reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś mama z Poznania?

Dziewczyny dzięki za podpowiedzi co do dentystów, chyba skuszę się na to Chrobrego, bo bliżej. Tylko moje dziecko takie niewspółpracujące pod tym względem, że strach.... :-(

Yoanna a te kolki to znaczy że co?
 
reklama
Hejka

Znalazłam pracę w enea póki co znów na infolini ale przychodzącej jest jakaś szansa bo to państwówka

gratuluję...:-)

Kobietki, chcę zabrać Manulę do dentysty, macie kogoś sprawdzonego dla niemowlaków?

ja ze swoimi chłopakami chodzę do dentystki dla dzieci na Świcie, a w Gimnazjum na ul.Płomiennej też jest dentystka dla dzieci ale o ile pamiętam to ona ( ta ze Świtu) polecała pierwsza wizyte dopiero w wieku 3 lat do kontroli i obycia się ze stomatologiem :tak: chyba, ze juz mała ma jakieś problemy .....

Dobry wieczór :-)

Dziękuję za miłe przyjęcie i sorty, że tak po 1 poście i pytaniach zniknęłam, ale mam kolkowego Synusia i trudno mi się czasowo zorganizować :-(

Pytałam o przychodnię nawet oddaloną bo zapisałam syna u siebie i wszystko fajnie, tylko kontrakt przychodnia ma podpisany taki, że na dzieci zdrowe lekarz ma godzinę dziennie (!!!), więc są pewne problemy z tym, żeby się dostać… :-)

to ja polecam przychodne na ul. Kasprzaka - jest 6 lekarzy do wyboru, zawsze jest dyżur zastępcy w razie nieobecności twojego, osobne wejście i gabinety na stronie zdrowej, laboratorium na miejscu i izolatka... na stronę chorą rejestrujesz się w dniu wizyty a na strone zdrową z wyprzedzeniem....telefony tez są odbierane....:tak:

Dziewczyny dzięki za podpowiedzi co do dentystów, chyba skuszę się na to Chrobrego, bo bliżej. Tylko moje dziecko takie niewspółpracujące pod tym względem, że strach.... :-(

to może warto poczekać z wizytą aby małej nie zniechęcić na przyszłość....
 
Chciałabym poczekać,ale boję się że ma ubytki szkliwa, prochnice czy jak to tam nazwać. rodzina mi mówi że przesadzam, pediatra nic nie mówi a Mania ma jakieś przebarwienia na górnych zębach. Ciężko jej w ogóle myć, dopiero off niedawna trochę pozwala, tak top żeby zaciska i sama ssie pastę :/
Nie chce pójść jak już nic nie będzie do ratowania, wolę sprawdzić :/
 
Odczekiwac nie ma co, to na pewno, dziecko szybko się przyzwyczai, mój młodszy syn na początku też bardzo grymasił i trzebabyło siłą mu paszczę otwierać a teraz jak idziemy to ludzie przechodzac koło gabinetu się zatrzymują i podziwiają że jeszcze nie widzieli dzieciaka co by tak szeroko buzię u dentysty otwierał SAM! ;)

co jedynie mogę doradzić, jeśli się okaże że to próchnica dowiedz się o inne możliwości niż impregnacja ząbków.. ja u Marcelka wypatrzyłam delikatne przebarwienia u nasady ząbków jak miał niecałe 2 latka.. pobiegłam od razu do dentysty żeby ząbki uratować.. a tam impregnacja.. a impregnacja jak się okazało, ząbki osłabia.. i na dzień dzisiejszy z jedynek i dwójek górnych to mój synio ma tylko korzenie, brzydkie, czarne (od impregnatu) kikuty po zębach bo całe się pokruszyły :( gdybym wiedziała że tak się stanie to za chiny ludowe bym na to nie pozwoliła.. wolałabym go trzymać siłą i żeby mu to przeszlifowali i załatali.. przynajmniej by miał słodki uśmiech a nie mały wampirek i obawy czy na stałe zęby potem to nie przejdzie :(

tak to mniej więcej wyglądało rok temu.. dziś już nie ma nawet tej lewej dwójeczki..
DSC02549.jpg


A ja dziś w pracy 12h.. jutro dla odmiany ja zaliczam dentystę a popołudniu z młodziakiem do pulmonologa.. ciekawa jestem cóż nam pani doktor powie tym razem.. biedne to moje małe, ale co zrobić..
 

