reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

kate nie u każdej kobiety znieczulenie w ten sposób działa. u jednych nic nie zmieni a u innych może spowolnić poród. mi nie zaproponowano znieczulenia, bo przyjechałam do szpitala z 5 cm rozwarciem, rodziłam w 35tc i byłam w takim szoku że nawet nie wiedziałam o co prosić. całą ciąże wiedziałam że będę chciała mieć lewatywę, niestety nawet tego nie zdążyli mi zrobić. wszystko potoczyło się błyskawicznie i mam nadzieję że teraz będzie podobnie ;D tylko oczywiście w terminie, bo więcej wcześniaków już bym nie chciała mieć :/

macy filipek super wybór. ja jak jeszcze nie wiedziałam płci to powiedziałam do męża że jak będzie syn to będzie Filip, dla dziewczynki nie miałam typu. nasz Filip jest słodki i każdy go uwielbia :D

matik hmmm może faktycznie coś w tym jest. ja całą poprzednią ciąże miałam mnóstwo stresu. syn urodził się z wagą 2600 w 35tc (jako 5 wcześniak z 35 tygodnia w ciągu 4 dni w szpitalu) i był największy, położna obstawiała że nie będzie miał więcej jak 2200 (miałam bardzo malutki brzuch).
 
reklama
Jejuuuuuuuuuuuu sto lat mnie tu nie było !!! PRZEPRASZAM że Was tak zostawiłam ale "siła wyższa" !!!

Kochane wpadam na sekundkę - między jednym karmieniem a drugim - między jedną kolką a drugą - MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ ... musicie w to wierzyć !!!

Mimo że nie udzielam się tak często jak dawniej to ciągle ciepło o Was myślę !!! I cały czas trzymam kciuki za nowe fasolki &&& A wszystkim ciężaróweczkom spokojnych ciąż !!!
 
Matik i ja również byłam wczoraj na usg - Mała zasłaniała się ale już nie tak bardzo jak ostatnio, jak zobaczyłam jej buźkę na monitorze od razu pomyślałam, że jest to kopia naszego Maksia, wypisz wymaluj Maks - murzyński nosek i usta ;). Mamy powiększone UKM do 5-6 mm w obu nerkach. Staram się nie wyprzedzać faktów, ale jeśli w takim samym tempie zmiany będą się powiększały to dobijemy do 10-12 mm jeszcze na 2-3 tygodnie przed porodem. Może nie powinnam myśleć o tym, może zmiany się zatrzymają. Nasze szczęście waży 1400 g, ma już włoski :) jeszcze planowo 10 tygodni =10 weekendów i będzie z nami, nie mogę się doczekać :)

Kate najtrudniej było do 13-15 tc, potem już z górki. Chociaż powiem ci że odkąd jestem w III trymestrze wróciły mi wieczorne mdłości :) trzymaj się - niedługo musi być już lepiej

Macy Iweet ja również chciałabym bez znieczulenia, trochę się obawiam różnych ubocznych skutków, ale jeśli poród będzie się przedłużał, jeśli nie będę dawała rady, wezmę ZZO. Przy Alku wybłagałam o znieczulenie przy 7-8 cm, nie chcieli mi już podawać, ale skurcze były już nie do wytrzymania, ryczałam z bólu :) przy Maksiu miałam zupełnie nie książkowy poród - bóle przyszły przy 9 cm, tak więc na samą końcówkę.Było szybko, bez ZZO, czułam się po bardzo dobrze, po godzinie wzięłam prysznic, chodziłam...

Maciurka Podsyłam info które kiedyś przesyłałam koleżance. Zerknij na badanie z link'a (a propos pytania o dietę partnera; ja nie natrafiłam na takie badania, gdzie kontrolowano również dietę partnerów, ale przy tym badaniu, większość mężów deklarowała, że chcąc wspierać żonę w przygotowaniach stosowali się do wytycznych diety, jedli wspólnie to samo. Piranhia uwzględnia dietę męża przy liczeniu punktów. Tak samo suplementy. Nie chcę nic przekręcić, ale Piranha chyba wspominała, że plemniki y poruszają się szybciej w środowisku zasadowym, a żeby takie środowisko uzyskać u partnera potrzebujemy większej ilości potasu, sodu i odwrotnie - w kwaśnym środowisku przewagę zyskują plemniki x...)

