reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to dobry pomysł?

esbeen

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Lipiec 2008
Postów
18
Zastanawiam się nad otworzeniem własnej działalności. Ponieważ siedzę w domu z dziećmi to myślałam o pracy, którą mogłabym wykonywać w domu. Widziałam ostatnio ulotkę firmy oferującej prasowanie. Lubię prasować, mąż jest taksówkarzem, więc pomyślałam, że to idealny biznes dla nas. Ja mogłabym zarabiać w domu, on mógłby mi pomagać wożąc prasowanie do klientów. Nie bardzo jednak wiem jak się do tego zabrać. Nie wiem czy dobrze to sobie wyobrażam, chwilami wydaje mi się to aż za proste! Czy potrzebna jest tu inwestycja w jakiś profesjonalny sprzęt? Czy wystarczy takie domowe żelazko i deska do prasowania?
 
reklama
Witam! Pomysł dobry i prosty, ale moim zdaniem strasznie się umęczysz takim zwykłym żelazkiem. Jeśli chcesz bardzo dużo prasować, to lepiej kup generator pary. Zaoszczędzi Ci to sporo pracy, poza tym prowadząc taką działalność będziesz na pewno musiała sobie radzić z rzeczami, które ludziom jest trudno wyprasować w domu, jak garnitury, sukienki wizytowe itd. Nie możesz przecież ryzykować, że zniszczysz klientowi drogą rzecz. Czytałam gdzieś o generatorze bodajże Philipsa, który automatycznie dopasowywał optymalną temperaturę w zależności od materiału. Myślę, że to bardzo przydatna funkcja. Możesz też pomyśleć o dobrej desce do prasowania z dodatkową deską do rękawów np., choć jeżeli zdecydujesz się na generator, to w sumie będziesz mogła rozprasować taki rękaw w pionie.
 
Do góry