reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Przyszlam mama ja mam synka i drugiego w brzuszku i w obu piersi bolaly na poczatku.
Co do chinskiego co wkleilyscie to z pierwszym powinna byc corka i druga tez corka [emoji23] akurat sie lapie na 31 bo do zapłodnienia doszlo jak mialam jeszcze 31 a 1.01 skonczylam 32



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
To z tymi kalendarzami tak jest jak komuś się sprawdzi wierzy jak nie to nie. Ale napewno bym na to nie patrzyła i np odstawiła staranka bo nie ten miesiąc.
Przyszłamama dużo robi stres i myśle ze nawet super zaplanowanie to właśnie się może nie udać przez "dbałość o szczegóły". Podobno mamy chłopców właśnie takie są, rozmyślają nad wszystkim czy dobrze/złe. A teraz skoro wam szybciej się udało to może akurat, do tego dieta itd. Zaniedlugo się okaże [emoji6]
Ostatnio właśnie czytałam o tej temperaturze i wpływie na plemniki. W klinice w Dubaju przeważnie przy selekcjach płci przeważają a nawet nieraz tylko są XX. Także coś w tym musi być.
A ze śniadaniem to nie dokonać ze trzeba omijać chodzi o ta przerwę między. Ja to bardziej nauczyłam się nie podjadać cały dzień a to akurat dobry nawyk [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
nie widac mojego posta w którym z Wami się przywitałam, nie wiem może coś źle kliknełam.
Chciałąbym zaplanowac córeczkę, mam juz dwóch synków. Zaczełam od zmiany diety i suplementacji Mg i Ca. Wyczytałam że ważne jest równiez zakwaszanie, tylko nie wiem czy chodzi o zakwaszenie całego organizmu czy ph pochwy. Kupiłam paski ph i jak mieszę to niby mam 5, pasek jest tak samo żółty jak na początku, tylko ciemniejszy bo mokry. Czy to dobre ph, czy powinien byc jednak bardziej pomarańczowy. Któraś bada to ph paskami?
 
Imama coś w tym musi być bo jak 3 lata staraliśmy się o córkę to bardzo to przeżywałam i stresowałam się czy dobry czas współżycia czy dobrze zakwaszona jestem i jakie jest pH a i tak nic z tego nie wyszło. Teraz z kolei w szczęśliwym cyklu nie mierzyłam codziennie temp i jak był 21 dzień cyklu to myślałam ze owulacji wcale nie będzie bo zero śluzu ani bólu jajników a tu wtedy właśnie musiało zaskoczyć ;) a na drugi dzień temp już wzrosła. Co do śniadań to ja je jadłam tylko później i zazwyczaj było to ciemne pieczywo z rożnego rodzaju serami a kolacji często nie jadłam a jak już to tez z 2godz przed snem Wiec ta przerwa była. Jeśli chodzi o podjadanie to ja w pracy wafle ryżowe albo suche wafle podjadalam bo słodyczy nie lubię ;)
 
Też uważam, że coś w tym :D jest bo sama sie do tego stosowałam i podziałało jednak nigdy nie można mieć tej pewności rozpoczęłam dietę mniej więcej około 3 miesięcy przed planowaniem. Z jednej strony nie jest to prosta rzecz ale z drugiej... jest wiele sposobów i bardzo dużo artykułów na ten temat. Najczęściej stosowaną jest chyba kalendarz chiński (wśród moich znajomych tez najczęśniej stosowany :) ) przyjmuje się wtedy, ze cykl ma 28 dni i w dni z literką M będzie chłopiec a z literką K będzie dziewczynka... i tak dalej i tak dalej :)
Dość sporo sposobów Link do: Jak zaplanować płeć dziecka może komuś się przyda.
 
Ostatnia edycja:
PrzyszlaMama. Wiesz że sprawdzajac kalendarz musisz wziac skończone swoje lata w mieisacu zaplodnienia. Tzn. Mam nadzieje ze do maja mialas urodziny :p

Wiadomo wszystko trzeba brać z przymróżeniem oka, ale fajnie jest tak sobie pocelowac :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Buniczek chodzi o pH pochwy, dieta tez właśnie ma obniżać pH. Ogólnie prawidłowe pH to 4,5-5 u kobiety ale w dni owulacji podnosi się i wtedy właśnie powinno się zakwasić np globulkami czy jakimiś żelami. Wit C bądź żurawina maja za zadanie właśnie obniżyć pH pochwy. Najlepiej sprawdzić paskami przed i w dniu owu jaka wartość.
A kiedy zaczynacie staranka?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
PrzyszlaMama. Wiesz że sprawdzajac kalendarz musisz wziac skończone swoje lata w mieisacu zaplodnienia. Tzn. Mam nadzieje ze do maja mialas urodziny :p

Wiadomo wszystko trzeba brać z przymróżeniem oka, ale fajnie jest tak sobie pocelowac :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom


dokładnie.. fajnie sobie pocelować;) a nuż się uda :D WARTO próbować to pewne :)
 
reklama
Kitqa tak w lutym skończyłam 30 ;) pobawić się w to można co nam szkodzi
Babylov Ty masz już synka czy córcię? I jak wyglądały Twoje staranka?
Imama a u Ciebie sytuacja jak teraz wyglada? Już działacie?
 
Do góry