reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy przed porodem sn sprawdzają wielkośc dziecka, czy dam radę urodzić

U mnie co prawda nie mierzyli dziecka tuż przed porodem, ale jak przyjechałam na izbę przyjęć i zostałam przyjęta do porodu, to zrobiono mi usg, aby sprawdzić, czy dziecko rzeczywiście jest ułożone główką w dół. Co do wymiarów i wagi, to w tamtym momencie już tego nie sprawdzali. W sumie to nawet nie sprawdzali tego jakoś szczególnie wczesniej, więc nawet nie przewidywałam z jaką wagą urodzi się moja córcia.
 
reklama
Pewnie główna zainteresowana nie jest już zainteresowana:) ale może innym się przyda...U mnie jest tak, że synek wcale jakimś gigantem nie jest, z USG w 38 tc wychodzi 3800...nie mały ale kobiety rodzą i 5 sn. Lekarze jednak uznali że ja drobina jestem i nie ma mowy, będzie cc. Macie racje, waga wyliczona z usg obarczona jest dużym błędem. Ale co jeśli ten błąd będzie na moją niekorzyść? Jeszcze dwa tyg a synek rośnie jak szalony. Pytano mnie czy zgadzam się na cc...no nie będę chojrakować :) choć zdecydowanie wolałabym sn.
 
przy pierwszym porodzie miałam usg na kilka godzin przed rozwiązaniem. mała urodziła się z wagą 3250g.miała złamany obojczyk,krwiak w oczku i na główce. jak na moje warunki,podobno była dosyć duża. natomiast przy drugim, usg nie miałam. poród skończył się cesarką. mały ważył 4000g,był tak duży że nie mógł wstawić główki do kanału. do tego z braku miejsca przycisną sobie pępowinę do ściany macicy i zaczął się dusić.
 
widzę, że nie tylko ja mam takie obawy, Zawsze sobie powtarzam, że nie ja pierwsza będę rodzić i nie ostatnia... więc jestem dobrej myśli :p
 
reklama
Ja urodziłam dziecko ważące prawie 4 kg nie było łatwo, do tego byłam szczupła i dziecko dość duże, lekarz nawet nie zaproponował cesarki, więc nie wiem jak to jest w innych miejscach, ale moim zdaniem powinno być inaczej.
 
Do góry