reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

reklama
Agi nie martw się, moja mała tydzień temu ważyła 2 kg i to jest całkiem normalne, może masz źle wyliczony czas trwania ciąży?
wiadomo,że czas trwania liczy się od pierwszego dnia miesiączki, czyli ok 2 tyg wcześniej niż zapłodnienie; ale np mój czas trwania ciąży jest liczony właśnie od czasu zapłodnienia(było akurat 2 tyg później) nie od dnia miesiączki, dlatego że przez cały czas tempo wzrostu małej jest proporcjonalne i 2 tyg mniejsze niż liczone od miesiączki, więc ginekolog przesunął termin porodu na 2 tyg później( bo wg miesiączki powinnam być w 37 tyg);
może i u Ciebie jst podobnie, a możesz urodzić zamiast w 40 tyg to w 42
 
mnie rowniez slow brak. nikt sie nie spodziewa, zeby w 37 tygodniu...
trzymajcie sie dziewczyny, zebysmy teraz juz zasypywaly sie tylko dobrymi wiadomosciami!
 
właśnie doczytałam zaległości i nie mige uwierzyć, czy coś było wiadomo wcześniej,że tak się to skończy, ciąża była zagrożona...?

kajkapol największe wyrazy współczucia.....brak mi słów....
 
lena- u mnie na ktg maksymalna czynność skurczowa była 12 a i tak czułam ze twardnieje mi brzuch. Nie chce sobie nawet wyobrażać jakie to uczucie przy 100!!??
 
nie spodziewałam się już tak smutnych wiadomości na forum :-(
kajkapol - bardzo mi przykro......straszna tragedia.....
['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']['][']
 
kajdusia pytałas o BPA. Z tego co wyczytałam chodzi o to że w bardzo wysokiej temp przenika on do płynów, czyli jeśli wlewa się gorącą wodę do butelki albo podgrzewa się mleko w mikrofali do bardzo wysokiej temp, wtedy ten związek przenika do płynu w butelce
dlatego najlepiej jest ostudzić trochę wodę czy podgrzać mleko w innym naczyniu i następnie lekko studzone wlać do butelki, wtedy jest ok, tym bardziej ,że żadna z nas nie podaje dziecku do picia wrzątku; a im wyższa temp tym więcej i silniej sie uwalnia; poza tym nie podgrzewamy mleka w podgrzewaczu do temp 100 stopni a znacznie niższej
co do sterylizacji, to owszem, uwalnia się ale nie ma do czego przenikać więc nie jest niebezpieczny;poza tym nie wlejesz wrzącego mleka i nie podasz dziecku w dopiero co wysterylizowanej i gorącej butelce;
dlatego ja nie panikuję :-)
 
reklama
Do góry