"Wiele badań współczesnych przeczy założeniom Shettlesa. Okazuje się, że plemniki x i y żyją prawie tyle samo. Nawet Shettlesowi nie do końca potwierdziła się własna hipoteza, gdyż im dalej od owu - powyżej 4 dni czyli 5,6 dni od owu, częściej rodzili się chłopcy. Sam odstęp - bez dodatkowych czynników wziętych pod uwagę przy staraniach - daje właściwie prawie 50% szansy urodzenia dziewczynki. Co potwierdza badanie które zaraz wrzucę (sam odstęp bez uwzględnienia diety daje 56% szans urodzenia dziewczynki). Badanie to pokazuje że połączenie diety bogatej w wapń i magnez z odstępem 3-dniowym od owu, daje teoretycznie aż 80% szans na urodzenie dziewczynki.

http://www.rbmojournal.com/article/S1472-6483(10)00549-3/fulltext


...pozdrawiamy :)
P2240208.jpg
 

Załączniki

  • P2240208.jpg
    P2240208.jpg
    10,8 KB · Wyświetleń: 60
Ale super mała 1400 to już super waga no i te 10 tyg to pocieszające [emoji7]
Kochana musi być dobrze ,trzymam kciuki żeby sie zatrzymało


Ja zaczynam sie bać porodu , jeszcze dziś ta informacja o kobiecie która przyszła rodzic a okazało siebie dziecko nie żyje i musiała je urodzić i dama zmarła no Ludzie kto to widział w tych czasach ?!!!
Strach sie bać !
Chyba jednak będę chciała cesarkę ale mała już jest znowu dobrze ułożona wiec watpię ale wszystko sie okaże [emoji4]
 
Ostatnia edycja:
Aljul widziałam maila - odpiszę w najbliższych dniach. Cały Maks :) tylko w spódniczce będzie. Mój mąż ma usta jak Angelina Jolie ;)) Maks usta ma po tacie i Malutka najwyraźniej też. Ma już też włoski, tak jak Maksio na tym etapie, a ja byłam łysa jeszcze przez dług długi czas po porodzie, tak więc chyba szykuje się córcia tatusia :)
Kate pytałaś się o zabiegi - jutro m. ma zabieg, Alka na razie wstrzymujemy, skonsultujemy się z jeszcze jedną naszą laryngolog, po szkarlatynie migdałki lekko się obkurczyły nadal są duże, ale może można jeszcze wstrzymać zabieg. Jak dajesz radę w opiece nad chłopcami - niania trochę odciąża cię?
Maran co u was?
Matik jeśli wybrałabyś cesarkę, to zrobią ją chyba wcześniej przed terminem - córcia będzie kwietniowa? to już by było za około 1,5 miesiąca :szok:
 
Ostatnia edycja:
małe liski .....fajnie - niech się tatuś teraz pocieszy - tak swoja drogą to słyszałam że jak córcia do taty podobna to będzie miała powodzenie :tak:....oj co to się będzie u Was działo jak córcia zacznie śmigać na randki ;-)

Iweet a jak Ty się czujesz? Kiedy masz wizytę?
 
małe liski śliczna jest wasza córunia. ja nie wiem jak będzie wyglądał ten poród, mam tylko nadzieje że przebiegnie podobnie do pierwszego. ból był okropny, ale do wytrzymania. jeśli bym nie mogła już wytrzymać z bólu to też pewnie bym poprosiła znieczulenie.

aljul samopoczucie dziś lepiej (mam dni lepsze i gorsze). wizytę mam w czwartek. mam nadzieje że wszystko będzie ok. zrobiłam badania i wyszła mi spora anemia, ale się nie dziwię bo nie mogę nawet patrzeć na mięso, staram się jeść inne produkty bogate w żelazo ale pewnie i tak dostanę żelazo w postaci suplementów. troszkę się zestresowałam bo wyszedł mi wątpliwy wynik igm na cytomegalię (cytomegalię przechodziłam jeszcze przed porodem syna) i musiałam zrobić dodatkowo awidność igg czy nie zachorowałam znowu, ale wyniki potwierdziły że to jednak stare przeciwciała, które mogą czasami się podnieść delikatnie w ciąży. uffff....

matik poród naturalny przy martwym dziecku to jest normalne i jeśli nie ma takiej potrzeby i żadnych komplikacji to nikt cesarski nie robi. a to dlatego że po takim porodzie kobieta może praktycznie od razu (po zakończeniu połogu) zajść w następna w ciążę, po cesarce nie ma takiej możliwości tak szybko.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzien dobry wszystkim :)

Matik corka chyba ma dobra wage u mnie natan jak sie urodzil w 33/34 tydzien to mial 2500:)to do terminu by mial z 4 kg;/
co do cc nigdy nie mialam ale jak bym miala miec chyba bym w gacie narobila ze strachu :-Djakos mnie to przeraza;/ tak jak zawsze przed porodem chce znieczulenie a jak dochodzi co do czego to sie go boje bardziej niz porodu:-D

czytalam o tej kobiecie to jest jakis szok wspolczuje mężowi :-( moja siostra ma w tym roku 36 i nie ma dziecka twierdzi ze jak bedzie to bedzie ale chyba nie liczy sie w ogole ze to nie jest wszystko tak latwo;/ druga sie stara i tez zajsc nie moze;/

male liski sliczna coreczka :)

macy ladne imie i jest takie pasujace do roznego kraju tylko pisownia rozna :)
 
Do góry