reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest jakaś mama z Poznania?

Tydzień bajek i zabawek w Guga Studio z okazji Dnia Dziecka!
W Guga Studio dzień dziecka obchodzimy nie tylko 1 czerwca. Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy przez cały tydzień moc atrakcji. Każdego dnia, w ramach naszych warsztatów, towarzyszyć nam będą inni bajkowi bohaterowie, którzy zainspirują nas do podejmowania ciekawych wyzwań.
Sobota 29. maja Dziecięcy Bal
11:00 – 14:00
Zapraszamy na pierwszy dziecięcy bal z okazji Dnia Dziecka. Niczym Kopciuszek będziemy bawić się i tańczyć w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, a sprawdzać będziemy zręczność jedzenia bitej śmietany bez użycia rąk, czy szybkość podczas wykonywania skomplikowanego toru przeszkód.
W tym dniu zaprosimy wszystkie dzieci do konkursu na wykonanie zabawki z przedmiotów powszechnego użytku. Potrzebujemy wielu rączek do pracy, niech nie zabraknie i Ciebie. Udamy się w niezapomnianą podróż do świata dziecięcej fantazji. Będzie słodko, kolorowo i radośnie.
Rodziców zapraszamy na wspólne pisanie bajki – zgodnie z zasadą: jeden rodzic jeden wers – co z tego wyniknie – zobaczymy w sobotę.
W czasie trwania Balu odbędzie się wielka wymiana zabawek. Może mały samochodzik znajdzie innego właściciela? W piątek wymieniamy zabawki na inne, te którymi się nie bawimy, oddamy w inne dziecięce ręce. W piątek odbywać się będzie także zbiórka zabawek dla dzieci z wybranego poznańskiego Domu Dziecka. Prosimy o przynoszenie zabawek w dobrym stanie technicznym.
Przez cały tydzień zbieramy także zabawki dla dzieci z poznańskiego Domu Dziecka. Niech uśmiech zagości również na ich twarzach.

Poniedziałek 31. maja
17:00 Podczas warsztatów Literackie origami przeczytamy bajkę „Brzydkie kaczątko”. A że papier jak plastelina, z niego wszystko można wyczarować - wykonamy w tej technice jej bohaterów.
17:00 i 18:00 Zajęcia taneczne to spotkanie z Baśniami z dalekich wysp i lądów. Spotkanie podzielone jest na sekwencje taneczne związane z konkretnym opowiadaniem, poprzedzone rozgrzewką i zakończone ćwiczeniami relaksacyjnymi oraz oddechowymi. Przeniesiemy się w świat Orientu, popłyniemy polinezyjską łodzią i zatańczymy taniec księżniczki z Agrabahu.
Wtorek 1. Czerwca
16:30 i 17:45 Wtorek to dzień, który spędzimy w towarzystwie bajkowej Pyzy. Bohaterka wprowadzi nas w świat ludowych tańców i obrzędów. Na zajęciach Kuchnia od Kuchni dowiemy się w jaki sposób kiedyś wypiekano chleb, sprawdzimy dlaczego bułeczki są puszyste, a na koniec upieczemy pyszne misie, które być może ożyją… w naszej wyobraźni.
17:00 Igła, nitka tańcowały, małą lale zmajstrowały. Zajęcia krawieckie upłyną nam na tworzeniu lalki Przytulanki – tu doszyjemy, tam obetniemy, przystroimy i zabawimy!
18:00 Na warsztatach konstruktorskich dzieci będą miały okazję zbudować wielkie Miasto Dzieci. Powstaną z pewnością dziecięce budowle, ulice wypełnione lizakami i domy z tekturowego piernika. Razem z nami budować będą bohaterowie opowiadań Eugen Kluev „Latający dom”
Środa 2.Czerwca
16:30 i 17:30 Klasa Odkrywców wyruszy na przygodę do Stumilowego lasu. Czekać nas będzie na nas wiele zabaw z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Przeprowadzimy również szereg eksperymentów, które pozwolą nam rozwiązać tajemniczą zagadkę i odpowiedzieć na pytanie: gdzie się podział miodek Puchatka?
17:00Mali Artyści rozmaitymi technikami plastycznymi wykonają zabawkę - zwierzątko. Czy to będzie żyrafa, różowy słoń, a może złota rybka – wkrótce się okaże. W czasie naszych działań plastycznych towarzyszyć nam lektura książki „Prawdziwa historia o koziołkach poznańskich”
18:00 Podczas zajęć teatralnych odnajdziemy siebie w Misiu Uszatku i jego przyjaciołach. Stworzymy nową historię, zrobimy scenografię i pobawimy się w teatr.
Wstęp na Dziecięcy Bal oraz warsztaty jest wolny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Tel 695 429 283 / info@gugastudio.pl
 
