reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

    A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Czy wiesz jak zadbać o bliznę po cesarskim cięciu lub po nacięciu krocza?

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
2 117
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
36
Czy ktoś powiedział ci, jak dbać o bliznę po cesarskim cięciu i nacięciu krocza? Nie chodzi mi o standardowe teksty typu: proszę nie moczyć, wietrzyć, itd. Tylko o mobilizacji blizny. Podczas gojenia tkanki znajdujące się w głębszych warstwach zrastają się ze sobą. W rezultacie okolice blizny stają się mało elastyczne, a zrosty mogą powodować nie tylko dyskomfort, ale również ból. Dlatego warto obejrzeć rozmowę:


W rozmowie z fizjoterapeutką uroginekologiczną - Agatą Skoworodko poruszamy tematy:
  • Jakie są etapy gojenia blizny i jak o nią dbać?
  • Jakie objawy warto skonsultować z lekarzem lub położną?
  • Co powodują zrosty?
  • Po co używać plastry i żele?
  • Jak możemy samodzielnie mobilizować blizny krocza i brzuszną?
  • Do jakiego specjalisty warto się udać po pomoc?
Agatę znajdziesz:
Fizjoterapia dla kobiet Agata Skoworodko
A tutaj więcej artykułów o połogu i związanych z nim atrakcjach

I koniecznie daj znać, czy w szpitalu powiedziano ci coś więcej, jak zadbać o blizny, żeby nie sprawiały ci problemów w późniejszym życiu?
 
reklama

kygo

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2019
Postów
21
Miasto
Kraków
Rozwiązania
0
Mega! Bardzo ładnie poprowadzona. Poza tym ciekawe i na prawdę NOWE rzeczy zostały powiedziane, gdzie normalnie o tym nie słyszałam ani od położnej ani od nikogo innego.
 

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry