reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy mozna rozcienczac mleko modyfikowane?

gogana82

Aktywna w BB
Dołączył(a)
8 Sierpień 2011
Postów
88
Moje pytanie tak jak w temacie.
Probuje odzwyczaic moje roczne trojaki (zwlaszcza syna) od jedzenia mleka w nocy (ok 2:00). Czy w zwiazku z tym moge zaczac je "oszukiwac" rozcienczajac powoli mleko az dojde do samej wody? Dodam, ze poza mlekiem i tak dopajam je woda. Zwlaszcza syn potrafi wypic jej bardzo duzo w ciagu nocy (musze mu zmieniac przynajmniej dwukrotnie pieluche). Jedna corka bardzo ladnie spi w nocy i generalnie nie musialabym jej dopajac ALE uslyszawszy placz rodzenstwa rowniez sie budzi i czeka na swoja porcje mleka. Druga corka nie daje sie dlugo oszukiwac woda i ostatecznie poprzestaje na butelce mleka.
Dodam jeszcze ze zeszlej nocy sprobowalam dac im tego mleka po prostu mniej (z 210ml na 180ml) i zadzialalo- to znaczy starczyla im ta porcja :)

Zapytam jeszcze- jak to jest z dopajaniem w ciagu dnia? Moje szkraby sa nauczone picia glownie wody (wzglednie parze im herbatki ziolowe, albo rzadko herbatke slaba z granulek) i potrafia wypic jej naprawde duzo (zwlaszcza syn). Duzo- to znaczy ok dwie duze butle- czyli 600ml. Plus w nocy podobnie. Acha- po mleku na dobranoc rowniez domagaja sie dopojenia... Z jednej strony ciesze sie ze pija (zwlaszca ze to woda) ale z drugiej strony martwie sie czy sobie zoladkow nie rozciagna...

Skoro juz pisze to zapytam przy okazji- czy roczne maluchy moga dostawac jeszcze trzy porcje mleka (noc-210ml, poludnie 210ml i na noc 240-270ml). Poza tym maja jeszcze trzy posilki: sniadanie (chlebek), deserek (owoc/jogurt/sloiczek owocowy...) i obiad (jedno danie).

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie poleca się rozcieńczania mleka ponieważ wówczas zminia się jego wartość odżywcza, nie jestem przekonana że dziecko oduczy sie picia nocnego przez rozcieńczone mleko, wydaje mi się że pozna inny smak. Obecnie nie ma nacisków na oduczanie dziecka picia nocnego, uważa się że dziecko domaga się wówczas jedzenia kiedy jest głodne, co innego jeśli tylko chwilę pociągnie i przestaje wówczas, raczej jest to przyzywczajenie. Być może lepiej zmniejszyć ilosć mleka w ciągu dnia (jest go sumarycznie faktycznieza dużo powinno być ok 500 ml na dobę) i pozostawić kamrmienie nocne, aż maluchy same zaczną przesypiać noc, co w końcu nastąpi. Można też podawać wieczorem bardziej syty posiłek w postaci kaszki na mleku. Co do wody to dzieci nie piją za dużo powinny wypić dziennie ok 1200 ml płynów, wlicza się tu również melko czy zupę. Ważne żeby woda była niskozmineralizowana.
 
Do góry