reklama

@ czyli nadejszła wielkopomna chwila w życiu naszych córek...

Temat na forum 'Mamy nastolatków' rozpoczęty przez Agawa, 3 Luty 2014.

 1. Agawa

  Agawa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kochane Mamusie,
  Moja córka dostała już @
  Od września praktycznie regularnie miesiączkuje. Jednak miesiączki są bardzo bolesne, obfite i dość długie. Koleżanka uspakaja mnie, że to normalne u młodych dziewcząt, że jej córka miewa nawet w czasie miesiączki omdlenia :szok:
  Czy któraś z Was zaobserwowała podobne objawy u swojej córki?
   
 2. wampi

  wampi ..::..::..::..

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moja córa pierwszą @ dostała w połowie grudnia, trwała prawie tydzień i była obfita. W sylwestra zaczęła plamić i tak co jakiś czas do połowy stycznia i dostała drugą @,na razie nie ma plamienia, czekamy na trzecią @. Córa na szczęście nie skarży się na jakieś bóle w tych dniach.
   
 3. reklama
 4. Agawa

  Agawa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  wampi,

  Młoda nie narzekała na ból podczas plamienia i dwóch pierwszych miesiączek ale już od trzeciej @ jest fatalnie. Ma bolesne skurcze ok. 2-3 dni. Bardzo mi jej żal. Wczoraj rozmawiałam z moim ginekologiem na ten temat i potwierdził, że to normalne, że mam się nie przejmować i podawać Julce Panadol Femina od chwili pierwszego bolesnego skurczu... tylko, że ja nie jestem do końca pewna czy "normalne" aby kilka dób faszerować dziecko proszkami :( Poza tym składnik rozkurczowy zawarty w tym leku może wzmóc i tak już obfite krwawienie... Wcześniej podawałam jej Apap doraźnie w tracie bólu. Trochę boję się nowości ponieważ Julka ma AZS od urodzenia i różnie reaguje na leki.
  I tak źle i tak niedobrze :(
  Najgorzej bywało w nocy, krwotoki takie, że 3 podpaski na raz nie pomagały a podkład na łóżku niestety nie zdał egzaminu. Ustaliłyśmy, że na noc będzie używała jednorazowych majtek bawełnianych i to był strzał w dziesiątkę.

  Próbowałam sobie przypomnieć czy ja miewałam podobne problemy jako dorastająca dziewczyna ale na 100% jestem pewna, że nie, dodatkowo moja mama potwierdza, że nic takiego się nie działo...

  No i teraz mam zagwozdkę - czekać aż się wszystko unormuje (wg ginekologa) samo czy zrobić młodej USG?
   
 5. Ataraksja

  Ataraksja Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja powiem, może nie ze strony córki, bo takowej w takim wieku nie posiadam, ale ja sama mam duże mdłości podczas @, czasami zdarza się, że tracę przytomność. Pierwszego dnia @ leżę i praktycznie nie mogę wstać. Zobaczymy czy pierwszy poród coś zmieni (słyszałam, że zmienia).
  Jeżeli chodzi o bóle to ja biorę Solpedeine musującą, ale to jak skonczylam jakies 15 lat czy coś (miesiączkuję od 10 czy 11 r.ż), bo sam lek powinno się podawać powyżej 12r.ż ze względu na zawartość kodeiny i kofeiny.
  Polecam tuż przed planowanym @ i podczas trwania szczególnie zadbać o dietę zdrową. Daje rade też termofor na brzuch. Oczywiście wszystko zależy od przypadku.
  Ale jeżeli córkom bardzo będzie ciężko i uniemożliwi im to chodzenie do szkoły w te dni to ginekolog wskazany - lepiej się upewnić.
   

Poleć forum