reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlaczego buty ze sztywna pietka i kiedy??

Gośk@

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2008
Postów
43
MAm male pytanie ...
Otoz wiem ze moj maly jak zaczyna chodzic powinien miec butki ze sztywna pietka ale nie wiem dlaczego??
Pytam dlatego iz nie zdazylam mu takich butkow zakupic a sasiadka w prezencie podarowala mu fajne trampeczki z antyposlizgowa podeszwa ale takie wiadomo szmaciaki i wiedzialam ze maly nie moze takich butkow ale nie wiedzialam jak jej to wytlumaczyc ??
Wiec pytam dlaczego??








www.picasaweb.google.com/Wirusq








 
Ostatnia edycja:
reklama
No właśnie moja mała już raczkuje i chce chodzić, ale też nie mam takich butów...mam takie szmaciaki i jakieś tam dla dzieci, ale wkładam jej tylko na spacery więc w nich nie chodzi,a w domu zakładam jej skarpetki...po co takie buty? mieszkam w Irlandii i tu dzieci nie noszą butów tylko skarpetki albo w ogóle gołe nogi mają jak jest ciepło....oni dziwią się nam a my im:)no i w sumie kto ma racje?
 
Napisze wam tak.Pracuje w sklepie obuwniczym.Tak mówili na szkoleniach i to zauważyłam po swojej córce.
Najlepiej,żeby takie małe dzieciaki chodziły boso,wtedy ich stópka naturalnie sie kształtuje.Nawet w dorosłym wieku osobie z płaskostopiem zalecane jest chodzenie na boso.
Buty-zauważyła to po mojej córci.W szmacianych kostka i tył stopy,buta przekszywia się jej na boki.W usztywnianych był tak ja powinien,żeby nie doszło do skrzywienia.
Była pewna klientka.Jej synek miał poważną wadę stóp.Skrzywienie właśnie.Była u dobrego lekarza.On kazał jej zakładać synkowi prawy but na lewą stopę i odwrotnie.Wiecie,że to pomogło i chłopczyk ma juz zdrowe i ładne stópki.
 
Scales niech twoje dziecko chodzi po domciu w skarpetkach tylko z abs-ami,żeby się nie przewróciło.Wychodząc na dwór nie da się na boso,bo robi się coraz chłodnie.Zakładaj więc buciki ze sztywniejszą piętką.
 
MOja Oliwka od samego początku ma wstręt do butów. Jak uczyła się chodzić to na boso. Ewentualnie w skarpetkach. Teraz buty zakładamy tylko i wyłącznie jak idziemy na spacerek do miasta itp. W domu cały czas malutka chodzi na bosaka. Stópki jej się nie wykrzywiają.
Poza tym podobno bardzo dobre dla dzieci ( i nie tylko) jest chodzenie latem na boso po trawie :tak:
 
Po trawie,mchu.Ja mam działkę w lesie i moja córci w żadnym wypadku nie chciała chodzi w butach.Chodziła po mchu,szyszkach,igiełkach i nie bolało ją to.Dzieci w tym wieku nie odczuwają tak bólu w stópkach.W ciepłe dni bardzo polecam chodzenia na boso.Po domu także.
 
mija, moja Oliwka na boso latała po kamienistych plażach na Chorwacji a butów nie dała sobie założyć :no:. Natomiast ja np. musiałam tam chodzić w butach bo nie mogłam znieść wbijających się w stopy kamyczkó. Więc coś w tym jest, że dzieci nie odczuwają tak bardzo bólu w stópkach ;-)
 
Na działce ja już jestem przyzwyczajona do chodzenia po igłach i szyszkach,ale ona chodziła tam pierwszy raz. Po kamieniach przynajmniej u nas tz.nad Bałtykiem też mnie nie bolały stopy.Trzeba się przyzwyczaić.Dzieci jednak mają mniejsze czucie.
 
reklama
Hm... to może te Irlandczyki mają jednak racje....


Heh no wlansie ja tez mieszkam w Irlandi i zadalam to pytanie takze dlatego bo jakos trudno tutaj zdobyc tzw papcie dla maluszka ze sztywna pietka tak jak u nas firmy gufo czy jakos tak ...
W Irladni dla nas polek duzo rzeczy jest dziwne ale coraz bardziej sie przekonuje ze one maja duzo racji ...
Prucz tego ze one bardziej stawiaja na swoja wygode anizeli dziecka ...Te dzieci popakowane w foteliki samochodowe zamontowane na wozkach wygodne bo moga wyciagnac z samochodu spiace dziecko z fotelikiem zamontowac na wozq i dziecko nadal spi - ale to dzieciatko takie skulone ehhh...








www.picasaweb.google.com/Wirusq






 
Ostatnia edycja:
Do góry