Załączniki

  • DSC02549.jpg
    DSC02549.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 45
Michasia a ta impregnacja to to samo co lapisowanie? Ciekawe jakie są alternatywy,o ile w ogóle...
Top jest właśnie przerażające, ale obawiam się że to to, niestety tatuś też że słabymi zębami, po próchnicy :(
 
tak, to jest dokładnie to samo.. i jak dla mnie pic na wodę fotomontarz.. niby to ma wzmacniać ząb, utwardzać a tak naprawdę go osłabia i sprawia że się kruszy.. koszmar.. jak nic wolałabym żeby dziecko mi powyło trochę ale miało ząbki załatane niż takie badziewie.. :( starszy syn ma piękne zęby, nigdy nie miał z nimi problemów, minimalne ubytki w zagłębieniach trzonowców - no wiadomo, tam najłatwiej o niedomycie.. szybko małe oczyszczenie, plombka i po krzyku.. i małego zaczęło się od 1 i 2 górnych.. zaczeli je impregnować ale potem dostał na trzonowcach z tyłu.. góra i dół.. dolne mu poplombowali, górnych ch*j wie czemu - nie.. i też ubolewam bo przez pewien czas przy jedzeniu go bolało i nie chciał jeść a że on chudzinka (ma 4,5 roku a waży 15 kg) to dla niego kilka dni ze słabym apetytem to masakra..

Niestety nie ma chyba innej metody na ratowanie dziecięcych ząbków.. jeśli to w ogóle można nazwać ratowaniem :-/ ale jak się da cisnąć lekarza o inne formy leczenia, niech mówią.. ja bym wolała zapłacić za coś porządnego niż mieć za darmo to badziewie.. jesli będę miała kolejne dziecko kiedyś i pojawi się ponownie taki problem u nas, na pewno nie pozwolę już na impregnację :-/
 
Wielkie dzięki, u mnie żeby na tip top i dla mnie leczenie zębów to czarna magia...
Na moim drugim wątku dziecko miało lapisowane ząbki to zaraz zczernialy az w końcu trzeba było usunąć.... Strasznie się tego boję i dlatego muszę z nią w końcu iść, ech :(
 
ja nie usuwałam i nawet nie słyszałam o takiej opcji ale nawet gdyby taka była to bym tego nie zrobiła.. chyba by się dzieciak do końca życia zraził do dentystów.. jedyne o co błagam los to żeby mleczaki mu wypadały szybko jeden po drugim żeby to dziadostwo nie zdążyło poprzełazić z mleczaków na stałki.. starszakowi kiepsko idzie wymiana ząbków.. tuż przed Bożym Narodzeniem wypadł mu pierwszy i do tej pory cisza.. a 7,5 roku już ma.. ale on ma zdrowe wiec sie nie martwie jedynie co to krzywy my urósł pierwszy stały :-/ ale to chyba ma po ojcu :p
młody szybciej ząbkował więc mam nadzieję że i szybciej będzie ząbki wymieniał.. oby oby..
 
To pod narkoza było , dziecko 16 miesięcy :( wdał mu się jakiś stan zapalny i nie było innej opcji
Mam nadzieję że u Mani nie będzie tak źle, jest na cycku, słodyczy mało
Ech nic to, nie ma co gdybac, trza się ruszyć. Dzięki za wskazówki :)
 
reklama
Do góry