reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to normalne objawy ?

marikaa77

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Maj 2020
Postów
106
Cześć . Jestem w 15 tyg ciąży . W zeszłym tyg bolał mnie brzuch , plecy w krzyżu . Trochę minęło , ale nadal pobolewa , poza tym czuje jakbym miała podrażnienie czy jak tam na dole . Nie mam upławów o brzydkim zapachu , raczej nic nie swędzi , ale w zeszlym tyg te upławy były wtedy bardziej obfite , przezroczyste . Ból brzucha jest taki kłujący w okolicach macicy. Czy takie objawy mogą świadczyć np. o infekcji układu moczowego albo płciowego albo o poronieniu ? Zrobiłam wczoraj badanie moczu , to ogólne wyniki są ok, ale nie mam wyniku posiewu. Gdzie mogę zrobić posiew z pochwy ? Jutro mam wizytę u lekarza , ale stresuje się tak, że postanowiłam napisać choć na zdrowy rozum na odległość nic nie zrobicie 🙈. Pisałam do mojego lekarza w zeszłym tyg w czwartek to napisał , że te bóle to praca macicy , rozciąganie itd. ale sama nie wiem. Potem była majówka to już nic się załatwić nie dało. Może takie są objawy ciąży , ucisku macicy itd., nigdy w ciąży nie bylam. Nie hejtujcie mnie, że piszę , mimo że przecież jutro wizyta .
 
reklama
Takie uplawy są normalne. Jeżeli mocz był ok to moim zdaniem niepotrzebnie robiłaś posiew. Jeśli chodzi o sprawdzenie czy jest jakaś infekcja intymna to w Rossmannie są takie paski pH, można kupić i sprawdzić. Ale na twoim miejscu bym tak nie panikowała- delikatne bóle, uczucie kłucia i ciągnięcia są normalne.
 
Takie uplawy są normalne. Jeżeli mocz był ok to moim zdaniem niepotrzebnie robiłaś posiew. Jeśli chodzi o sprawdzenie czy jest jakaś infekcja intymna to w Rossmannie są takie paski pH, można kupić i sprawdzić. Ale na twoim miejscu bym tak nie panikowała- delikatne bóle, uczucie kłucia i ciągnięcia są normalne.
Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłam przed chwilą test na pH pochwy (zamówiłam kilka dni temu te testy i paski wskaźnikowe ). Test wyszedł ok , pH 4 . Wiem , że panikuję. Czy w takim razie w 15 tyg macica może już tak uciskać , że czuję te rwące bóle w kroczu , w dole brzucha też. Objawy ta zmiana upławów , bóle brzucha, pleców przyszły na raz w zeszłym tyg. Starałam się nie panikować cały tydzień , ale w końcu zaczęłam się martwić ...chyba najbardziej tym, że jest coś nie tak i poronię. Ok, czekam na jutrzejszą wizytę ...
 
Ostatnia edycja:
Każda kobieta inaczej będzie odczuwać rozciąganie macicy (lub obkurczanie po porodzie). Dla jednej będzie to bolesne i nieprzyjemne, a inna nic nie poczuje..
Jesteś w ciąży- nie denerwuj sie, bo to na pewno nie pomoże. I zamartwianie też..
Jutro już niedługo!
Mocno trzymam kciuki!
 
Do góry