reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

imama zacząć chciałam w sierpniu. Mam utrudnione zadanie bo męża nie mam na codzień, wyjeżdza co kilka dni i ustrzelenie dni płodnych będzie utrudnione. Chłopcy poczęli się w dniu owu, planuje metodę na 3-2 dni przed owu, tylko musze nauczyć sie dokładnie określić dzień owulacji.
Zakupiłam termomert owu, uczę się badać szyjkę, na początku drogi dopiero jestem i mam obawy czy rozeznam na tyle organizm żeby nie bać się spróbować. Ja już po 35 r. ż jestem wiec zcasu też mam mało...a pragnienie córki coraz większe...tym bardziej ze moja siostra mam 3 dziewczynki i jak na nie patrzę to chcę swoją córeczkę
 
reklama
Kitqa tak w lutym skończyłam 30 ;) pobawić się w to można co nam szkodzi
Babylov Ty masz już synka czy córcię? I jak wyglądały Twoje staranka?
Imama a u Ciebie sytuacja jak teraz wyglada? Już działacie?

U mnie chłopiec :) było to już spoory czas temu więc dokładnej diety nie pamiętam ale mniej więcej w przypadku chłopca nastawiamy się na potas i sód.
A z takich produktów, które najbardziej zapamiętałam to ziemniaki, pomidory, czerwone mięso! Przyjmuje się,że powinna to być dieta słona ale ja byłam ostrożna bo łatwo przesadzić i co do kofeiny tez miałam raczej inne nastawienie jednak mówią,że napoje z kofeina bardzo dużo dają, ja mimo wszystko ograniczałam się do minimum :)
głównie unikałam mleka i czekolady :)
 
Ciekawe co z tym piwem i staraniami. Tyle piłam od wakacji że aż zaczęłam myśleć czy nie mam z tym problemów[emoji12] [emoji12] [emoji12] jakoś również nie wierzę

xnw40tc7sy506vxn.png
 
A jak liczycie w tym kalendarzu chińskim? Jeśli urodziny miałam w kwietniu a zapłodnienie bylo dwa miesiące wcześniej, to biorę wiek przed urodzinami??? :-)

xnw40tc7sy506vxn.png
 
Buniaczek No ja mam syna z "teori przed owulacja". Poczęty 4 dni przed owu. Dużo się naczytałam, badania to obaliły i plemniki żyją tyle samo wiec mogę tylko poradzić albys nie traciła czasu na celowanie przed owulacja bo to naprawdę strata czasu.
Babylov bardzo dobrze ze nie piłaś kawy ja pijam duzoooo kawy na córkę. Właśnie podobno pomaga bardzo chociaż wiadomo opinie jak zawsze podzielone.
Przyszłamama ja dzisiaj 5dc a owu mam tak w 18-19 dc także narazie i tak nie działamy tylko czekamy.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Antonia piwo jest z chmielu a on dziewczynkowy no i zawiera duzo witC wiec tez na dziewczynke.Ja tam lubie piwko i nawet jakby nie byl dziewczynkowy bym pila.
Jedynie co odstawilam nie dzieeczynkowego to pomidory i banany;p reszta bez zmian.


Co do cc to wiadomo ,ze lepiej dla maluszka jak juz jakas akcja bedzie ale ja sie boje strasznie ogolnego...ze np w skurczach anestezjolog sie nie wkluje w kregoslup itp.
Poza tym mam jeszcze duzo rzeczy zaplanowanych w czerwcu np.50 tka mamy 17.06 na ktorej chce sie pobawic;p

Tak wiec niech siedzi do 22.06.

Z chinskim kalendarzem jest tak jak juz ktoras z Was pisala ze polowie sie sprawdza i ta polowa w to wierzy.Ja kompletnie temu wiary nie daje...
 
PrzyszlaMamo. Czyli ucelowalas w 10tke :) [emoji1303]
Ogolenie u mnie dieta jest typowo na chlopca, po prostu tak jem :)
Tyle co u mnie bylo typowo na dziewczynkę w pierwszej ciąży to piwko i mega stres męża, oraz przez przypadek zgodność z kalendarzem chińskim.
Moim zdaniem nie da się zaplanować płci dziecka w naturalny sposób. To po prostu jest naturalna selekcja genetyczna i tyle :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Maziajka Ty to szalejesz dziewczyno. Jeszcze tuż przed rozwiązaniem taka imprezka hehe. No to niech mała siedzi sobie.
Mój pił dużo mega dużo piwa a synka mam. Ale teraz szyszki chmielu łyka wiec może akurat
Co do diety mineralnej to jakoś w to zbytnio nie wierze. Dużo czytałam jak to ja [emoji41] i poprostu sprawdza się to ze ciężko obniżyć jednak sód czy potas bo organizm sam porpstu z innych produktów czerpie minerały i nic nie da nie jedzenie produktów zawierających potas czy sód do tego jest to bardzo niebezpieczne i prowadzić może do śmierci. A te ciagle nadania czy coś się zmienia to nie dla mnie. Zreszta jak patrzyłam na opis Airfix to naprawdę dużo trzeba własnej modyfikować bo na każdego co innego podnosi:obniża wapno magnez.
Ale sama mam w głowie wiec akurat bananów nie jem i ziemniaków ale tak to się tym nie przejmuje


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry