reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dermo roller na rozstępy...i nie tylko?

Xeniulka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Lipiec 2012
Postów
34
Miasto
Didcot UK, Ostrowiec Św.
Witam,
Rozstępy po ciąży to chyba nie tylko mój problem. Ostatnio w programie TV natknęłam się na prezentację derma rollerów. Ponoć świetne do walki ze zmarszczkami. I zaczęłam czytać o ich zastosowaniu. Ponoć nieźle radzą sobie z rozstępami i cellulitem.
Czy któraś z Was stosowała takie urządzenie? A może je stosujecie? Jak efekty?
Ja już zakupiłam tą "zabaweczkę" z igiełkami 1mm i zobaczymy czy faktycznie to działa.
Pozdrawiam :-)
 
reklama
Nakłuwanie rzeczywiście dobrze działa na poprawę kondycji skóry. kiedy nakłuwasz skórę wysyłany jest bodziec do fibroblastów, że coś się dzieje, myślą, że następuje destrukcja tkanek więc uruchomiają proces naprawczy produkując nowy kolagen i elastynę. i wszystko fajnie tylko chodzi o to, żeby dotrzeć z ukłuciem na odpowiednią głębokość. Podobne rezultaty daje podgrzewanie skóry na odpowiednich głębokościach. Tak więc do domowego stosowania w domu taki wałeczek z igłami o dł. 1 mm. pewnie będzie w sam raz, ale też nie uzyskasz jakichś spektakularnych efektów, choć to na pewno lepsza metoda niż tylko kremowanie buzi super kremami przeciwzmarszczkowymi ( w te nie wierzę). Na zmarszczki fajnie pomoże mezoterapia mikroigłowa. A jeśli chodzi o rozstęp to tu sprawa jest bardziej problematyczna, bo te są umiejscowione bardzo głęboko, nawet laser może tam nie dotrzeć. mój lekarz med. estetycznej - dr Marek Wasiluk mówił mi o jakiejś nowej metodzie - radiofrekwencji mikroigłowej, która też polega na nakłuwaniu skóry, nawet na głębokość 5 mm. I dodatkowo jak już te igły tam są, są one podgrzewane tak, że tkanka wewnątrz rozstępu nie dość, że jest nakłuwana to jeszcze podgrzewana, dwa w jednym - podobno daje świetne efekty.
 
Dzięki za odpowiedź. Ja zaczęłam od długości 1mm z obawy przed bólem. Ale ten jest do zniesienia, nawet na twarzy. Potem tylko czułam przez godzinkę lekkie pieczenie a "buraczek" na twarzy był chyba całą noc. Ale dzisiaj zauważyłam że makijaż lepiej się trzyma na twarzy, choć nie wiem czy to zasługa rolowania czy jeden z piękniejszych dni :-) A do walki z rozstępami może zaopatrzę się w rolkę z nieco dłuższymi igłami. Wiem że nie da się ich całkowicie pozbyć ale może choć ich widoczność się zmniejszy.
Co do zabiegów medycyny estetycznej - na pewno są lepsze niż metody domowe i dają świetne rezultaty, niestety nie należą do tanich i zazwyczaj potrzebne jest kilka zabiegów. Niestety :(
 
Do góry