reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Witam przeczytalam poczatek :) srodek pozostal nieruszony nie dam rady, ale z tego co widze szczesliwe wszyscy w calosci nawet Ewus !!!

To co zapamietalam z poczatku irygacje z tamtum rosa robilam dopiero w domu po sciagnieciu szwow kazal mi lekarz wiec tydzien po porodzie, na wszelki wypadek moze warto zakupic juz irygator

Gosiargo nie strasz wiecej meza :)

Agast nowa kreacja w 5 min masz niezle tempo ja mialam leginsy i tunike i jak mierzylam w sobote wieczorem to pomimo mierzenia tydzien wczesniej nadal nie wiedzialam czy to to w czym chce isc ale ze to juz byla 21 to nawet nie bylo odwrotu :)

Lencja zdazylas cos zrobic na tej przepustce ??

Ja bylam dzis w pracy u nas zawsze ciaze parami chodzily , ja zamykam wlasnie pare dzis przychodze i okazuje sie ze juz mamy polowke nastpenej :) dziewczyna ktora tydzien temu mowila ze musi poglaskac mnie po brzuchu to moze sie zarazi :)

Parszywej pogody ciag dalszy pokoj malego nadal nam zalewa , jak nie przestanie padac to wkoncu mu lozko odplynie :)

POzdrowienia i milego wieczorku
 
reklama
:szok::szok::szok::szok: teraz to bede sie martwic moze lepiej zrobie to badanie

Zrób, żeby się nie potrzebnie nie denerwować. Też byłam pewna że już ją przechodziłam, ale niestety :-( Przed następną ciążą będzie trzeba podłapać aby się nie stresować :-)

A co do tesciowej to nic mi niemowcie:( dzis niechcacy uslyszlam jej rozmowe z tesciem i w skrocie powiedziala "ze jak sie niepodoba t moze sobie stad isc.." to bylo skierowane do mnie:( wiecie jak przykro mi sie zrobilo:(

Ja dzis kupilam ten termometr, niby jest bardzo dobry:)TERMOMETR ELEKTRONICZNY Baby Ono 4w1 GWARANCJA (1044930813) - Aukcje internetowe Allegro

Ja ostatnio przez przypadek usłyszałam, jak teściowa mówiła iż mamy taki syf w mieszkaniu że ona brzydzi się do nas przychodzić :-( Ten syf to w skutek remontu, więc bałagan to norma. Zrobiło mi się cholernie przykro bo pomocy nie zaproponuje tylko że się brzydzi :-( Mężowi nawet tego nie powtórzyłam lepiej żeby nie wiedział, nie chce mu przykrości robić.

lena niektóre położne jak mija termin to zalecają wcinanie surowych ananasów, to ponoć przyspiesza ucieczkę dzidziusia ja tam nie wiem ale zamierzam spróbować.
ewela to HGB

Ananasy i seks hmmm ale my się musimy "poświęcać" :-D :-D :-D

A pisalyscie na temat czkawki moja corcia ma pare razy dziennie, i jesli cwiczy pluca to bardzo sie ciesze;-):-)

Mój maluch też często miewa czkawkę na ogół nie mam nic przeciwko, musi ćwiczyć płuca to niech ćwiczy ale czasami tak się ułoży, że ta jego czkawka jest dość bolesna :-(


kreatorka - fajny kącik :-) też chcemy przykleić literki z imieniem na ścianę, ale stwierdziliśmy że bezpieczniej będzie poczekać aż się urodzi od tak w razie niespodzianki :-)


Trochę pochodziłam dziś i spojenie to chyba mi się zaraz rozejdzie :-( Jutro mam wizytę to będę musiała powiedzieć o tym lekarzowi.

Moje kochanie stwierdziło ostatnio iż ma przeczucie, że będę mieć cesarkę. Myślałam że go uduszę za takie nowinki :-)
 
Co do tej główki to u mnie lekarz tydzień temu też powiedział że czuje ją palcem ale rozwarcia jeszcze nie miałam a szyjka 2.3 czyli on czuje palcem że ta główka tam napiera a nie że ją dotyka przez szyjke:happy2:
 
no i trzymamy sie dalej ;-)

ja mam dzis mdlosci i bole glowy. mdlosci to juz 3 dzien. polozna powiedziala, zebym poszla zmierzyc sobie jutro ciesnienie w aptece (bo nie wierzy tym domowym aparatom) i mam sie zameldowac. mam nadzieje, ze nie mam pod koniec zatrucia ciazowego. :(
ech. czuje sie jak slon i do tego ta rwa kulszowa...

trzymajcie sie dziewczyny!
 
Twój ma przeczucie, a mój by bardzp tegp chciał, bo to dla niego byłyby 2 tygodnie zwolnienia z pracy. Ciągle mi truje że może jednak będzie cesarka

Dlaczego dwu tygodniowe zwolnienie?? Dostałby zwolnienie lekarskie na opiekę czy coś w tym stylu czy jeszcze o coś innego chodzi??
 
No ja już po wizycie.
Mała ma 2 kg więc cieszę się, bo nie będzie duza do porodu. Dociagnie do jakichś 3 kg:-) Odwrócona nadal główką w dół, dzięki czemu lekarz ponownie potwierdził że będzie dziewczynka pokazując mi "odpowiednie narządy":-)
Szyjka zamknięta,prawidłowa, łożysko ok.
Badanka też: mocz b/z, Hgb 12,7
za 3 tyg mam się zgłosić na pobranie wymazu na paciorkowca.

Ile się czeka na wynik?
 
athena a czemu 2 tygodnie zwolnienia po cesarce?
Nie jest tak że mężowi przysługują tylko 2 dni z tytułu urodzenia się dziecka?

Magda_M czy miałaś już robiony wymaz na paciorkowca?
 
athena a czemu 2 tygodnie zwolnienia po cesarce?
Nie jest tak że mężowi przysługują tylko 2 dni z tytułu urodzenia się dziecka?

teraz to przysługuje ojcu tydzień z racji urodzenia,tzw "urlop tacierzyński" ,
opieka na ciężarną czy urlop okolicznościowy to co innego ale też się należy
 
Ostatnia edycja:
Po cesarskim cieciu nalezy sie mezowi oprócz 2 dni urlopu okolicznosciowego, 2 tyg opieki na żone.
Opieke otrzymuje sie na podstawie dokumentów wystawionych przez szpital lub przez lekarza 1 kontaktu na podstawie wypisu ze szpitala ale po normalnym porodzie też mozna taka opieke otrzymac o ile lekarz stwierdzi ze matka potrzebuje po porodzie takiej opieki.
Aaaa taka opieka przysługuje mezowi na zone w momencie jezeli w gospodarstwie domowym oprócz małzonków nie mieszka ktos pełnoletni mogacy spełniac opieke nad matka w połogu.

Acha, oprócz tych dni przysługuje jeszcze tydzień tacierzyńskiego, który maz moze wybrac w ciagu roku od urodzenia się dziecka ale musi to byc 7 dni ciagłych czyli np od poniedziałku do niedzieli-nie mozna wybierac tego np po 1 dniu w miesiącu

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry