reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to skaza? czy to ząbek?

eM.

Listopadowa mama '07
Dołączył(a)
11 Lipiec 2007
Postów
130
Miasto
Manorhamilton, Irlandia
Witajcie Drogie Mamy. Mam dwa problemy i liczę, że pomożecie jak zwykle.
Mój synek strasznie źle reaguje na wszystko co zawiera choćby odrobine mleka modyfikowanego. Kiedyś dałam mu kaszke bobovita. Zrobił sie bardzo senny, az lecial przez ręce, w końcu zwymiotował. Dzis spróbowalismy jogurciku. Niby od 4 miesiąca. Rekcja taka sama. Sennośc, wymioty plus jeszcze biegunka. Dodatkowo wszędzie tam gdzie zwymiotuje pokazuje sie wysypka. Szybko znika ale jest swedząca. Czy to skaza? Czy któras z Was miala podobny problem? Dodam, że ja mogę jeść wszystko, słodycze, jogurty, Mały je cyca i nic mu nie jest.
No i druga sprawa. Synek od jakiegos czasu [2 miesiące?] ma na dziąsełku biała plamkę.Lekarz powiedział,że to ząbek, ae od kiedy sie pojawiło nie drgnęło nawet o milimetr. W tym czasie wyszły mu juz 3 inne ząbki. Co to może być?
 
reklama
co do pierwszego to raczej pewne ze to skaza. skaza t nie tylko problemy skorne ale i pokarmowe idz do lekarza i powiedz o reakcji malego na mleczne rzeczy alergologa raczej nie plecam bo testy w tym wieku sa mylace po 2 latach robi sie testy a co d drugiego t nie mam pojecia c to moze byc :-)
 
Skoro piszesz, że po produktach bobovity tak ma, to może jest to uczulenie na ten konkretny rodzaj kaszki czy jogurtu. Kilka moich koleżanek lipcówek narzekało, że ich dzieci miały wysypki po bobovicie a po kaszkach czy słoikach innych firm nie.
Ekspertem nie jestem, ale skoro dziecko jest nadal na cycu i jadasz nabiał a nic mu nie jest, to niekoniecznie obstawiałabym od razu skazę. To jest najprostsze wytłumaczenie, dlatego tak chętnie stosowane. Mojej córce też wmawiali skazę, męczyłam się z dietami, a okazało się, że akurat nie nabiał ją uczulał.
Powodzenia. I uważaj przy tych wymiotach, żeby się nie zachłysnął.
 
mój syn nie trawi produktów nestle może jeść jogurty i kaszki z bobovity czy hippa ale po nestle płacze brzuszek go boli tak więc może wypróbuj inna firmę
Kuba jak miał 2 misiące miał robione testy alergologiczne na mleko krowie i laktozę bo nie tolerował nabiału teraz jest pod kontrolą lekarza
z tego co wiem to skaza pojawia się azwyczaj na policzkach i za uszami w postaci łuszczącej się skóry ale może to tylko jedna z wersji tej dolegliwości
 
eM co do skazy to mój pierworodny przechodził ją ale naskórnie ale mojej kumpeli córeczka reagowała właśnie tak jak Twój synek czyli wymioty wysypka ... na dodatek biegunka:baffled: osłabienie, sennośc.
ale przyczyn może być wiele ... warto sprawdzić jak reaguje na inne firmy jedonek i skonsultowac się z lekarzem.
to drugie też obstawiam ząbek:tak:
 
Na pierwsze - moja też ma skazę i kiedy była karmiona piersią ja jadłam wszystko i nic jej nie było - po bezpośrednim podaniu mleka modyfikowanego zaczełasię skaza ( w 7 miesiącu) - jesteśmy od tego czasu na Bebilonie Pepti.

Nie dawaj dziecku żadnych jogurtów! Po to jest mleko modyfikowane, by dziecko nie miało jeszcze jakiś czas kontaktu z mlekiem. Halo, modyfikowane :-) ! Jogurty w stylu danonek i innych jeżeli nie ma skazy i dobrze reaguje można troszke dawać, ale wstrzymalabym sie do 2 latek.

Co do senności/omdlenia - uważaj. Ja sama mam alergie - na różne rzeczy - puchnie mi gardło - jeżeli dziecko ma ostrą reakcje na jakiś alergen i robi się senne, może mieć opuchniętą krtań i źle oddychać. To czywiście najgorsza możliwość, ale wiem, że są dzieci, które na mleko tak reagują. (Wstrząsem anafilkatycznym.) Dziecko Ci tego nie powie, bo jest za małe. Zwróć uwage i na taką możliwość.

A jak kupka? Bo jak nie za piękna, pienista i zielona, to alergia :-)
 
Nie dawaj dziecku żadnych jogurtów! Po to jest mleko modyfikowane, by dziecko nie miało jeszcze jakiś czas kontaktu z mlekiem. Halo, modyfikowane :-) ! Jogurty w stylu danonek i innych jeżeli nie ma skazy i dobrze reaguje można troszke dawać, ale wstrzymalabym sie do 2 latek.

Masebi są teraz fajne "Misiowe jogurciki" od Nestle.:tak::-);-) Od 6 miesiąca jest smak gruszki, jagód i malin, a od 9 miesiąca truskawka.
Moja mała je lubi. Jeden kubeczek ma chyba 100ml i uzupełnia 20% dziennego zapotrzebowania na mlesio. Więc zamiast butli jest pyszny jogurcik, a to zawsze jakieś urozmaicenie :tak::-);-)
Naprawdę polecam bo pyszne.:-):-)
 
Super, nawet nie wiedziałam! Ale i tak nie możemy :-( bo mała ma alergie i żadnych mlecznych nam nie wolno. ( na razie) Tylko ten paskudny Bebilon Pepti.
 
reklama
Dzieki wielkie dziewczyny. Uczulenie na produkty jednej firmy odpada, bo kaszka byla bobovity, ale jogurt i kleik ryzowy cow&gate. Inne produkty cow&gate toleruje bez problemu. Narazie mam zamiar kontynuować karmienie cycem, czy w związku z tym mały musi dostawać jeszcze jakies inne produkty mleczne? Do tej pory oprócz mojego mleka jadł tylko deserki owocowe i obiadki. Rośnie ładnie, Ładnie przybiera na wadze. Do lekarza oczywiscie wybierzemy się swoja drogą, ale to we wrzesniu kiedy bedziemy w Polsce.Tu mozna powiedziec,ze odprawili mnie z kwitkiem ;/

Co do jogurtu to długo sie zastanawiałam, ale w końcu stwierdziłam, że skoro jest od 4 mż, a mały ma juz prawie 9 to mógłby spróbować czegoś nowego. Bład :/

No i strasznie sie wystraszyłam tym wstrząsem.
 
Do góry