reklama
Festiwal Dzieci 22.05.2010 „Po włosku”
Boun Giorno. Dziś lecimy do Włoch. Zabieramy własnoręcznie wykonane paszporty. Wsiadamy do czarodziejskiego samolotu linii Guga Guga, by za chwilę rozkoszować się przepięknymi widokami. Odwiedzimy Rzym, Pizę i Wenecję – przygotujemy włoską pizze, skonstruujemy wieżę i zrobimy maski weneckie. Nauczymy się kilku włoskich słówek i poczytamy o włoskim drewnianym pajacyku.
Festiwal Dzieci to warsztaty konstruktorsko – teatralno – plastyczno - muzyczno – literackie.
W podróż do Włoch wyruszymy o 10:00. Bilet w jedną stronę kosztuje 30 zł.
Zapisy: sms 695 429 283/ info@gugastudio.pl
Wejdz na Zajęcia dla dzieci - Guga Studio - Klub Malucha - urodziny dla dzieci Poznań
 
Hej :-)
Ależ naturalnie że spakowana:-D byłam rano na Polnej na ktg i badaniu - 0 rozwarcia, 0 skurczy.... Mała waży 3880 wg. USG :-D dostałam skierowanie na 26.05 na wywołanie no chyba że do tego czasu panna sie wykluje ;-) wolała bym żeby się naturalnie wszystko zaczęło no ale jak nie chce to cóż... już sama nie wiem co lepsze znać termin porodu czy zyc sobie w oczekiwaniu w ostateczności bedę miała ładny dzień matki:-)
 
Kozaczino ja z doświadczenia wiem że jak się idzie na wywołanie to nie tak chop siup wiec oby się samo zaczęło w ten dzień matki czy wcześniej obyś nie musiała czekać tylko jak ja :cool:

a ten termin 26 maj to kto Ci podał w szpitalu te babki czy ginekolog ? bo mi ginekolog mówił że na 20 mam iść się zgłosić i poszłam a urodziłam 22 była zła bo 1 dzień to tylko długieeeee ktg aż mi plecy siadały na drugi dzień to przyszedł obchód i powiedzieli że mają mi coś tam założyć na rozwarcie i poszłam a tam 2cm mi się zrobiło a jechałam z 0cm:sorry2:i wtedy mieli mi podłączyć oksy i też się nie doprosiłam przez cały dzień....w końcu urodziłam bez niczego ale w sumie może i dobrze bo w sumie tak pewnie by musieli rozkręcać od zera a samo sie zaczęło ....tylko już byłam mega nerwowa ciągle mi ktoś dzwonił czemu mi nic nie robią i potem mi się ryczeć chciało heh

no a oni mowili że nie ma pośpieczu bo liczyli jakoś inaczej ja miałam według @ na 7 stycznia termin a oni mi mówili że na 9 bo oni liczą innym sposobem


Ale w każdym bądz razie powodzenia i oby jednak się wszystko rozkręciło samo !!!
p.s. brzusio śliczny najbardziej mi mojego brakowało po porodzie jak się w lusterku przeglądałam ;)
 
Ostatnia edycja:
Kazaczino czy próbowałaś naturalnych metod wywołania mówię tu o pomocy partnera:-D:-D nasienie panów ma właściwości niczym oksytocyna warto mieć to na uwadze:-D

Marcia ja też muszę się jakoś wybrać na zakupy ale tym razem obkupię tylko siebie ( co za egoizm prze zemnie ostatnio przemawia)

a ja z Zosią byłam na szczepieniu w środę i waży już 7880g dostała trzecią dawkę na wzw b i teraz następne szczepienie za pół roku jak dobrze uff doistaliśmy też skierowanie do neurologa bo coś się bab ce nie podobała że jeszcze nie siedzi i tak dziwnie prostuje nóżki:zawstydzona/y: a najbliższy termin to 16 lipiec więc do tego czasu już na ban będzie siedzieć więc badanie nie będzie obiektywne:eek::dry:
 
Hej dziewczyny:-)
Gosiu 26 to dokładnie dwa tyg. po terminie więc tak wyszło po prostu... ja się dokładnie obawiam takiej sytuacji jak była u ciebie że pojadę i będe czekać aż coś się ruszy i spędzę więcej czasu w szpitalu no nie uśmiecha mi się to :-( cały czas małej powtarzam : WYŁAŹ!!!!
Guziczku oczywiście małż pomaga;-) ale póki co nic z tego nie wyszło....
Marciaa pewnie że się niecierpliwię ale pocieszam się że i tak to już blizej niż dalej :-) nie widać fotek twoich :-(
zaraz skoczę do Tesco może kupię herbatę z liści malin to podobno pomaga....
 
reklama
Do góry