reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy możlowe że miałam dni płodne? I szansę na ciążę?

Dołączył(a)
14 Luty 2018
Postów
11
Witam Wszystkich
smile.gif


Wzięłam w styczniu tabletkę escapelle, na szczęście wróciło już wszystko do normy
smile.gif


Prowadzę również kalendarzyk ( flo ) i pokazało mi że 21 marca miałam dostać okres i dostałam go. Od stycznia czekałam na regularną miesiączke
irritated.gif


Zauważyłam że dwa dni przed miesiączką
( 19.03 ) wieczorem miałam przezroczysty i delikatnie rozciągliwy śluz, kochałam się z chłopakiem.
Wiem że ta tabletka rozregulowała mi cykl, i wcześniej od stycznia nie zauważyłam takiego śluzu.

Minęło 10 dni od tego śluzu i za niedługo zrobię test.

Moje pytanie brzmi czy w tedy było możliwe zajście w ciążę?

Tak wiem nikt mi nie powie nic na 1000%, ale może ktoś miał coś podobnie :)
Proszę o normalne odpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam
smile.gif
 
reklama
Rozwiązanie
U
Mnie zalamuja aplikację , tzw kalendarzyki. No nie mają nic wspólnego z metodą, która faktycznie się stosuje i propaguje w KK .

DOBREGO DNIA DZIEWCZYNY :) WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT! :) ZEBYSCIE SOBIE POJADLY :D
Jesli to na pewno była miesiączka a nie krwawienie okołoowulacyjne to możesz byc spokojna. Zrób sobie test z krwi- bedzie wiarygodniejszy.
Kalendarzyk to malo skuteczna metoda anty, skoro masz przygody z tabletkami wczesnoporonnymi moze warto po prostu włączyć antykoncepcję hormonalną i spac spokojnie?
 
Jesli to na pewno była miesiączka a nie krwawienie okołoowulacyjne to możesz byc spokojna. Zrób sobie test z krwi- bedzie wiarygodniejszy.
Kalendarzyk to malo skuteczna metoda anty, skoro masz przygody z tabletkami wczesnoporonnymi moze warto po prostu włączyć antykoncepcję hormonalną i spac spokojnie?
Wiem zrobie :) tabletka escapelle to nie tabletka wczesnoporonna tylko przesuwal owulacje ;) pierwszy raz zażyłam taką tabletkę ;)
 
Matko kolejny przypadek na forum, że ktoś bierze tabletki zamiast myśleć. Skoro raz ci się zdarzyło i tym bardziej tak niedawno, to ktoś normalnie myślący zainwestowałby w jakąkolwiek antykoncepcję, a nie kalendarzyk. Zwłaszcza że po tego typu tabletkach kolejne cykle mogą być rozregulowane. Sorry za ton, ale krew mnie zalewa przy takiej nieodpowiedzialności.
 
@Dosiaa, przewróciłaś do góry nogami swoją gospodarkę hormonalną przez tabletkę. Różnie później bywa.
Jeśli widziałaś, że śluz wygląda na płodny to trzeba użyć prezerwatywy przynajmniej. Sama wiedza to za mało. Wiesz, podejrzewasz, że to okres okołoowulacyjny to zabezpiecz się. Tak, może być z tego ciąża. Ech... kobieto, kobieto.
 
Kalendarzyk jest jedyną dopuszczalną metodą antykoncepcji dla osób wierzących i praktykujących z tym że w takim wypadku zabroniony jest sex pozamałżeński.
Także jeśli NIE CHCE SIĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ należy albo zaniechać współżycia, albo zainwestować w odpowiednią antykoncepcję.
 
