reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia pokarmowa?

Dołączył(a)
29 Sierpień 2005
Postów
4
Witajcie! Po 3m-cu u mojego maluszka wyszła skaza białkowa - szorstka skóra na buzi, małe czerwone wypryski itp.Zrezygnowałam z mleka i przetworów, 10 dni na fenistilu - i nic. do 5m-ca nie doprowadziłam sytuacji do normy a potem musialam dorzucic bebilon pepti (mleko modyfikowane wlaśnie dla malych alergików) i zupki - chłop jak dąb ten mój synek i do tego ogień w pampersie (łatwiej nakarmić półk wojska niz jego).Malec w zasadzie je wszystko - czyli zupki - tylko słoiczkowe (po 6m-cu), obiadki z mięsem (królik,indyk), pije soczki (deserki może bym i mu podala ale chyba tylko dożylnie bo do buzi żadnego nie weźmie) - popija to bebilonem i kleikiem ryżowym, czasem kaszka ryżową - a na buzi jak byla skóra do bani tak jest - w zasadzie bez zmian.
W pewnym momencie w akcie desperacji zrobiłam malemu tygodniową dietę - tylko bebilon pepti - ale bez leków - nic nie pomogło. nawt śladu poprawy. Czy macie jakiś pomysł co z tym robić? Na reszcie cialka skórka jak aksamit, nawet potówki to u niego ewnement, zadnych skłonnosci do otarć czy odpażeń, po prostu bajka. A jak pytam pediatry słyszę - cóż pewnie alergik, trzeba uważać ale na co i jak to już nie uściślają.
Zupki raz bobovita raz hipka - też nie było zmian.
Pozdrawiam.
Beata mama Darka
 
reklama
Darson,my (oprócz mojej diety) uzywamy kremu Elidel na takie wypryski i pomaga,dziwie sie ze lekarz wam go nie przepisal?!
Musisz pilnowac zeby na sloiczkach bylo napisane ze nie zawiera dodatku mleka krowiego i masla.A deserki tez musza byc bez mleczne oczywiscie.
A co do mleka sztucznego to zupelnie sie nie znam bo Kinga moja caly czas na piersi jest,ale moze ono malego uczula?!
 
Do góry