reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dentysta w czasie ciąży

Dołączył(a)
18 Lipiec 2017
Postów
7
Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży. Dowiedziałam się dwa tygodnie temu, a od miesiąca mam umówioną wizytę u dentysty na kontrolę i coś czuję, że znowu mam problem z szyjkami, bo mnie tak charakterystycznie boli :/ Czy jest w ogóle możliwe, żebym miała jakiś zabieg stomatologiczny w czasie ciąży? Czy to jest bezpieczne? Od razu uprzedzam wszystkich hejterów - nie jestem osobą, która szuka porad zdrowotnych w necie, zamiast iść do lekarza. Pytam, ponieważ może ktoś był w podobnej sytuacji i mógłby mi coś doradzić? Wiecie jacy czasem są dentyści - np. stwierdzi, że on się nie podejmie znieczulenia, będzie mi to robił na żywca, a okazuje się, że w sumie to by nic nie zaszkodziło ani mi, ani dziecku.
 
reklama
Na spokojnie mozesz iść do dentysty. Tylko wlasnie poinformuj o ciąży lekarza. Nie stresuj się:)
 
W czasie ciazy zeby mi mega "polecialy" robilam chyba 4 + usuwanie kamienia.Najwazniejsze powiedziec dentyscie o ciazy a i pamietaja ze chodzac na NFZ naleza Ci sie darmowe plomby swiatloutwardzalne niektorzy dwntysci o tym " zapominaja"

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Według mojej dentystki najlepszym momentem do robienia czegoś przy zębach w ciąży jest drugi trymestr. Wtedy nie ma się podobno kompletnie czego obawiać.
 
Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży. Dowiedziałam się dwa tygodnie temu, a od miesiąca mam umówioną wizytę u dentysty na kontrolę i coś czuję, że znowu mam problem z szyjkami, bo mnie tak charakterystycznie boli :/ Czy jest w ogóle możliwe, żebym miała jakiś zabieg stomatologiczny w czasie ciąży? Czy to jest bezpieczne? Od razu uprzedzam wszystkich hejterów - nie jestem osobą, która szuka porad zdrowotnych w necie, zamiast iść do lekarza. Pytam, ponieważ może ktoś był w podobnej sytuacji i mógłby mi coś doradzić? Wiecie jacy czasem są dentyści - np. stwierdzi, że on się nie podejmie znieczulenia, będzie mi to robił na żywca, a okazuje się, że w sumie to by nic nie zaszkodziło ani mi, ani dziecku.

Nie tylko mozesz isc, ale wrecz powinnas.
Ciaza nie jest przeciwwskazaniem. Jesli to mozliwe to lepiej poczekaj z zabiegami ze zniecuzleniem az zaczniesz 14tydz.
No i oczywisicie poinformuj dentyste o swoim stanie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Oczywiście, tak jak mówisz, najlepiej byłoby po prostu od razu iść do lekarza, skonsultować się z zarówno z dentystą jak i ze swoim ginekologiem. Jeżeli ten ból ci nie przejdzie, a będzie się nasilał to tak czy siak bedziesz musiała iść do tego dentysty…w ciąży, czy nie ;)
 
reklama
Jak trzeba, to trzeba. Ja byłam w ciąży w gdyńskim Ars Dentana i w porządku, zarówno moja ginekolog mi pozwoliła jak i dentysta poinformowany o ciązy używał odpowiednich medykamentów. To podstawa – poinformować dentystę o ciąży.
 
Do góry