reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZY mięso w słoiczkach HIPP jest z wywarem czy bez ?

Dołączył(a)
9 Luty 2013
Postów
6
Może ktoś się orientuje? Chodzi mi o te początkowe dania np. 5 m-c.
Jeśli nie jest nic napisane, to mam przyjąć, że jest z wywarem, czy odwrotnie, przyjąć, że jest bez wywaru, ale nie napisali tego, bo jest to "oczywista oczywistość" ?
Na Bobovicie widziałam, że jest napisane "bez wywaru"....stąd moje pytanie. ;-)
 
reklama
na mój rozum jakby było z wywarem to by miało płynną konsystencje...ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam
 
Ja tam podawałam odrazu z wywarem małej nigdy nic nie było, ani brzuszek nie bolał ani nic. No a ci co robią słoiczki to raczej wiedzą co można dziecku podać więc ja bym się nie obawiała.
 
zaciekawił mnie ten temat i np. na słoiczkach gerbera jest w składzie "woda użyta do przyrządzenia". czy to jest wywar z mięsa czy co?
 
Jeśli masz wątpliwości na stronie HiPP znajdź kontakt i napisz maila do firmy. Z pewnością dadzą ci odpowiedź.
Szczerze wątpię żeby w nich było mięso z wywarem, producenci żywności dla niemowląt mają pojęcie, że wywar mięsny jest silnie alergizujący. I go nie dodają.
Mój synek alergik i zjada zupki Hipp od początku i w sumie najlepsze są, bo nie miał żadnych alergii po nich.
 
jest bez wywaru. Wywaru nie daje się maluchom, bo w nim pozostają ewentualne leki, czy toksyny z mięsa.
 
zaciekawił mnie ten temat i np. na słoiczkach gerbera jest w składzie "woda użyta do przyrządzenia". czy to jest wywar z mięsa czy co?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
Dla naszej pewności oto co otrzymałam w odpowiedzi :
"W produktach Gerber przetarte mięso nie jest gotowane łącznie z warzywami, a rosół czy wywar mięsny nie jest dodawany dodatkowo do produktów w celu podniesienia smaku. Smak mięsny w wyrobach pochodzi wyłącznie z mięsa zawartego w produkcie."
 
reklama
Zawsze można zrobić samemu takie produkty używając produktów sprawdzonego pochodzenia:) Mi ostatnio forumowiczki poleciły BioBazar, aby tam kupować warzywa i owoce, a także inne produkty. Co do tych produktów słoiczkowych nie jestem do końca przekonana.. zwłaszcza po aferze słoiczkowej Gerbera, gdzie dodawano mięso MOM...:|
 
Do góry