reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy moge zajsc w ciaze?

Gofer333

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2019
Postów
30
Witam pisze w sprawie gdyz kochalam sie z swoim partnerem dwukrotnie 6maja I moje pytanie takie :
Ostatnia miesiaczke mialam 14 kwietnia prowadze kalendarzyk ktory kontroluje kiedy mam dostac okres kiedy sa dni plodne I nieplodne no I wlasnie ostatnio zaufalam temu kalendarzykowi I pokazywalo mi ,ze mam niska szanse na zajscie w ciaze a akurat moj partner dwukrotnie zalal mnie bo wiedzial ,ze mam niby dni nieplodne ale nie jestem do konca pewna czy dobrze mi pokazywalo bo okres mam dostac 12 maja dopiero obliczalam sb nawet na kalkulatorze by sprawdzic dni plodne I nieplodne I pokazywalo mi niby ze od 1maja do dnia miesiaczki mam niska szanse na ciaze I chcialam sie dowiedziec jak to jest czy mialam te dni nieplodne akurat w te dni czy jednak plodne? bo juz zgupialam powiem szczerze a ogolnie okres dostaje poki co wedlug tego kalendarzyka ktorego mam wiec mam nadzieje ,ze bylo tak jak tam pisalo :/
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-05-08-09-21-44.png
    Screenshot_2020-05-08-09-21-44.png
    36,5 KB · Wyświetleń: 512
  • Screenshot_2020-05-08-10-03-47.png
    Screenshot_2020-05-08-10-03-47.png
    34,8 KB · Wyświetleń: 238
reklama
Rozwiązanie
Witam , a powiedzcie mi , bo ja raz zaszłam dzień po miesiączce zaraz o tym opiszę ale najpierw pytanko gdyż po ciąży zmieniły mi się cykle. Miesiączkę po ciąży dostaję teraz w różne dni miesiąca .
Czy mając cykle 28-31 dniowe można zajść po @?
Miesiączki trwają u mnie7-8 dni. W tym miesiącu okres był od 16.09 - 22.09. przytulanki były "do końca" 23.09 i 24.09 myślicie że jest szansa ?
A jak zaszłam poprzednio dzień po @.
Miesiączki były regularne 18go każdego miesiąca, każdy okres trwał 8 dni. Kochaliśmy się z mężem 26.11 tylko jeden jedyny raz z finałem i 19go grudnia test i wizyta u gina potwierdzony 3 tydzień ciąży :) synek ma 4 latka . Mówią że zaraz po @ to będzie dziewczynka - uważam odwrotnie z doświadczenia swojego i kobiet...
Kalkulator to NIE JEST METODA ANTYKONCEPCYJNA!!!
Nie wolno ufać czemuś takiemu, bo organizm kobiety to nie zegarek, żeby wszystko chodziło na tip top.
Wpływ na owulację ma mnóstwo czynników, a aplikacja wylicza na podstawie statystyk.

Niestety, ale szanse na ciążę są bardzo duże, bo owulacja mogła Ci się przesunąć.
Teraz już jedyne, co Ci pozostało, to czekać do terminu miesiączki i zrobić test, jeśli się miesiączka nie pojawi.
 
Na to pytanie nikt nie udzieli Ci 100% odpowiedzi. Nawet przy regularnych cyklach w danym miesiącu mogą się pojawić wahania hormonalne, które spowodują przesunięcie owulacji.

Prawda jest taka, że sam kalendarzyk nie jest żadną metodą antykoncepcyjną. Uzupełniony o pomiary temperatury, obserwację śluzu i szyjki macicy staje się dopiero przydatnym narzędziem do oceny dni płodnych i niepłodnych.
Jeśli nie planujecie więc ciąży to warto pomyśleć nad inną metodą antykoncepcji lub przynajmniej dokształceniem się na temat naturalnych metod planowania rodziny i stosowania wszystkich metod obserwacji - nie tylko suchego kalendarza.
 
