reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Nikt ci nie zabroni farbować włosów w ciąży, ale ogólnie nie polecam.. to jest ten moment kiedy włosy stają się słabe.. i po co je jescze bardziej osłabiac?
 
reklama
Na wypadające włosy po porodzie to przede wszsytkim czas. One odrosną.
Ale jak jestes niecierpliwa to oczywiście witaminy B2 i odzywki do włosów powinny coś pomóc.
 
Ja rowniez mam ten sam problem.Moje wlosy przetluszczaja sie i do tego mam lupiez.Wlosy myje co 3-4 dni i zawsze rano (to b.wazne),od ponad i wolniej sie przetluszczaja.
Od niedawna stosuje szampon SELSUN BLUE ktory jest przeznaczony do wlosow przetluszczajacych sie z lupiezem,mozna go nabyc tylko w aptekach.Mi pomaga.

Warto tez przyjrzec sie swojej diecie,bo to moze byc jedna z przyczyn powstawania lupiezu.
 
ja farbuję włosy co miesiąc bo niestety siwiznę mam:-( farbuję włoską marką Echosline i stosuję maseczki włoskie do włosów
Dolce Latte albo Dolce Placenta, mam swój sklep więc śmiało mogę polecać te produkty bo stosuję je od kilku lat.
 
Na wypadające włosy po porodzie to przede wszsytkim czas. One odrosną.
Ale jak jestes niecierpliwa to oczywiście witaminy B2 i odzywki do włosów powinny coś pomóc.

witaminy z grupy B faktycznie dobrze wpływają na włosy i na witalność wszystkich komórek organizmu. odżywki i szampony jak najbardziej trzeba stosować - można też zapytać fryzjera o jakieś specjalne ampułki - jak ma się zaprzyjaźnionego fryzjera, to on nawet sprowadzi specjalne ampułki z hurtowni fryzjerskiej :)
ważne jest też wspomaganie organizmu i włosów "od środka". dobre są witaminy Femibion vital mama - można je brać nawet przy karmieniu piersią, a zawierają właśnie wit. z grupy B, wit.E, cynk, żelazo, probiotyki. taki zmasowany atak - od wewnątrz i od zewnątrz na pewno pomoże na wypadające włosy.
 
Rozjasniac wolno ale ,ale...faktycznie moze wyjsc inny kolor.Ja przed pierwsza ciaza mialam platyne.Zaszlam w ciaze i po 3 miesiacu jak pofarbowalam (ta sama farba)moje wlosy zrobily sie zoltawe a odrosty rdzawe :p.A to ponoc dlatego,ze w ciazy wlosy staja sie silniejsze pod wplywem hormonow...i wlasnie dlatego moze sie tak zdazyc.

no właśnie.......przedwczoraj rozjaśniłałam odrosty tym samym rozjaśniaczem co zwykle (w salonie oczywiście) i właściwie kolor wyszedł taki sam tylko, że na granicy mojego odrostu z rozjaśniaczem jakieś około 2mm pojawił się rdzawy odcień. nigdy wcześniej przed ciążą (teraz jestem pod koniec 6 miesiąca) nic takiego się nie robiło. przyznam, że trochę się zdenerwowałam, bo nie wiem co teraz będzie z moimi włosami. czy ten rdzawy odcień to jest spalony rozjaśniaczem włos? czy teraz będą mi odrastać rude włosy? i czy po ciąży mogę nadal je tak samo rozjaśniać a jeśli tak to co stanie się z tym rudym miejscem, czy kolejne nałożenie takiego samego rozjaśniacza pokryje ten kolor? dziewczyny, błagam pomóżcie...........
 
aha, i jeszcze jedno bo zapomniałam. czy w ciąży można stosować szampony rewitalizujące/niwelujące żółtawy odcień? mam taki szampon z Joanny (taki fioletowy) i zawsze przed ciążą go używałam, byłam bardzo zadowolona, ale czy teraz mogę go stosować?
 
prawidlowo w ciazy nie powino sie malowac wlosow, ja uwazam ze to przesady osobiscie musialam malowac i nic zlego sie nie dzialo
 
reklama
Do góry