reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Marzycielka moja dobra znajoma brała 100 mg clo przez 3 miesiące i zaszła dopiero po odstawieniu (2 miesiące po). Z tym ze ona nie miała owulacji i myśle ze jej organizm poprostu po clo przypomniał sobie i coś ruszyło. Ona akurat ma syna ale tez odżywiała się na chłopczyka. Gwarancji nikt nam nie da. Ja sama wcześniej analizowałam wszystko a to nie ma poprostu sensu.
Nie chce żebyś później żałowała wiec przemysł to. Stres i analizowanie niestety ale podobno zaburza staranka o dziewczynę i łatwo wtedy o chłopca wiec najlepiej podejść do tego na luzie. Wg Atomic to idealne planowania właśnie były zaburzone przez stres. Ale wiem. Łatwo się mówi. A sama się stresowałam ale u mnie to był inny rodzaj bo ja się bałam poronienia itd już tak nie analizowałam.
A bierzesz jeszcze ten inofolic? Ja bym go odstawiła. Czytałam różne opinie ze czasem on tez uniemożliwia ciąże.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Imama tak nadal biorę Inofem bo dzięki niemu mam regularne cykle i owulacje a wcześniej miałam cykle bezowulacyjne albo pozna owulacyjne.U mnie chyba stres robi robotę i ten j&d. Dlatego teraz nie mierze tempki nie sprawdzam szyjki i bez j&d. Zostawię tylko 1 starania po pozytywnym teście.
 
Marzycielka, tak praktycznie będziemy szły w tym cyklu łeb w łeb [emoji4]
W którym dniu cyklu clo miałaś owulacje? Ja w ostatnim cyklu miałam chyba w ok.20 dc, teraz się zastanawiam ile wcześniej przy tym leku. Swoją droga musisz podjąć decyzje. Dość długo już bierzesz clo, moja lekarka mówiła ze 4 cykle są bezpieczne na clo.
Jeśli chodzi o j&d-sorki za bezpośrednie pytanie, dużo wyrzucałas;)
Gorligorligor przy clo myśle ze szanse na cos takiego są [emoji12]
Imama, masakra ze ten stres może tak nam namieszać przy planowaniu. Ja teraz wyjątkowo bardzo się stresuje. Być może przez to clo-bałam się reakcji organizm,suma sumarum nie czuje różnicy w samopoczuciu, generalnie dobrze toleruje ten lek.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Gosica ja owu po clo miałam w 16/17 dc. Choć swoją bez clo miałam też w 17/18 dc także u mnie tylko przyspieszylo clo o 1 dzień. A co do j&d to chyba praktycznie wszystko wyplynelo bo sex był na stojąco przez ostatnie 2 cykle i moze to jest powodem tego ze nie mogę zająć w ciąże. Chyba że teraz jeżeli sie uda to może chwilkę zaczekam i wtedy j&d. A po jakim czasie powinno się zrobić j&d? Mój mąż ma słabe nasienie a ja jeszcze utrudniam im :-) A co do clo to nie wiem co zrobię myślę cały czas i nic nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
Marzycielka j&d 5-15 minut później to już nie jest j&d hehe. Poczekaj te 15 minut bo naprawdę w statystykach to dziewczyny zawsze coś czekały nie ze odrazu bo mało która potrafiła zajść w ciąże. Szkoda znowu cyklu. Musisz coś pozmieniać jak nie wychodzi bo nie zajdziesz w ciąże. Co cykl jak nie wychodzi powinno coś się odrzucać. A zakwaszasz się jeszcze?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Marzycielka nawet ja trzymałam je tam z 1-2 minuty Haha a mój to ma mocne plemniory a i tak później myślałam ze nikłe szanse na ciąże i żałowałam ale się udało [emoji6] także daj im teraz szanse. Do mnie i tak to j&d aż tak nie przemawia bo jak jest tyle samo XX co XY to to tylko zmniejsza szanse na ciąże bo i tak te mocne to się odrazu dostaną i czekają na owulacje. Ważne może żeby pare h z tym nie leżeć ale z drugiej str jak po tym ktoś nie umie zajść w ciąże to musi coś zmienić i tak.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Marzycielka, to ciekawe kiedy będzie u mnie ovu. Dzisiaj już ostatnia tabletka [emoji57]
Ja j&d z ostatnim synem zrobiłam 2 min po, jeszcze się podsyłam płynem do higieny intymnej o pH 3,5. Teraz tez planuje j&d i tez waham się kiedy to zrobić czy dodawać sylk, jeśli tak to ile. Miciurka pamietam chyba sporo tego sylku włożyła i tez zaszła w ciaze z synem. Mam nadzieje, ze tym razem i ja i Ty obierzemy dobre strategie i w końcu nam się uda zajść w ciaze [emoji7]
Imama, do mnie tez do końca to j&d nie przemawia bo pomimo zastosowania, czyli zmniejszenia liczby plemników zaszłam w ciaze z synem. Ale jak przeglądam statystyki przynajmniej przy clomid to jest o wiele więcej ciąż dziewczynkowych po j&d aniżeli bez niego. Aaa i tak jak kiedyś tez Imama pisała co i ja teraz zauważyłam optymalnie 1 stosunek staraczkowy, max 2, przy 3 już było więcej chłopaków.



Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Jeśli chodzi o ilość stosunków staraczkowych to wnioskuje ze chodzi o ich liczne w okresie płodnym.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry