reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Z psycholog Pauliną Gaworską - Gawryś romawiamy o tym, jakie zachowania dzieci mogą nas niepokoić, a jakie są związane z rozwojem dziecka. Poza tym podajemy różne sposoby, które pomogą zarówno nam rodzicom, jak i naszym dzieciom. I chociaż w rozmowie skupiamy się na przedszkolakach, to tak naprawdę dotyczy ona zarówno dwu-latków, jak i 9-latków. Jesli masz pytania lub możesz podzielic się własnym doświadczeniem, to Obejrzyj film i napisz w wątku .

reklama

Częste ulewanie

Dołączył(a)
16 Styczeń 2012
Postów
4
Rozwiązania
0
Witam Mój 4,5miesięczny synek bardzo często i dużo ulewa. Po nocy, chociaż je co 3 lub 4 godziny jak za dnia, nie ma takiego problemu ale już po drugim jedzeniu ulewanie jest znaczne, nie podczas "odbijania" ale później. Apetyt ma duży bo 150ml zjada co trzy czasami cztery godziny, między czasie wprowadzam nowe potrawy a jeden posiłek zastępuję kaszką ryżową z jabłkiem lub bananem. Kaszke je na kolację lub jako drugie śniadanie. To ulewanie jest o tyle niepokojące że nawet 2,5H po jedzeniu mleko potrafi się cofnąć. Podobny problem ma podczas picia tyle tylko że duża ilość wody wylewa się podczas "odbijania". Czy przegotowana zwykła woda może być powodem ulewania. Kiedy zje kaszkę lub przecier nie ulewa się, zdarza się to tylko po wodzie z glukozą i mleku. Nawet wcześniej podane przeciery wracają w niewielkiej ilości z mlekiem. proszę o pomoc i dziękuję
 
reklama

Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Ekspert BB. Specjalista żywienia
Dołączył(a)
16 Marzec 2010
Postów
458
Rozwiązania
0
Witam, ulewanie u niemowląt jest bardzo częste i może być tak jak Pani opisuje, że nie bezpośrednio po posiłku ale dopiero po jakimiś czasie jeszcze uleje, pamiętajmy że trawienie wymaga czasu. Zakładam że nie są to duże ilości? Można kupić synkowi mleko AR którego skład powoduje gęstnienie pokarmu w żołądku i zapobiega jego cofaniu. W jakim celu podaje Pani wodę z fruktozą, nie stosuje się już takich praktyk, fruktoza wody może zwiększać refluks. Im rzadszy pokarm tym większe ryzyko ulewania. Radzę zagęszczanie mleka lub wspomniane mleko AR.
 

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry