reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depresja i lęki

Smutna1980

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2019
Postów
26
Witam, 39 lat, syn 12 lat a teraz jesrem w 23 tygodniu ciąży. Po perypetiach na początku narazie wszystko z dzidziusiem ok. Niestety po pierwszych euforycznych miesiącach i radości z ciąży nagle dopadł mnie okrutny stres lęki i stany depresyjne. Już kiedyś leczyłam się na depresję. Teraz ciagle gnębi mnie to że jednak jestem za stara, że nie dam rady, że to późno i nie ogarnę calej tej rewolucji po narodzinach. Zaznaczam że mąż i syn bardzo się cieszą ale ja jestem w totalnym dole. Nie czuje więzi z dzieckiem, nic mnie nie intersuje, ledwo robię podstawowe czynności. Czy miałyscie takie przypadki i jak się leczyłyście? Proszę o pomoc😔😔
 
reklama
Ja proponuję iść do specjalisty. Jeśli leczyłaś się na depresję warto pójść i porozmawiać. Od siebie moge tylko napisać że 39 lat to nie jest wcale za pózno:) wiesz ile dziewczyn dopiero w takim wieku oczekuje pierwszego dziecka? To że pojawienie się dzidziusia zmieni wszystko to jasne. Pomimo pewny niedogodności uważam, że przed Wami wspaniały okres:)
sama mam dwójkę dzieci, gdzie druga córeczka pojawiła się nieoczekiwanie w momencie w którym teoretycznie nie powinnam zajść w ciążę, oboje traciliśmy pracę, mieliśmy potężny kredyt na głowie i budowę domu i juz 1 dziewczynka w maszym życiu. Byłam wściekła, zrezygnowana i załamana bałam się jak damy sobie radę tyle nocy nieprzespanych, przepłakanych, różne myśli. Ciężka ciąża i niepowściągliwe wymioty ciężarnych nie pomagały. Teraz córka ma prawie 2 lata. Kocham ponad życie i nawet nie wiesz jaka jestem wdzięczna że jest w naszym życiu. Wnosi tyle radości i szczęścia.
Mam nadzieję, że lekarz Ci pomoże. Trzymaj się cieplutko
 
Witam.Urodzilam dziecko w wieku 42 lat i na początku miałam takie same obawy co ty że jestem za stara,nie dam rady itp.Obecnie maluszek ma 5 miesięcy i nawet nie wiem kiedy się odchował i jak szybko minal czas i nie żałuję.Mialas kiedyś depresję więc spróbowałabym iść do lekarza bo u ciebie dochodza jeszcze zmiany hormonalne .Myślę że on pomoże .
 
Hej, ja jestem w 7 miesiącu ciąży, przed ciązą mialam epizody depresyjne i brałam leki antydepresyjne. Przed zajściem w ciążę bylambrz leków około 3 lat. Niestety w 6 miesiącu dopadła mnie depresja i nerwica lękowa. Koszmar straszny. Lęki, ataki paniki, ciagly smutek, brak woli robienia czegokolwiek, brak snu. Psychiatra przepisał mozarin i na początek hydroksyzyne. Teraz biorę tylko mozarin 10mg i jest ok. Na efekty czekałam okolo 3 tygodni.
 
Do góry