Witam pisze w sprawie gdyz kochalam sie z swoim partnerem dwukrotnie 6maja I moje pytanie takie :
Ostatnia miesiaczke mialam 14 kwietnia prowadze kalendarzyk ktory kontroluje kiedy mam dostac okres kiedy sa dni plodne I nieplodne no I wlasnie ostatnio zaufalam temu kalendarzykowi I pokazywalo mi ,ze mam niska szanse na zajscie w ciaze a akurat moj partner dwukrotnie zalal mnie bo wiedzial ,ze mam niby dni nieplodne ale nie jestem do konca pewna czy dobrze mi pokazywalo bo okres mam dostac 12 maja dopiero obliczalam sb nawet na kalkulatorze by sprawdzic dni plodne I nieplodne I pokazywalo mi niby ze od 1maja do dnia miesiaczki mam niska szanse na ciaze I chcialam sie dowiedziec jak to jest czy mialam te dni nieplodne akurat w te dni czy jednak plodne? bo juz zgupialam powiem szczerze a ogolnie okres dostaje poki co wedlug tego kalendarzyka ktorego mam wiec mam nadzieje ,ze bylo tak jak tam pisalo :/
Niestety kalendarzyk to żadna metoda antykoncepcji tak jak piszą dziewczyny.
 
Oczywiście że możesz zajść, to że tak pokazuje to żadna gwarancja , ostatnio dziewczyna zaszła w ciążę, po stosunku nie pełnym, dzień po miesiączce ,więc nie takie się rzeczy zdarzają
 
Jeśli masz bardzo regularną miesiączkę to od najdłuższego cyklu w roku odejmij 14 dni i sprawdź jaki to dzień. Skoro okres masz dostać za 6 dni to to już zdecydowanie druga faza cyklu, czyli szanse na ciążę równe niemalże zeru.

Dziewczyny. Oczywiście że może zdarzyć się jakieś przesunięcie, ale o dzień, dwa, trzy, a tu dziewczyna jest dobre 10 dni po planowanej owulacji. 25 dzień, biorąc pod uwagę że cykle są bardzo regularne, naprawdę szansa na zajście jest minimalna. Wiadomo że zawsze jest, tak samo przy prezerwatywie i przy innych środkach. Jednak następnym razem jak nie chcecie mieć dziecka we wszystkie dni używajcie prezerwatywy
 
Oczywiście że możesz zajść, to że tak pokazuje to żadna gwarancja , ostatnio dziewczyna zaszła w ciążę, po stosunku nie pełnym, dzień po miesiączce ,więc nie takie się rzeczy zdarzają
Bo to nie była miesiaczka tylko krwawienie😉 . A wtedy może byc owulacja i nic w tym dziwnego. Tylko kobietom wiedzy brakuje i pózniej piszą głupoty.


A do autorki postu, uważam ze szanse małe. Tez przez lata wspierałam sie kalendarzykiem. Ale rzeczywiście jesli nie ma zgody na ewentualna ciaze to nie polecam.
 
reklama
Bo to nie była miesiaczka tylko krwawienie😉 . A wtedy może byc owulacja i nic w tym dziwnego. Tylko kobietom wiedzy brakuje i pózniej piszą głupoty.


A do autorki postu, uważam ze szanse małe. Tez przez lata wspierałam sie kalendarzykiem. Ale rzeczywiście jesli nie ma zgody na ewentualna ciaze to nie polecam.
Tak tak ,teraz to już wie i ja tez ha ha , ale ja np nigdy nie miałam czegoś takiego ,i jeśli to krwawienie było co miesiąc, to można pomyśleć że to @ 😉 moja mama miała bardzo krótkie cykle po 20 dni , i ma 5 dzieci, gdzie zachodziły w ciążę zaraz po okresie
 
reklama
Tak tak ,teraz to już wie i ja tez ha ha , ale ja np nigdy nie miałam czegoś takiego ,i jeśli to krwawienie było co miesiąc, to można pomyśleć że to @ 😉 moja mama miała bardzo krótkie cykle po 20 dni , i ma 5 dzieci, gdzie zachodziły w ciążę zaraz po okresie

W sytuacji tak krótkich cykli, bo zdążają sie 20 dniowe nie ma fazy względnej płodności w pierwszej fazie cyklu. Ale to sa bardzo zadkie przypadki.
Ja np robie wykresy bo bym zwariowała, raz cykl krotki a raz długi a tak policzę temperatury i wiem dokładnie kiedy bedzie miesiaczka. Ale bez obserwacji nie da sie odróżnić krwawień od miesiaczki. A wiele kobiet uważa kilka pierwszych dni za bezpieczne😏.
 
Do góry