reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Dezynfekcja perfumem skaleczenia a ciąża

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez caroline04, 8 Grudzień 2015.

 1. caroline04

  caroline04 Początkująca w BB

  Mam pytanie, bo chyba zrobiłam głupotę... dosyć mocno skaleczyłam się nożem w przedramię (przy zmywaniu naczyń uderzyłam w nóż który znajdował się na suszarce postawiony pionowo)... rana mało rozległa, ale jednak dość głęboka. W pierwszym odruchu stwierdziłam, że ją zdezynfekuję. I nie miałam nic sensownego pod ręką, żadnej wody utlenionej ani specjalnego preparatu, więc zdezynfekowałam ranę dość obficie perfumem. Teraz zastanawiam się, czy to mogło się w jakiś sposób przedostać do krwioobiegu, a zwłaszcza do dzidziusia?... jestem na początku 20 tygodnia...
   
 2. magoo

  magoo Fanka BB :)

  Hej, spokojnie. Perfum przede wszystkim zawiera dużą ilość alkoholu - więc rzeczywiście dezynfekuje. Nie polecałabym jako standardowego środka do dezynfekcji, ale nic złego się nie stało. Taką drogą nie przedostanie się do krwiobiegu a już na pewno nie do dzidziusia - przede wszystkim dlatego, że krew matki i dziecka się nie miesza. Dochodzi do wymiany ale nie do bezpośredniego kontaktu. Nawet jeśli w perfumach były substancje niepożądane, to - po pierwsze w niewielkich ilościach i Twój organizm bez problemu je zneutralizuje, a po drugie - nie przenikną przez barierę krew - łożysko. Więc spokojnie - nic się nie stało. A na przyszłość - uważaj, a po drugie - uzupełnij apteczkę. Przy maluchu,zwłaszcza, kiedy zacznie raczkować, a potem chodzić - z pewnością przyda się woda utleniona, spirytus, gaziki, plastry, igła do wyciągania drzazg, maść na oparzenia itp. Każda mama ma takie magiczne pudełko, z którego wyciąga potrzebne rzeczy, bo zawsze tam po prostu są. W komplecie z nożyczkami, pęsetą, i paroma innymi. I buziakiem i podmuchaniem - bo to najszybciej pomaga :)
  Życzę szczęścia i powodzenia....
   
 3. reklama
 4. takamama

  takamama Początkująca w BB

  Myślę że dobrze że w ogóle to zdezynfekowałaś:) Nie ma możliwości żeby dostało się to do krwiobiegu. Kiedyś nasze babcie używały czegokolwiek do dezynfekcji i nic się nie działo. Szkoda nerwów ale w aptczkę dobze jest się zaopatrzyć:)
   

Poleć forum