reklama

Czy rozszerzać już dietę 4,5 miesięcznego malucha?

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez Lili1987, 25 Czerwiec 2012.

1. Lili1987

Lili1987 Początkująca w BB

Witam! Mój maluszek ma już prawie 20 tyg, jest karmiony sztucznie mlekiem Bebiko1, od jakiegoś czasu mój skarbek strasznie obserwuje nas jeśli coś jemy, aż zaczyna mlaskać:) Zastanawiam się czy zacząć mu już rozszerzać dietę - pediatra powiedział, że mogę mu podać jabłko ze słoiczka jako przekąskę w niewielkiej ilości, ale skoro mleko mu wystarcza to czy już powinnam? ( Dodam że w nocy przesypia 6-7 godzin, w ciągu dnia je co 3 - 3,5 godziny, w sumie 6-7 posiłków na dobę po 180ml) Waży obecnie 6900, waga urodzeniowa 3600.

Ostatnia edycja: 25 Czerwiec 2012
  2. Kaka82

Kaka82 Mamusia październikowa'08

Jeśli dobrze pamiętam to są kleiki po 4tym miesiącu. Zaskoczyło mnie trochę to jabłuszko, ponoc zaczyna sie od warzyw:sorry2:

3. reklama
  4. Lili1987

No właśnie ja już sama nie wiem co mam podać mojemu Kubusiowi:) Niby powinno się rozszerzać stopniowo dietę, żeby później nie było alergii, ale z drugiej strony nie wiem czy już jest na to pora...

5. Kopka

Kopka Fanka BB :)

ja zaczelam rozszerzac diete nadii gdy miala 5 miesiecy. Zaczelam od warzyw stopniowo,pozniej owoce.Z tego co widze na polkach w sklepach to mozna dostac owoce po 4 miesiacu i obiadki po 5,wiec mysle,ze mozesz zaczac wprowadzac cos innego,troszke dla smaczku.

6. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

My zaczęliśmy od jabłka. Tak jak nam pediatra zaleciła.

7. Lili1987

My też zaczęliśmy od jabłka za radą pediatry, przez tydzień było jabłuszko - pierwszego dnia 2 łyżeczki, później coraz więcej - Kubusiowi jabłko nie smakowało za bardzo - fakt kwaśne było troszkę, za to marchewka to jego hit - po prostu ją uwielbia tylko dostał wysypki i teraz nie wiem czy to od marchewki czy po prostu potówki - ostatnio upały takie a maluszek się pocił... mam dylemat co teraz robić, na razie odstawiłam marchewkę i jabłuszko podaję a w środę pediatra:(

8. mama_katka

mama_katka Początkująca w BB

ja mojej córce zaczęłam rozszerzać dietę po skończeniu 4 miesiąca życia. Rozszerzanie diety zaczęłam od warzyw, potem kleiki a na końcu owoce.

Poleć forum