reklama

CZY mięso w słoiczkach HIPP jest z wywarem czy bez ?

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez Mam(a)Jasia, 16 Luty 2013.

1. Mam(a)Jasia

Mam(a)Jasia Początkująca w BB

Może ktoś się orientuje? Chodzi mi o te początkowe dania np. 5 m-c.
    Jeśli nie jest nic napisane, to mam przyjąć, że jest z wywarem, czy odwrotnie, przyjąć, że jest bez wywaru, ale nie napisali tego, bo jest to "oczywista oczywistość" ?
    Na Bobovicie widziałam, że jest napisane "bez wywaru"....stąd moje pytanie. ;-)

2. styna26

styna26 Fanka BB :)

A mogę wiedzieć co to za różnica??

3. reklama
  4. Mam(a)Jasia

Pierwsze mięsko na początku powinno się podawać bez wywaru, bo może być ciężkostrawne i alergizujące....

5. noirel

noirel Fanka BB :)

na mój rozum jakby było z wywarem to by miało płynną konsystencje...ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam

6. styna26

styna26 Fanka BB :)

Ja tam podawałam odrazu z wywarem małej nigdy nic nie było, ani brzuszek nie bolał ani nic. No a ci co robią słoiczki to raczej wiedzą co można dziecku podać więc ja bym się nie obawiała.

7. vinga89

vinga89 mamusia syneczków

zaciekawił mnie ten temat i np. na słoiczkach gerbera jest w składzie "woda użyta do przyrządzenia". czy to jest wywar z mięsa czy co?

8. JustYs21

JustYs21 Fanka BB :)

Jeśli masz wątpliwości na stronie HiPP znajdź kontakt i napisz maila do firmy. Z pewnością dadzą ci odpowiedź.
    Szczerze wątpię żeby w nich było mięso z wywarem, producenci żywności dla niemowląt mają pojęcie, że wywar mięsny jest silnie alergizujący. I go nie dodają.
    Mój synek alergik i zjada zupki Hipp od początku i w sumie najlepsze są, bo nie miał żadnych alergii po nich.

9. jaipur

jaipur Fanka BB :)

jest bez wywaru. Wywaru nie daje się maluchom, bo w nim pozostają ewentualne leki, czy toksyny z mięsa.

10. reklama
  11. Mam(a)Jasia

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
    Dla naszej pewności oto co otrzymałam w odpowiedzi :
    "W produktach Gerber przetarte mięso nie jest gotowane łącznie z warzywami, a rosół czy wywar mięsny nie jest dodawany dodatkowo do produktów w celu podniesienia smaku. Smak mięsny w wyrobach pochodzi wyłącznie z mięsa zawartego w produkcie."

12. marusiaczek

marusiaczek Fanka BB :)

Zawsze można zrobić samemu takie produkty używając produktów sprawdzonego pochodzenia:) Mi ostatnio forumowiczki poleciły BioBazar, aby tam kupować warzywa i owoce, a także inne produkty. Co do tych produktów słoiczkowych nie jestem do końca przekonana.. zwłaszcza po aferze słoiczkowej Gerbera, gdzie dodawano mięso MOM...:|

Poleć forum