Tym tematem przebiłaś swój poprzedni. Poprzednio chcieliście wieczorem dzidziusia, rano wam się odwidziało, wzięłaś tabletkę, pokrwawiło Ci trochę i jak się skończyło kochaliście się do końca. Teraz piszesz, że
na szczęście wróciło już wszystko do normy
skąd wiesz? byłaś u lekarza, badałaś poziom hormonów? jaką masz pewność owulacji? no i powiedzieć, że masz regularną miesiączkę będziesz mogła za jakieś dwa, trzy cykle, bo to że "kalendarzyk ci pokazał" i akurat dostałaś okres o niczym nie świadczy.
I tak nawiązując do tematu, wiesz jak jest seks, to możliwa jest ciąża.
 
reklama
Ja stosowalam NPRczyli naturalne planowanie rodziny , co oznacza obserwacje temperatury , sluzu i szyjki macicy inpo ciazy mam zamiar dalej to stosowac :). Metodę tą stosują wszystkie moje koleżanki i znajome, i nie mają miliona dzieci , a malzenstwo im się nie sypie od brakubseksu :). Nie ma czegos takiego, ze zainstalujesz sobie aplikację i ona ci powie kiedy masz owulacje :D. Albo wyznaczysz sobie środkowy dzień cyklu i to jest owulacja.
Na początku jest troche to trudne , ale da sie to ogarnac jesli sie chce:)
I jak dla.mnie jest to najlepsza metoda .
My z mężem wybraliśmy ją, dlatego że jesteśmy wierzący :). Możecie wierzyć lub nie , ale dla nas najpiękniejszym czasem , który nas na to przygotował było narzeczenstwo. Nie wspolzylismy przed ślubem i to pozwoliło nam nauczyć się czekać na siebie. W ciągu cyklu jest trochę dni kiedy nie możemy wspolzyc :) , ale tak na prawdę jest też sporo wieczorow ktorymi mozemy sie nacieszyc :) Seks nie jest dla nas rutyną, oboje oczekujemy tych dni , a wydaje mi sie , ze gdybym w ogole codzień stosowala anty., to z moim temperamentem szybko by mi sieseks znudził i może byśmy tego nie robili, lub bylo to automatyczne :)
P.S. ciąża była planowana :)
Błagam nie odbieracie tego jakonatak, tylko po prostu chce się wami podzielić tym jakto jest z NPR :)
Dobrej nocy dziewczyny :)
 
reklama
Ja stosowalam NPRczyli naturalne planowanie rodziny , co oznacza obserwacje temperatury , sluzu i szyjki macicy inpo ciazy mam zamiar dalej to stosowac :). Metodę tą stosują wszystkie moje koleżanki i znajome, i nie mają miliona dzieci , a malzenstwo im się nie sypie od brakubseksu :). Nie ma czegos takiego, ze zainstalujesz sobie aplikację i ona ci powie kiedy masz owulacje :D. Albo wyznaczysz sobie środkowy dzień cyklu i to jest owulacja.
Na początku jest troche to trudne , ale da sie to ogarnac jesli sie chce:)
I jak dla.mnie jest to najlepsza metoda .
My z mężem wybraliśmy ją, dlatego że jesteśmy wierzący :). Możecie wierzyć lub nie , ale dla nas najpiękniejszym czasem , który nas na to przygotował było narzeczenstwo. Nie wspolzylismy przed ślubem i to pozwoliło nam nauczyć się czekać na siebie. W ciągu cyklu jest trochę dni kiedy nie możemy wspolzyc :) , ale tak na prawdę jest też sporo wieczorow ktorymi mozemy sie nacieszyc :) Seks nie jest dla nas rutyną, oboje oczekujemy tych dni , a wydaje mi sie , ze gdybym w ogole codzień stosowala anty., to z moim temperamentem szybko by mi sieseks znudził i może byśmy tego nie robili, lub bylo to automatyczne :)
P.S. ciąża była planowana :)
Błagam nie odbieracie tego jakonatak, tylko po prostu chce się wami podzielić tym jakto jest z NPR :)
Dobrej nocy dziewczyny :)
Ale jesteście po ślubie. Przed zachowaliście czystość. I postępujecie zgodnie z wiarą. Ja to szanuję. Ale autorka nie wydaje się być praktykującą katoliczką jakkolwiek absurdalnie to brzmi a do tego nie ma zielonego pojęcia o zapobieganiu ciąży w jakikolwiek sposób z tego oczywiście co jest tu pisane.
Osobiście mam wrażenie jakbym cofnęła się do lat 90tych i czytała pytania do w BRAVO
 
Do góry