reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone placki / wysypka - podejrzenie AZS

reklama
Kolor już się wyrównał, zostało trochę suchej skóry. Podsumowując odstawiłam witaminę D i nabiał (zastąpiłam ,,nabiałem" wegańskim, teraz w sklepach jest mnóstwo produktów ,,dairy free"). Jest na specjalnym mleku modyfikowanym, ale to nie jest związane z tymi plamami. Rzadziej dostaje ,,słoiczki". Na spacery wychodzimy tak jak do tej pory, zależy od pogody i humorku.
Jak u Ciebie?
 
@Asteraki zastanawiam się ile czasu organizm potrzebuje, żeby oczyścić się z ewentualnego alergenu. Czytam i nawet do 3 miesięcy, więc pozostaje czekać.
U nas ciut gorzej po kąpieli (letnia woda, Bioderma Atoderm Intensive - dopiero drugi raz do mycia z tej serii, co mamy balsam) i nocy - chyba za grubo go ubrałam (pajac bawełniany, ale fakt z tych grubszych) i śpiworek. Teraz znów blednie.
Skończył mi się Linomag, myślę co mam w domu i zastanawiam się, czy lepiej zastąpić go Cutibazą, Sudocremem czy Retimaxem witamina A.
Do diety włączyliśmy poza Latopic'iem olej lniany raz dziennie.
Szału można dostać, prowadzę dziennik jedzenia, dalej żadnej zależności. No, ale to się zaczęło przed rozszerzaniem diety.
 
Nie mam tej vit d wiec sprawdźcie na jakim jest oleju i kupcie inna. Przy alergi vit d podaje się nawet ciut więcej. Bo sama vit nie szkodzi. Trzeba zbadać jej poziom we krwi i dobrać dawkę. Jej braki mogą powodować wiele szkody
 
U mojego synka lepsza od Cutibazy była Dermobaza -też możesz/możecie spróbować.
W stanach zaognienia stosowany był steryd (elocom albo advantan). Jeśli nie stosowałyście - to można jeszcze spróbować maści dermaveel (u nas się nie sprawdziła)

U nas z czasem się poprawiło - mniej więcej jak mały miał ok 1,5 roku. Obecnie (prawie 5 lat) zdarza mu się mieć ciemieniuchę oraz sucha skóra na nadgarstkach.
 
Dzięki dziewczyny :)

Zdecydowanie ciepło było w nocy to się zaogniło, teraz znów ma kolor skóry. Dobre i to, wcześniej było ciągle czerwone.
Posmarowałam tym Lipikar'em też jak tylko przyszedł pocztą. Znów kilka dni musimy próbować.

@witch84 nam pediatra dała hydrokortyzon 1% z wit. A + E robione w aptece, bo "zaczniemy od tego, a jak będzie wracać to alergolog". Poszlismy do alergologa prywatnie, więc z łaski na uciechę wtedy pediatra dała skierowanie.
Mąż ma złe doświadczenia ze sterydami i chcemy tego uniknąć. Jak jest bardzo źle to posmaruję 1-2 razy cienką warstwę, ale to błędne koło jest.
Szlag mnie trafi, miliony monet w aptece zostawiać, bo to złe, tamto złe ..
 
@safiya No to życzę, by w końcu synek z tego wyrósł. U nas dodatkowo dochodziło zaczerwienie pupy, do tego stopnia, że czasem młodemu się rany robiły - to chyba był największy problem u nas. Testy skórne wszystkie wyszły ujemne, wg alergologa była to nietolerancja mleka związana z nie do końca rozwiniętym przewodem pokarmowym.
 
reklama
Do góry