reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy porod juz blisko ?

Dołączył(a)
29 Wrzesień 2016
Postów
5
Witam jestem tu nowa moze najpierw cos o sobie Mam na imie Baska i mam 21 lat planowo za 6 tygodni mam zostac mama ale jest male ALE :-) na przed ostatniej wizycie Pani doktor stwierdzila ze mam znacznie skrocona szyjke i porod juz jest blisko i mam jak najwiecej lezec zeby jak najdluzej nosic malucha w brzuchu dodatkowo znacznie obnizyl mi sie brzuch . Na ostatniej wizycie juz stwierdzila ze szyjka mi sie wydluzyla az o 1cm i jest wszystko dobrze zdziwilo mnie to ale ucieszylam sie ze jest ok . Ale od kilku dni czuje jak mnie cos "tam" uciska najgorzej jest przy przewracaniu z boku na bok i rano nim sie rozchodze i brzuch znacznie mi sie obnizyl dodatkowo czeste mdlosci i moglabym spac non stop. Mamusie co o tym myslicie ? Czy to juz blisko ? Prosze pomozcie !
 
reklama
Witam Basiu.
Uciski to moim zdaniem normalne. Ja miałam juz rozwarcie dwa miesiące przed porodem a urodziłam dwa tyg przed terminem.
Nie jest powiedziane ze sie zaczyna. Musisz odpoczywać i sie oszczędzać. Końcówka ciazy przewaznie jest cięższa bo jednak juz sie ma spory brzuszek. A masz twardnienie brzucha? Bo moim zdaniem wlasnie po tych skurczach prędzej poznasz ze cos na rzeczy. Jak sa często i dużej trwają.
 
Ważne żebyś dotrwała do co najmniej 37 tyg, gdybym była na twoim miejscu dużo bym leżała i brała nospę oraz magnez. ja mam 31 tydzień i tak właśnie robię, a moja szyjka miała 3cm, tyle że ja już leżę 3 ciążę z powodu skurczy, dodatkowo biorę luteinę.Tyle że mój brzuch napina się i boli nawet co 15 minut.
 
Ważne żebyś dotrwała do co najmniej 37 tyg, gdybym była na twoim miejscu dużo bym leżała i brała nospę oraz magnez. ja mam 31 tydzień i tak właśnie robię, a moja szyjka miała 3cm, tyle że ja już leżę 3 ciążę z powodu skurczy, dodatkowo biorę luteinę.Tyle że mój brzuch napina się i boli nawet co 15 minut.




Wlasnie staram sie lezec jak najwiecej mam nadzieje ze dotrwamy do konca . Regularnie biore magnez kwas foliowy itp jesli chodzi o szyjke to u mnie tez tydzien temu mowila ze 3cm ale na ostatnim badaniu ze wydluzyla sie o 1cm nie wiem czy to mozliwe ...
 
Witam Basiu.
Uciski to moim zdaniem normalne. Ja miałam juz rozwarcie dwa miesiące przed porodem a urodziłam dwa tyg przed terminem.
Nie jest powiedziane ze sie zaczyna. Musisz odpoczywać i sie oszczędzać. Końcówka ciazy przewaznie jest cięższa bo jednak juz sie ma spory brzuszek. A masz twardnienie brzucha? Bo moim zdaniem wlasnie po tych skurczach prędzej poznasz ze cos na rzeczy. Jak sa często i dużej trwają.



Przez cala ciaze rzeczywiscie nie bylo dla mnie rzeczy ktorej bym nie zrobila jazda rowerem duzo chodzenia 3 razy bylam w polsce kazda podroz to ok 18h z ostatniej wrocilam 1 wrzesnia na samym poczatku malowalam z mezem prawie 70m i wymienialam wszedzie panele teraz raptem od jakiegos czasu jest mi coraz ciezej czasem poprostu nawet mi sie nie chce az sama sobie sie dziwie stram sie teraz jak najwiecej lezec albo przynajmniej siedziec z nogami w gorze ...jesli chodzi o twardnienie brzucha to dzisiaj rano wlasnie byl twardy nie mialam przy tym zadnych bolesci ani nic takiego ... Moze niektore mamy ktore to czytaja zadaja sobie pytanie skad sie urwalam niby proste pytania ale to moja pierwsza ciaza i jestem w niemczech tylko z mezem zero rodziny i nie ukrywam ze boje sie tego porodu jak cholera!!!!!!
 
A zapomnialam dodatkowo zwlaszcza w dzien strasznie bola mnie plecy bol podobny do korzonkow nie mozna sie ruszyc i ciezko zlapac oddech az taki pulsujacy czy to.normalne ?
 
reklama
Jeśli nachodzi falami w równych odstępach czasu to chyba nie za dobrze. Moze kilka ćwiczeń rozciagajacych dałoby ulgę? Np stanąć na czworaka i raz obniżać brzuch ile sie da i następnie wyginać plecy w gore ile sie da. Albo usiąść pupa na stopach ( oczywiście kolana szeroko, zeby zmieścić brzuch) i pochylić sie do przodu wyciągając ręce jak najdalej wrzód, zeby rozciągnąć brzuch.

Wejdź na forum : ból i twardnienie brzucha... Jest nas tam wiele i jesteśmy skazane na bardzo oszczędny tryb życia.
 
reklama
Do góry