reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to ciąża?

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2022
Postów
7
cześć dziewczyny!
nie wiem od czego zacząć, ponieważ to mój pierwszy wpis. Okresy mam zawsze nieregularne chodź pojawiają się mniej więcej w każdym miesiącu. Z chłopakiem bardzo staramy się o dziecko. Nie zabezpieczamy się, a współżyjemy bardzo często, niestety przez moje nieregularne miesiączki nie wiem kiedy powinnam dostać okres lub kiedy mam dni płodne. Moja ostatnia miesiączka była 4 marca. Od około 2 tygodni bardzo bola mnie piersi w szczególności sutki, a od tygodnia towarzysza mi zawroty głowy i lekkie mdłości oraz sporadycznie klocie w jajniku. Dzis pojawiło się u mnie lekkie plamienie w kolorze jasnobrązowym/różowym. Podbrzusze nie boli prawie wcale, czasem lekko coś zakłuje. Czy to może być ciąża? piszcie swoje doświadczenia z plamieniem! czy to może być zagnieżdżanie zarodka?
 
reklama
A nie możesz zrobić po prostu testu? Nie rozumiem pytań tego typu "czy to ciąża"? Bo niby skąd mamy wiedzieć?
Twoje objawy wskazują na pms, ciążę lub po prostu wahania hormonow.
Zrób test i wtedy będziesz wiedzieć.
A wiesz skąd te nieregularne miesiączki? W jakim jesteś w ogóle wieku?
 
A nie możesz zrobić po prostu testu? Nie rozumiem pytań tego typu "czy to ciąża"? Bo niby skąd mamy wiedzieć?
Twoje objawy wskazują na pms, ciążę lub po prostu wahania hormonow.
Zrób test i wtedy będziesz wiedzieć.
A wiesz skąd te nieregularne miesiączki? W jakim jesteś w ogóle wieku?
mam problemy z tarczycą. test robiłam około 2 tygodni temu, gdy okes spóźniał się dopiero jeden dzień i wyszedł negatywny :( mam 22 lata
 
Po 1 poszla bym do lekarza unormowala miesiączkę.. Po 2 zrobiłam bym badania przed planowaniem ciąży skoro chcesz świadomie zająć w ciążę.. Zbyt długie cykle świadczą o jakiś nieprawidłowościch.. To powinno Cię już skłonić do wizyty. Po 3 najlepiej zrobić test.. Albo beta HCG z krwi i to da ci odp.. Objawy przed miesiączka a objawy ciąży często na początku są prawie takie same.. Więc ciężko powiedziec czy Twoje objawy to ciążowe czy przed miesiączka
 
Poza tym nieunormowana tarczyca sama w sobie utrudnia zajście w ciążę, więc wizyta u endokrynologa powinna być przed staraniami.

Jednak po co narażać się na biochemiczne, pozamaciczne lub inne trudności z zajściem, zagniezdzeniem zarodka, lub w ogóle z utrzymaniem ciąży.
 
mam problemy z tarczycą. test robiłam około 2 tygodni temu, gdy okes spóźniał się dopiero jeden dzień i wyszedł negatywny :( mam 22 lata

I przez 2 tygodnie nie powtórzyłaś testu? Jezu, zazdroszczę cierpliwości i opanowania :D

Leć na betę, zapisuj się do endokrynologa i ginekologa, unormuj okres i hormony i powodzenia :)
 
mam problemy z tarczycą. test robiłam około 2 tygodni temu, gdy okes spóźniał się dopiero jeden dzień i wyszedł negatywny :( mam 22 lata
Ale wiesz, że w ciągu 2 tygodni to się może wszystko bardzo mocno zmienić? :D
Teraz zrób test, ale jeśli nie jesteś w ciąży, to ogarnij te nieregularne cykle, bo nieunormowane hormony będą problemem nawet wtedy, kiedy już zajdziesz.
 
reklama
Do góry