reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

diata bezmleczna

ankasiarka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Marzec 2007
Postów
19
witam,
bardzo proszę o poradę Mamy które nie karmią już swoich dzieci piersią a dzieci są alergikami i są na diecie bezmlecznej. Moja Gabrysia ma 1,5 roku jest silnym alergikiem więc podczas ostatniej wizyty u alergologa pani zaleciła jeszcze 6 mc ścisłej diety, ja ją ciągle jeszcze karmię piersią, ale w czerwcu radykalnie się odstatwimy więc martwię się co mam jej dawać do jedzenia żeby miała wystarczającą ilość wapnia. Na pewno nie będzie piła z kubka Bebilonu Pepti bo toleruje go jedynie w kaszy a tej zjada ok 150 ml dwa razy dziennie czyli raczej mało, więcej nie chce. W ogóle raczej mało je. Co dajecie swoim dzieciom jeżeli jesteście w podobnej sytuacji a może powinna dostawać jakieś dodatkowe witaminy?
 
reklama
Moja córcia też ma alergie na białko mleka krowiego.Ja daję jej Bebiko sojowe i na nim robie kaszki ryżowe;daje jej rano i wieczorem butelke.Lekarka odrazu chciała mi przepisać Nutramigen,ale ja chciałam najpierw spróbowac z tym sojowym no i okazało się,ze po nim nic jej nie jest,bo czasem też i ono uczula.Wcześniej dawałam jej też Sinlac.:tak:Ma prawie 2 latka i jeszcze jej nie przeszła ta alergia.Musimy uważać z ciastkami i niektórymi "słoiczkami"(czasem kupuje).W ciągu dnia je jakąś zupke albo drugie,owoce,jakiś mus owocowy,oprócz tego oczywiście herbatki;polecam Bobovita,są mniej słodkie niż Hipp.Kaszki ryżowe też kupuje Bobovity,a nie Nestle z tego samego powodu,a poza tym mała miała po nich zaparcia:crazy: Pozdrwiam:-)
 
Krzys ma 4 latka i skaze bialkowa(podleczona) Wczoraj bylismy na testach i wyszlo ze z pokarmowej zostalo mu uczulenie na czekolade, wiec powoli mozemz zaczac wprowadzac mleko itd. W czasie leczenia dostawal ISOMIL2 i chetnie je pil, robilam na nim budynie zabielalam zupki itd




 
Mój syn był na diecie bez mleka i glutenu . miał 2,5 roku . Też na początku karmiłam piersią , nie umiał jeść z butelki ze smokiem ale na uczyłam go pić z butelki z dziubkiem . pił to mleko bebilon na początku nie chciał ale go zmuszałam i chodziłam za nim 2-3 godz. aż wypił 250 ml. Nie wiem jak ty robisz to mleko ale ja robiłam na soku nie gotowałam ale podgrzewałam, to troche zmienia smak , Wiem że ciężko jest ale ja nauczyłam się nie tylko robić mleko , ale gotować sosy ( gotowane mięso, warzywa zabielana mąką bez glutenu a ty możesz robić na zwykłej na koniec popping to zawiera dużo mikro elementów(kupisz w sklepie ze zdrową żywnością ), tego się nie gotuje , ) dodawałam to też do kiślu . Dawałam też sinlak na gęsto , najadał się tym . Nie dawałam jedzenia ze słoiczka . daję też mięso ma wapń . Mój syn też mało jadł ale ja , starałam się go karmić pomimo tego ze nie chciał musiał jeść bo tylko tak mógł wyjść z anemii . Nie które mamy to nie karmią na siłe ale ja nie mogłam na to pozwolić chyba że chciałam żeby leżał w szpitalu , nie chciałam, więc upór się opłacił . Dziś ma 5 lat i nie lubi zbytnio jeść ale wie że jak nie zje to nie odejdzie od stołu . Jak masz jeszcze pytania to pytaj . odpowiem
 
Do góry