reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to zaburzenia IS?

nikita33

Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2004
Postów
2 021
Witam serdedcznie. Mam pytanie dotyczące mojego siedmioletniego syna. Zdiagnozowano u niego lekkie zaburzenia integracji sensorycznej. Chodzi do zerówki i tam też miał zajęcia rehabilitacyjne w tym zakresie. Mam jednak pytanie odnośnie tego, co zauważyłam, kiedy synek zaczął uczyć się pisać. Potrafi napisac literę prawidłowo, ale bardzo często zdarza mu się pisanie "lustrzane". Jak się zapomni, to potrafi w ten sposób pisac całe zdania. Czasem zapomina, w którą stronę powinna być pisana dana litera, a czasem jak mu się zwróci uwagę, potrafi napisać ją drugi raz poprawnie. Czy ma to jakiś związek z zaburzeniami integracji, czy to po prostu zwykły brak wprawy.
I jeszcze jedno - jak często powinno się poddawać takie dziecko diagnozie ? - my diagnozowaliśmy sie dwa lata temu, ale teraz mały uczy się pisać, we wrześniu idzie do pierwszej klasy, czy powinniśmy powtórzyć diagnozę, czy w związku z pójściem do szkoły moga pojawić się nowe problemy - jakie?
pozdrawiam
nikita
 
reklama
Witam, diagnozę SI powinno się powtórzyć po roku prowadzenia terapii w celu ustalenia co się poprawiło, a nad czym trzeba jeszcze popracować, ewentualnie czy trzeba nadal chodzić na terapię. Moim zdaniem powinna Pani powtórzyć diagnozę, najlepiej w poradni pedagogiczno psychologicznej pod opieką której jest przedszkole(wtedy jest bezpłatnie). Po diagnozie SI, w zależności od tego co się okaże, trzeba będzie pochodzić jeszcze na terapię SI, lub na terapię pedagogiczną. Pisanie lustrzanką może świadczyć o zaburzeniach SI, może to być sygnał o rozwoju w kierunku dysleksji. Po diagnozie SI proszę pokazać dziecko pedagogowi, stwierdzi czy te problemy są wynikiem niedojrzałości analizatora wzroku, to jest w granicach normy u dziecka nie chodzącego jeszcze do szkoły. Każdy nieco inaczej się rozwija. Zrobienie tych wszystkich badań i ewentualne chodzenie na terapię będzie wspierać rozwój synka i może zapobiec rozwojowi dysleksji, a tym samym problemom szkolnym. Pozdrawiam.
 
Do góry