reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta 15-miesięcznej dziewczynki :)

papiaxxxx

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Grudzień 2012
Postów
20
Miasto
Opole, Poland
Witam :)
Mam pytania co do diety mojego dziecka. Więc, Ola nie jest niejadkiem, ale jest wybredna. Nie chodzi o normalne pokarmy typu obiad, ale o coś innego.
Mała waży teraz 9,9kg przy w 77cm wzrostu, i zastanawiam się czy to nie jest za mało. Jest bardzo ruchliwa, odkąd zaczęła chodzić ( 12 miesięcy i dwa tygodnie ) gorzej przybiera na wadze. Podaje jej mleko NAN 3 i Nestle, wypija go 180ml, i dostaje je tylko dwa razy, przed snem i rano ( w sensie raz NAN, a raz Nestle ). Więcej nie chce. Zrobię jej mleko w dzień, to po prostu go nie wypije. Drugim problemem są kaszki. Jak była trochę mniejsza, to spokojnie wypiła mleko z kaszką, a teraz również nie chce, nawet podawanej z łyzeczki. Nie wiem co z tym faktem zrobić. Może żeby było łatwiej, to podam menu córki np. z wczoraj:
- śniadanie: jajecznica na maśle z dwóch jajek
- śniadanie II : dwie kanapki z szynką drobiową
- owoc : banan
- obiad: rosół z makaronem, brokułem, marchewką i gotowanym mięsem z kurczaka
- podwieczorek : serek homogenizowany
- kolacja : chałka z masłem
- przed snem ( ok godzinę po kolacji ) NAN 3 180ml
- ok. 5 rano Nestle ok. 210 ml ( to chyba bardziej lubi :p )
Czy to bardzo źle, że pije tak mało mleka i nie chce kaszek?

Druga sprawa dotyczy witamin. Podaje jej witaminę D, ale pomyślałam o tym, żeby dostarczać córce tej witaminy poprzez produkty. Jakie produkty podawać, w jakich porcjach żeby dostarczyć odpowiednią ilość owej witaminy ? czy u dziecka w tym wieku stosuje się jeszcze jakieś witaminy?
 
reklama
Pani córka rozwija się prawidłowo zarówno jej BMI oraz wskaźnik masy ciała do wzrostu jest na 50c, czyli połowa dzieci w jej wieku ma taką wagę i wzrost.

Odnośnie jadłospisu koniecznie należy włączyć II danie, nie musi Pani wmuszać w nią kaszek jeśli nie chce, wystarczą jej 2 porcje mleka MM oraz pr. mleczne które Pani podaje np. serek.
 
Do góry