reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dni płodne po owulacji

Ania1602

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Lipiec 2020
Postów
41
Cześć,
od niedawna korzystam z aplikacji ovufriend i obecnie wskazuje mi, że owulację miałam 15 sierpnia, a dni płodne 14 oraz 16,17 i 18... Czy to normalne, że wyznacza mi więcej dni płodnych po niż przed owulacją? Zwłaszcza, że pozytywne testy owulacyjne miałam 12 sierpnia (zweryfikowane na testach 3 różnych firm) 🙁
 
reklama
Cześć,
od niedawna korzystam z aplikacji ovufriend i obecnie wskazuje mi, że owulację miałam 15 sierpnia, a dni płodne 14 oraz 16,17 i 18... Czy to normalne, że wyznacza mi więcej dni płodnych po niż przed owulacją? Zwłaszcza, że pozytywne testy owulacyjne miałam 12 sierpnia (zweryfikowane na testach 3 różnych firm) [emoji853]
Po owu jest 1-2 dni płodne później już nie ma. Najwięcej dni płodnych jest przed owu. Testy owu nie pokazały ci owu tylko pik LH hormon potrzebny do pęknięcia pęcherzyka graafa i uwolnienie komórki jajowej do jajowodu. Żebyś wiedziała że na 100% miałaś owu to najlepiej 7-8 dni po teście owu pozytywnym zrobić progesteron ewentualnie na monitoring do gin.
 
Dziękuję 🙂 Po prostu zastanawia mnie dlaczego aplikacja, która przecież opiera się wyłącznie na jakich algorytmach zakłada więcej dni po wskazanej przez nią owu niż przed...
 
Nie wiem jak działa aplikacja, ale za dni płodne uznaje się 5 dni przed owu i 4 dni po.
Być może jej wyliczenia wynikają z poprzednich wpisanych cykli - i oblicza +/- 2 dni.
 
Właśnie też tak myślałam, dlatego zdziwiłam się, że przed prognozowaną owu wyznacza mu tylko jeden dzień. To mój pierwszy wpisywany do niej cykl, więc nie mogła się sugerować wcześniejszymi...
 
Nie wiem jak działa aplikacja, ale za dni płodne uznaje się 5 dni przed owu i 4 dni po.
Być może jej wyliczenia wynikają z poprzednich wpisanych cykli - i oblicza +/- 2 dni.
Jak 4 dni po owu jak komórka jajowa żyje 24h jak dobrze pamiętam [emoji848] później już nie ma szans na zajście w ciąże więc moim zdaniem to już nie są dni płodne.
 
Przyjmuje się dodatkowy margines błędu ze względu na to, że długość cyklu może wynosić +/-2 dni. Dokładnie też nie wiadomo, w którym momencie dochodzi do owulacji (o ile nie potwierdzimy tego monitoringiem). I jak nam testy owu pokażą owulację, to nie wiadomo czy wypadnie ona za 12h czy 36h.
 
reklama
Przyjmuje się dodatkowy margines błędu ze względu na to, że długość cyklu może wynosić +/-2 dni. Dokładnie też nie wiadomo, w którym momencie dochodzi do owulacji (o ile nie potwierdzimy tego monitoringiem). I jak nam testy owu pokażą owulację, to nie wiadomo czy wypadnie ona za 12h czy 36h.
Teraz rozumiem. Dziękuję bardzo za wyjaśnienia [emoji4]
 
Do góry