reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wit K powoduje kolki ?

beata26

szczęśliwa mamusia :)
Dołączył(a)
15 Maj 2009
Postów
2 569
Miasto
taka tam ładna miejscowość :)
Witam, mam pytanie odnośnie wit K, słyszałam że powoduje kolki. Wiem też że od 2007 roku podawana jest dopiero każdemu dziecku, a wcześniej nikt o niej nie słyszał. Jest Pani mamą 2 nastolatków więc podejrzewam że nie dawała Pani dzieciom tej witaminy. Chciałabym wiedzieć czy odstawiając wit K i podając samą D3 dziecku wyrządzę jakaś krzywdę? Maja bardzo się męczy z kolkami a wyczerpują nam się już pomysły jak jej ulżyć. Koleżanka podpowiedziała mi właśnie nt tej wit że to może być jej wina. Dodam że Maja robi kupki jedną na dobę męczy się przy tym, kupka jest luźna, dziecko karmione piersią na żądanie. Kropelki typu espumisan i delicol nic nie pomagają, dziecko zasypia i nagle wybudza się z krzykiem, po czym uspokaja się po ok minucie i dalej "śpi" i tak przez ok 6 h dziennie bez przerwy. Pręży przy tym nóżki i brzuszek, a rączki zaciska w piąstki więc w mojej ocenie to ewidentnie problemy z brzusiem.
Drugie pytanie, czy mogę takiemu maluszkowi przykładać termofor? kupiłam taki malutki ale nie wiem czy jej nie zaszkodzę. Pytam bo ile można mieć włączoną suszarkę czy żelazko i prasować tetrę.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Do góry