wiem ze dziecko zawsze wiecej jest w stanie wyciągnąć wiec teraz myślę że jej starcza, bo znow je tylko z jednej piersi, drugiej juz nie chce ale przy rozkręcaniu laktacji oprozniala dwie bez marudzenia, więc wtedy się nie najadala jedna. Z tym przekładaniem raz z jednej raz drugiej piersi to nie zgodzę się ze kilka razy - najpierw dziecko musi opróżnić jedna by przystawić do drugiej, chyba ze masz.na myśli ze opróżni obydwie i nadal jest glodne.. w innym przypadku dziecko zjada glownie sama wode z piersi bo to melko tłuste które tuczy dziecko, dopiero się pojawia pod koniec ssania piersi- nie.wspominajac juz o tym ze jak dziecko je tylko to poczatkowe mleko to moze miec wiekszy problem z brzuskiem niz inne dzieci 😬😬😬
 
Babcia mnie znowu dobiła. Kiedyś mi powiedziała już że mało jem więc mam mało mleka i że słaby pokarm . Przeprosiła i koniec tematu. Dziś znowu to samo jak dowiedziała się że dokarmiam Alicje modyfikowanym. Dziś była w odwiedzinach u syna babki gdzie pilnowala jej starszego syna .. mały jwst starszy o 10 dni od mojej Alicji ważył po urodzeniu ponad 4500 g teraz waży podobno z 8 kg Alicja jak się urodziła wazyla 2980 teraz waży właśnie koło 4600 g a babcia znowu tekst że ona chociaż je normalnie i dużo A ja że oczywiście jem mało ... jem tak żeby się najeść . Chyba że mam się obżerać jak świnia i potem tak wyglądać albo jeść na siłę więcej żeby potem to wymiotować bo pewnie by tak było od zjedzenia za dużo... zamiast mnie wspierać to wiecznie słyszę jakieś uwagi na mój temat . Albo że mogłabym już dawać małej kaszke albo że jakieś deserki .A z tego co wiem to dziecko dopiero jak ma pół roku moze dostać coś innego niż mleko. Poza tym pediatra nic nie mówiła o rozszerzaniu diety. Więc uwagi na temat rozszerzania diety mojego dziecka niech zostawia dla siebie ... aż przez to wszystko się poryczałam bo ile można słuchać...
 
Babcia mnie znowu dobiła. Kiedyś mi powiedziała już że mało jem więc mam mało mleka i że słaby pokarm . Przeprosiła i koniec tematu. Dziś znowu to samo jak dowiedziała się że dokarmiam Alicje modyfikowanym. Dziś była w odwiedzinach u syna babki gdzie pilnowala jej starszego syna .. mały jwst starszy o 10 dni od mojej Alicji ważył po urodzeniu ponad 4500 g teraz waży podobno z 8 kg Alicja jak się urodziła wazyla 2980 teraz waży właśnie koło 4600 g a babcia znowu tekst że ona chociaż je normalnie i dużo A ja że oczywiście jem mało ... jem tak żeby się najeść . Chyba że mam się obżerać jak świnia i potem tak wyglądać albo jeść na siłę więcej żeby potem to wymiotować bo pewnie by tak było od zjedzenia za dużo... zamiast mnie wspierać to wiecznie słyszę jakieś uwagi na mój temat . Albo że mogłabym już dawać małej kaszke albo że jakieś deserki .A z tego co wiem to dziecko dopiero jak ma pół roku moze dostać coś innego niż mleko. Poza tym pediatra nic nie mówiła o rozszerzaniu diety. Więc uwagi na temat rozszerzania diety mojego dziecka niech zostawia dla siebie ... aż przez to wszystko się poryczałam bo ile można słuchać...
Ja jestem na tym et
Babcia mnie znowu dobiła. Kiedyś mi powiedziała już że mało jem więc mam mało mleka i że słaby pokarm . Przeprosiła i koniec tematu. Dziś znowu to samo jak dowiedziała się że dokarmiam Alicje modyfikowanym. Dziś była w odwiedzinach u syna babki gdzie pilnowala jej starszego syna .. mały jwst starszy o 10 dni od mojej Alicji ważył po urodzeniu ponad 4500 g teraz waży podobno z 8 kg Alicja jak się urodziła wazyla 2980 teraz waży właśnie koło 4600 g a babcia znowu tekst że ona chociaż je normalnie i dużo A ja że oczywiście jem mało ... jem tak żeby się najeść . Chyba że mam się obżerać jak świnia i potem tak wyglądać albo jeść na siłę więcej żeby potem to wymiotować bo pewnie by tak było od zjedzenia za dużo... zamiast mnie wspierać to wiecznie słyszę jakieś uwagi na mój temat . Albo że mogłabym już dawać małej kaszke albo że jakieś deserki .A z tego co wiem to dziecko dopiero jak ma pół roku moze dostać coś innego niż mleko. Poza tym pediatra nic nie mówiła o rozszerzaniu diety. Więc uwagi na temat rozszerzania diety mojego dziecka niech zostawia dla siebie ... aż przez to wszystko się poryczałam bo ile można słuchać...
Szczerze? Nje rozumiem jak niektóre kobiety moga się przejmować takim.gadaniem - zwlaszcza "bab" ze starej epoki. Teraz mamy internet, mozemy zweryfikować wiedzę, nasze babcie tego nie mialy, nie było na mleczkach / kaszkach infomaracji od którego miesiaca, nasze babki i mamy zageszczaly mleko maka juz po 1 miesiacu - efekt? Kolki, myślisz że jej dzieci tego nje mialy? Po prostu nie pamieta, a a starość każdy lubi się wymądrzać bo przecież tyle juz przeżył.. mi zawsze jak ktoś "dobrze radzi" to albo odgryzam się zartem albo przytakuje a i tak robie to co JA uważam z słuszne. Mleko matki najlepsze co może być dla malca. Jak Twoje dzidzi malo przybiera to zweryfikuj sposób karmienia - moze za czesto karmisz i twoje dziecko nie dostaje tego tłustego mleczka które jest pod koniec karmienia ? Czyli po paru minutach ssania - moze za często zmieniasz piers. Opisz jak karmisz - ile.trwa, jak czesto itd
 
My próbowaliśmy czopków glicerynowych u nas dramat mlody tak płakał ze powiedziałam NIGDY WIĘCEJ. mamy za to viburcol polecony przez @sariska ,są świetne.
Dicoflor podaje rano 1 krople przez tydzień później zwiększam, podaje 2 krople przez kolejny tydzień. I tak co tydzień zwiększam o krople az dojdę do 5 . Pozniej podaje juz ciagle 5 kropli.
Podawaj Delicol 10 kropli 3 razy dziennie zobaczysz poprawe ,no i kupka pojdzie .
Doris.. jak dlugo.dajesz delicol i po ilu dniach zauwazylas ze działa? Mysle zeby dawac tej mojej malej tak jak jest na ulotce czyli.co karmienie przez.pare dni zeby przetestowac - wczesniej dawalam w kratkę i wogole jakos nie moglam uwierzyć ze mala ma nietoleracje laktozy.. ale doczytałam ze tu moze chodzić o to, ze niedojrzałe jeszvze jelitka nje wytwarzają odpowiedniej ilości laktazy i stąd moga pojawić się problemy trawienne dziecka.. moze moja dzidzi teraz, z racji tego ze rosnie i ma większe potrzeby mleczne, więcej pije mleka więc ma większy problem z przetrawieniem.. eh.. nie mogę doczekać się az wkoncu jej wszystko tam ladnie dojrzeje..
 
reklama
Halo kochane :)
przeczytałam, ale chyba i tak nie pamietam co komu mam napisać ;). Mój Remi w niedziele konczy 3 miesiące waży 5800 chyba mało, ale jest jux z niego kawał chłopa i rośnie to się nie przejmuję. Zaczął chwytać palce i różne przedmioty, ale chwyci i tak nie wie co z tym zrobic haha. Kurdę eidzę, że te Wasze maluszki wózków nie lubią :(. Ufff jak się cieszę, że mój lubi i wózek i fotelik, no i chustę :). @Emxka elastyczna jest na początek i fo 10 kg, tkana to pozniejszy etap i do 20 kg, ale kti nosi taaaakie klocki haha.
Tym co mają kolki współczuje, ale zblizamy sie do 3 m- ca czyli niedługo koniec :).

@Lil12 cieszę się, że malutka ma juz 5200
@Doriis mój też się troszkę ślini i czasem się zadławi, ale nie jest az tak by podczas spania ... a może katarek się przypałetał??
@Emxka na zastój to co dziewczyny pisały .. a zapalenie piersi to chyba temp i jedynie antybiityk pomoże.
@Martyna Kołodziejczyk słońce olej gadanie innych.. jak wspominałam to jest najgorsze "babcie i ciocie dibra rada". Diete się rozszerza ok 6 m-ca jak na piersi, a na mm chyba koło 4 m-ca. Bynajmniej tak było 8 lat temu haha.
 
Do góry